ראיונות

עשתה הכל לבד 

 

טל פרי  21/03/01 

http://www.nrg.co.il/online/archive/ART/128/078.html

 

אלבומה החדש של אתי אנקרי הוא יצירה בלעדית שלה. היא אפילו ניהלה מו"מ קשוח עם חברות התקליטים. אנקרי: "הרגשתי שהגיע הזמן לצעד הזה" 

 

 ארבע שנים אחרי אלבום האולפן האחרון שלה, "למרות ובגלל", משלימה עתה אתי אנקרי הקלטות אלבום חדש שיראה אור בסוף מאי. 13 שירים יהיו בו, והפעם אנקרי לא הסתפקה בכתיבה והלחנה אלא גם הפיקה מוסיקלית, מימנה באופן עצמאי את ההקלטות ואף ניהלה מו"מ קשוח עם חברות התקליטים על הפצת המוצר המוגמר. "יציאת מצרים", שיר ראשון ויפהפה, מגיע היום לרדיו. למרות שמו אין לו קשר לפסח המתקרב ומילותיו מתארות היטב את האווירה הלא ממש מרוממת ברחוב הישראלי.

"לא הרגשתי שעבר הרבה זמן מאז האלבום הקודם", אומרת אנקרי, "אני כותבת לבד, אז נראה לי טבעי שהדברים יימשכו לאורך זמן. בקשר להחלטה לעשות הכל לבד, הרגשתי שבמקום שבו אני נמצאת היום כאמן הגיע הזמן לצעד הזה. היה לי כל כך ברור איך אני רוצה שכל דבר יישמע, שלא היה לי צורך יותר במפיק שיעמוד מאחורי ויכוון אותי".

נכון שהגעת לחברות התקליטים עם האלבום, השמעת את השירים וסרבת להשאיר דיסקים לדוגמה?"

כן. ככה בדיוק זה היה. זו נראתה לי הדרך הנכונה לעשות את זה. למה? יש דרכים אחרות? בסופו של דבר סגרתי על הפצה עם 'אן.אם.סי', שבמקרה היא גם חברת התקליטים הראשונה שהחתימה אותי. הם פשוט הציעו את העסקה הכי טובה".

"יציאת מצרים" נוגע באווירת העייפות והיאוש הנוכחית. מתי השיר נכתב?

"לפני שנה בערך". לפני שנה עוד היתה תחושה יותר אופטימית. "אני לא הרגשתי ככה".

 

 

האתר נבנה ע"י חיים חרמון

לאתר אין מטרות מסחריות וכל החומר מובא לטובת הציבור

כל הזכויות שמורות ליוצרים

לא נשכח את יהונתן פולארד הנרקב בכלא האמריקני