פולארד מאשים את השר דני נווה בשקר (24 נובמבר 2001)

 דני היקר

בבקשה, לך אל הציבור עם הסיפור האמיתי

בשיחת טלפון שערכת לאחרונה עם עורך דיני לארי דאב, הודית כי התקשורת הישראלית והציבור כולו יקבלו הלם אם ידעו את האמת. בניגוד לאמונה הרווחת, הודית כי"

  1. שאינך ממונה על תיק פולארד

  2. שמר שרון מסרב בקביעות להסמיך אותך לטפל בנושא

  3. שאין לך ומעולם לא היתה לך הסמכות לעזור לי ו

  4. אין לך הרשאה אפילו לבקר אותי בכלאי, או לעשות דבר כלשהו מיזמתך למעני.

 

הודאתך לעורך דיני באה בניסיון נואש כדי להצדיק את חוסר פעילותך למעני.  אתה אפילו נראית מופתע כאשר לא הבין ללבך. 

עורך דיני שאל אותך מדוע אתה עדיין מציג עצמך לתקשורת כשר הממונה על הטיפול בתיק פולארד, בעוד שלמעשה אין זה אמת. בכך אתה הודית כי אתה עושה זאת כי רה"מ ביקש אותך זאת. ציינת כי לא ראית כל בעייה עם מצב זה ואפילו התגאית בכך שע"י הולכת השולל הזאת אתה למעשה עוזר לי.

 

דני, אין זה מתקבל על הדעת עבורי כי אינך מודע לנזק הנגרם לאינטרסים שלי כתוצאה משיתוף הפעולה שלך עם התרמית. לדוגמא: ישנה עדות שלא ניתן לסותרה שהיה זה משרדך שהדליף את הסיפור שהממשלה הציעה לי מליון דולר "פיצוי דמים" . ההדלפה, שגרמה לי נזק עצום, נראתה אמינה ע"י התקשורת רק בגלל שהאמינה כי אתה הוא השר האחראי לטיפול במקרה שלי. אתה לא נקפת אצבע בכדי לתקן את הדיווחים השגויים.

 

כאשר הממשלה העלתה את "מחיר הדם" לשני מליון דולר, כל כתב שביקש  אישור על הסיפור, שמע כי השר דני נווה הוא האחראי על תיק פולארד.  במקום להתקומם על השקר, אתה ואנשיך רק המשכתם במשחק התפקידים הזה בעוד ששום דבר לאיכול להיות רחוק מהאמת כמו הסיפור הזה.

 

תחשוב על זה דני. כל הצהרה ששחררת לתקשורת מאז ששרון נבחר לראשות הממשלה היה לא יותר מאשר דעתך הפרטית ללא סמכות רשמית או גיבוי ממשלתי. אולם מעולם לא סיפרת לתקשורת את האמת על כך.

 

כל עיתונאי שפנה אליך כשר הממונה על תיק פולארד לא יכל להעלות על דעתו כי למעשה אתה חסר סמכויות בנושא, ומכתביהם נזרקו לפח המיחזור.

 

כל אשם שקבע פגישה אתך במטרה לפעול למעני ואני מודע למספר אנשים כאלו לא ידעו כי אינך אלא חלק מהעמדת פנים ממשלתית במטרה להסיט את האנרגיות המופעלות בעדי.

 

עורך דיני סיפר לי שהוא הופנה ע"י שרים אחרים אליך בכל נושא הקשור לפולארד. הם לא היו מוכנים אפילו להקשיב. הם כולם אמרו "דני נוה מטפל בפולארד". ואתה אפשרת לשרים להאמין בכך.

 

עכשיו ברור לי מדוע לא עזרת לעורך דיני ולרחבעם זאבי ז"ל לרתום שרי ממשלה בעצומה לראש הממשלה למען שליחת משלחת רמת דרג לדיונים על שחרורי. אתה, בתור השר הממונה על תיק פולארד, סירבת להוסיף את שמך לעצומה.

 

מאז מונית לשר בממשלה, העמדת הפנים שלך בענייני רק גרמה לפיזור ההתעניינות הציבורית בנושא שחרורי, ופגעה קשה יותר מאשר צבא מלשינים, בסיכויים ליזום פעולות לשחרורי.  

 

נראה, דני, שהגורל של סוכן ישראלי הנמצא בסכנה, תמיד היה פחות חשוב מאשר ניסיונות החנופה שלך לראש הממשלה הלא מוסרי. שרון לא שמר בסוד את העובדה כי במקום לעשות מאמץ כל שהו לשחרורי, הוא היה מעדיף לראות אותי מת בכלאי. בשיתוף הפעולה שלך עימו, הפכת להיות התליין המוציא לפועל את רצונותיו.

 

ב 1997 העיתונאי מוטי לרנר כתב במעריב: "הפוליטיקאים הפכו את השקר לנורמה, הנורמה הזאת הפכה להיות מקובלת בכל הנושאים הקשורים לתפקידם הציבורי. וכך דברים שקרו למעשה לא אירעו מעולם. הם הרשו לעצמם לשקר בבתי משפט, במשטרה, לעיתונות, והכל במסווה של "טובת המדינה".

 

דני, זה המקרה של רשעות מוסרית הגורם נזק לא רק לאזרח הבודד, אלא גם מוציא שם רע למדינה כולה בעיני העולם. זה הזמן לעשות סוף לתרבות השקר. אם בכוונתנו באמת להצעיד את המדינה קדימה ולראות בפריחתה, אזי עתידנו לא יוכל להבנות יותר על תרמית ותועלתיות פוליטית.

 

למען המדינה, לא רק למען הסוכן הנמצא בצרה, אני דורש שתנהגו בהגינות ותלכו לציבור עם הסיפור האמיתי על תיק פולארד. גלה לציבור כי למעשה אין בממשלה שר הממונה על הפעילות למען שחרורי. ספר את האמת דני, תעשה רק מה שנכון וטוב בעיני השם והאדם. וכל מדינת ישראל רק תצא נשכרת מכך.

 

יהונתן פולארד

http://www.imra.org.il/story.php3?id=9463