ראיונות

  

אתי אנקרי בהופעה - אי של שפיות  

מאת מיכל בן דוד - הבמה 27.6.2004      


אתי אנקרי עולה על הבמה בצוותא, ופותחת את ההופעה במזמור מספר תהילים. הקהל מסתכל לצדדים, מלווה בזמזום את הנעימה, אבל מן תחושה מוזרה עוברת בגב. מה, ככה זה יהיה עד סוף הערב?

ובכן, התשובה היא חד משמעית לא. אחרי שאתי מתייחדת עם האל, היא פונה אל הקהל. יותר נכון היא מקסימה את הקהל, כובשת אותו ולא לוקחת שבויים.

ביום חמישי האחרון התקיימה הופעה חגיגית של אנקרי במועדון צוותא לרגל צאת האלבום המצליח "מיליונים". אתי קלילה מתמיד ומשוחררת מתמיד עולה לבמה בשמלה חומה חדשה (עד הרגע האחרון תפרו לה את המכפלת סיפרו לנו מאחורי הקלעים) שמשתלבת עם היופי הטבעי שלה - לא מאופרת, בלי פן, ממש אמא אדמה.

הקול שלה מחבק, מלטף, החיוך שלה מדבק, והסיפורים שהיא שוזרת לאורך ההופעה לא מאפשרים גם לקהל הקשה ביותר להישאר אדיש.

כשאתי שרה את "מיכאל", היא שמה לב שקולות הקהל גוברים עליה. "אני שומעת שאתם רוצים לשיר, אז בואו", היא אומרת, והקהל שר את "מיכאל" כאילו זה היה ההימנון. כשהיא שרה את "אהבה גדולה" מתוך "מיליונים" הקהל לא ידע את נפשו מרוב אהבה. אתי אנקרי 2004 מציעה שיאים של רגש שלא מזדמנים בכל יום.

אנקרי מתגלה לאורך המופע גם כשחקנית בעלת אישיות כובשת.היא לא משעממת לרגע, מדברת עם הקהל. כשילדה בקהל אומרת לה משהו, היא עונה בקול מתפנק. אנקרי נותנת שואו מופלא, כזה שהבשיל אצלה כנראה כבר הרבה הרבה זמן בבטן והתגלגל מנבכי הנשמה שלה, והוא מגיע לאוזני הקהל כשהוא בשל, טעים ומענג.

אחרי שהקדישה את "קראת לי אסתר" למדונה ואחרי ששיתפה את הקהל בחיי המשפחה ובתלאותיה כזמרת, אנקרי סוגרת את המופע. הביצוע של ל"אשבו" לא משאיר מקום לספק המסע שאנקרי עשתה בשנים האחרונות עושה לה רק טוב.

אחרי קצת יותר משעה היא יורדת מהבמה. כמה שניות מאוחר יותר היא עולה שוב לקול שאגות הקהל. "בדרך-כלל לוקח לי יותר זמן לעלות בחזרה, אבל אנחנו בשידור", היא אומרת במבוכה (ההופעה שודרה ברשת ג'). מישהי מהיציע מודה לאלוהים שברא את אתי אנקרי. אתי עוצרת לשנייה. מחייכת. מבויישת. אומרת תודה ושרה את "מיליונים".

כשהאורות נדלקים, הקהל בצוותא נשאר להריע, ואז אתי עולה שוב לבמה. הפעם היא לבד, ללא צוות הנגנים שלה והיא מודה עוד פעם לקהל - "שלא תחשבו שירדתי ככה בלי להיפרד. תודה רבה לכם".

בעולם שבו "בלי כסף לא שווים פרוטה".אתי אנקרי יוצרת בצוותא אי של שפיות. אי של רוגע, שלווה ורגש.

[ ובמבזק רכילות קצר נספר כי חוץ מאנקרי היו אתמול בצוותא שני כוכבים נוספים, נינט וגבסו, שבאו ללמוד דבר אחד או שניים ממישהי שיש לה מה לתת. גבסו הגיע חמוש בחברתו הזוהרת, ונינט הבליטה דיאטת בזק בחצאית לבנה ארוכה. לא רק שהשניים לא ישבו אחד בקרבת השנייה, אבל חוץ ממבט חטוף, לא נראה שיש ביניהם קרבה מיוחדת, למרות המסע שעברו ביחד.. ]
מקור: הבמה

עוד על המופע של אתי אנקרי
   

 

 

האתר נבנה ע"י חיים חרמון

לאתר אין מטרות מסחריות וכל החומר מובא לטובת הציבור

כל הזכויות שמורות ליוצרים

לא נשכח את יהונתן פולארד הנרקב בכלא האמריקני