ראיונות

קול מדהים וים של נשמה 

מאת אורן בר-אל הבמה  21.10.2003      

הפעם הראשונה שראיתי את אתי אנקרי בהופעה חיה הייתה לפני כשנה, במופע שקט שתוכנן לימי החורף. על אף כישרונה ויכולותיה הברורים של הזמרת, חסרו במופע ההוא הזרימה, הקצב, והאנרגיות הנדרשים כדי להפוך מופע למוצלח באמת.

במופע החדש שלה, שעלה בשבוע שעבר במסגרת פסטיבל "הילולים", אין רגע אחד חלש. עם הגיטרה בידה, מתחילה אנקרי בשיר שפותח את תקליט הבכורה שלה "עוד יום שקט", ובהמשך נותנת מן המיטב מכל שנות הקריירה שלה "קראת לי אסתר", "רואה לך בעיניים", "מיכאל", "לוליטה", "ים", ועוד רבים. כמו הזמרים הגדולים באמת, מצליחה אנקרי להעביר הרבה יותר רגש בביצועים החיים מאשר בתקליטי האולפן, שאחרי המופע נשמעים רק כהעתקים חיוורים של המקור. אולי זה קשור גם לקול שלה, שנשמע טוב יותר ויותר עם כל שנה שעוברת.

הרגעים המוצלחים ביותר בערב הזה שייכים דווקא לשירים שמעולם לא היו להיטים. "טול עומרי" הוא שיר אהבה בשפה הערבית שהיה אחד מהטובים בתקליטה האחרון - "ים". אנקרי הסבירה שהשיר יכול היה להיכתב רק בערבית, כי בכל שפה אחרת מילותיו המשתפכות היו נשמעות מגוחכות. חוץ ממנו, גם הביצוע המרגש שלה ל"שיר המעלות", בליווי הגיטרה של אילן בן עמי, העביר לי צמרמורת נעימה בגב.

הסאונד של המופע מחזיר את אנקרי לתקופת התקליט הראשון "רואה לך בעיניים". הצליל הרוקיסטי מתבסס על שתי גיטרות (אנקרי באקוסטית ואילן בן עמי בחשמלית), תופים (יואב בונצל), ובס (האח - יוסי אנקרי), ומצליח לתת חזות אחידה וזורמת לשירים מאלבומיה השונים. לקראת הסוף היא זונחת את הגיטרה, לוקחת בידה את הדרבוקה ועוברת לרצף מלהיב של שירי קצב.

אתי אנקרי פרצה בסערה בתחילת שנות התשעים עם תקליט שהיה לרב מכר היסטרי. בד בבד עם הצמיחה האישית וההתפתחות האומנותית איבדה את המומנטום התקשורתי, וכך התרחקה גם מההצלחה המסחרית. המופע החדש מספק הזדמנות מצוינת ומאוד כדאית לערוך אתה הכרות מחודשת. היא מקצוענית ומוכשרת כמו שד, יש לה קול מדהים וים של נשמה.

תגובת מעריצים:

  אישה מדהימה.

  לפני יומיים הייתי בהופעה שלה בפאק הירקון.

יצא לי לדבר איתה כמה דקות , עזבו את זה שהיא זמרת מדהימה שמרגשת אותי כל פעם מחדש ואני לא מפסיקה להקשיב לשירים שלה היא אישה מדהימה , שלא מתרברבת בכשרון שלה יתר על המידה וזה מה שגורם לי להעריך אותה יותר

למרות ההפסקה שהייתה לה היא חזרה עם שירים חדשים שפשוט עושים טוב על הלב כשדיברתי איתה היא התיחסה אליי כאילו אני המעריצה הראשונה שלה , יחס כל כך חם , כל כך אמיתי...

פשוט מדהימה , אין מילים ...  


אתמול הייתי בהופעה של אתי אנקרי (נכון שהיא נהדרת..) רגע זה לא העניין... 
ההופעה היתה בירושלים ובקהל.. אף אחד לא עישן. בהופעה כזו בתל אביב, האולם היה ספוג בעשן.
פעם נפגשתי עם מישהו בראשל"צ הוא היה בהלם תרבותי, הוא ממש לא האמין שיש חיי לילה בעיר הזו.
באילת אין כלום שמזכיר לי את ישראל.
ואת חיפה, אותה אני ממש לא מכירה.

שני מטר מרובע של מדינה, שבה ס"מ אחד שונה כ"כ מהשני.

 

האתר נבנה ע"י חיים חרמון

לאתר אין מטרות מסחריות וכל החומר מובא לטובת הציבור

כל הזכויות שמורות ליוצרים

לא נשכח את יהונתן פולארד הנרקב בכלא האמריקני