אסיר ציון מנדלביץ- "שרון מתייחס בבוז לפולארד" 
22:40, 14 אפריל 2004 / כ"ג בניסן תשס"ד


הרב יוסף מנדלביץ, אסיר ציון לשעבר, ופעיל בועד הציבורי למען השבתו של יונתן פולארד, שוחרר ממעצרו, וסיפר לערוץ 7 על התקרית במעלה אדומים, בה נעצר לאחר שקרא לעבר רוה"מ שרון: "אל תחזור הביתה בלי פולארד". 


הרב יוסף מנדלביץ, אסיר ציון לשעבר, ופעיל בועד הציבורי למען השבתו של יונתן פולארד, שוחרר ממעצרו, וסיפר ליומן הלילה של ערוץ 7 על התקרית במעלה אדומים מתחילת השבוע: "אלי יוסף ואני נכנסנו לחגיגת המימונה בה השתתף ראש הממשלה ערב צאתו לארה"ב. בעת שנשא דברים, הרמנו פלקטים עם תמונתו של יונתן פולארד, וצעקנו לשרון: "אל תחזור הביתה בלי פולארד". ראיתי שהוא הקשיב לנו. תוך דקות הגיעו אלינו שני שוטרים ודחפו אותנו החוצה, וביקשו שנעזוב את המקום. עשינו כדבריהם והלכנו, משום שמילאנו את תפקידנו במקום. פתאום רץ אחרינו אדם לבוש אזרחי ודרש מאיתנו תעודות זהות. הראיתי לו תעודת אסיר ציון שלי, והוא קרע את התמונה ממנה, ואמר:"זו לא תעודת זהות. אתם לא הולכים עד שתראו תעודת זהות". למעשה הוא ביטל את הוראת המשטרה לשחרר אותנו, והחזיק אותנו בפנים, בתוך הגדרות כל הטקס. נלקחנו לחקירה במשטרת מעלה אדומים ושוחררנו לאחר 24 שעות".

מנדלביץ אמר כי הוא שולח מכתבים ללא הפסקה לשרון בעניין שחרורו של פולארד, ולא זוכה לשום התייחסות מצידו: "שרון מכיר אותי אישית, אך הוא מתייחס בזלזול ובוז לכל הנושא של אסירי ציון כיום - יונתן פולארד. לכן הייתי חייב לבוא ולדבר איתו במקום שלא יוכל לברוח ויהיה מוכרח לשמוע אותי".

במקום התקיימה באותו ערב הפגנה של כ- 300 איש למען פולארד, ומנדלביץ מעיד שעשרות כלי התקשורת שנכחו במקום צילמו את המפגינים, אך לבסף צונזרו הדברים איכשהו בשידור. "כנראה לא רצו לכער את נסיעתו המכובדת של רה"מ", העיר מנדלביץ באירוניה. הוא הוסיף כי במקרה זה פעלה המשטרה בצורה יתור דמוקרטית מאשר אותם גורמים שזהותם אפילו לא ידועה לו, שהביאו למעצרו, כנראה מקרבת רה"מ. "לא הוגש נדי כתב אישום, אך אשמח להמשיך את הנושא בבית משפט. מי כמוני יודע שבשביל החופש צריך להקריב".