שאלות למר פרס- עדי גינזבורג

 

א. מר פרס, לפי הגירסה הלא חסויה של דו"ח אבא אבן (1987) אתה אמרת לועדה שלפני שהסכמת להחזיר את המסמכים שיונתן פולארד סיפק לישראל לארה"ב, קיבלת הבטחה ממזכיר המדינה ג'ורג' שולץ שהם לא ישתמשו במסמכים בתביעה נגד פולארד. האם אמרת אמת לוועדה? אם כן אז מדוע כאשר ארה"ב השתמשה באופן מיידי במסמכים נגד פולארד לא הבעת את מחאתך? למה ממשלת ישראל לא מחתה? למה מדינת ישראל לא מחתה עד עצם ימינו? ולמה אף פעם לא סיפרת לפולארד על ההתחייבות הזו כדי שהוא יוכל להגן על עצמו בצורה חוקית במשפטו?

ב. מר פרס, מדינת ישראל החזירה לארה"ב את המסמכים שהיא קיבלה מיונתן פולארד בגלל שאתה אישית הבטחת למזכיר המדינה ג'ורג' שולץ שהיא תחזיר אותם. ללא המסמכים האלו לארה"ב לא היה שום תיק נגד פולארד. בגלל המעשים שלך מדינת ישראל נהייתה למדינה הראשונה בהיסטוריה של הריגול המודרני ששיתפה פעולה בהאשמת סוכן שלה. האם היית חוזר על מעשה זה שנית? אם לא היית עושה זאת שוב מה עשית מאז כדי לתקן את המעוות ואת העוול שנעשה בשמך ליונתן פולארד?

ג. מר פרס, במכתב אישי בכתב ידך שכתב לגברת אסתר פולארד מיד לאחר תבוסתך בבחירות 94' הבטחת לה לפעול ללא הפסקה לשחרור בעלה למרות שאתה כבר לא ראש ממשלה. האם תוכל לומר לנו מה בדיוק עשית מאז למען שחרורו של פולארד? ואיך זה שמשפחת פולארד לא שמעה ממך מאז 94'?

4. נודע לנו מגורמי שלטון שונים שפנו אליך במשך השנים כדי לבקש את עזרתך בהבטחת שחרורו של פולארד שאמרת להם לשכוח מזה כי "פולארד הוא מקרה אבוד" שמענו את זה יותר מדי פעמים בכדי שזה יהיה צירוף מקרים או טעות . אודה לך אם תתיחס לכך.

מצפה לתשובותיך