יהונתן פולארד לבשיא: נשמתך היהודית בסכנה!
27.09.04

 

המרגל יונתן פולארד שלח מכתב תקיף ליו"ר מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, וקרא לו לעזוב את תפקידו. "אל תיתן לדם יהודי להכתים נשמתך הטובה"

"תתעורר, יונתן בשיא! נשמתך היהודית הטובה בסכנה!" כך כותב ליו"ר מינהלת ההתנתקות לא אחר מהמרגל הישראלי הכלוא בארצות-הברית, יונתן (ג'ונתן) פולארד.

במכתב קשה ותקיף מוחה פולארד בפני בשיא על קבלת "מינוי בלתי מוסרי מאת ראש הממשלה שרון, לשמש מחסל ראשי של עזה ושומרון ואחראי לגירוש משפחות יהודיות מבתיהן וחיסול קהילות יהודיות".

הוא משווה את בשיא לפושעים ולאנסי ילדים שאותם הכיר בכלא, ושלדבריו תמיד טוענים לחפותם ומסוגלים לתת נימוק הגיוני לפשעיהם הנוראיים. "לך, יונתן, גרסה משלך להגיון מסולף כזה, כדי להצדיק מדוע יהודי דתי יכול לקבל ולבצע משימה בלתי מוסרית ובלתי מוצדקת של הפרדת יהודים מבתיהם ומארצם", כותב פולארד.

"
אפילו אם היית יהודי חילוני שאינו יודע תורה, זה היה גרוע. אך שיהודי דתי יסכים מרצון לבצע משימה של עקירת יהודים מארץ ישראל וגירושם מבתיהם, זהו מעשה תועבה וחילול השם שאינו ניתן לסליחה".

"חזור אל ה'"

וממשיך פולארד לכתוב לבשיא: "הסכמתך לבצע משימה בלתי מוסרית זו הפכה דוגמה לכופרים בממשלת ה' על הארץ. לבורים ולחילונים אתה משמש דוגמה ליהודי דתי שוויתר. הם מסיקים מכך כי בסופו של דבר כל היהודים, כולל הדתיים, יוותרו. יוותרו על מה? על אמונתם וביטחונם בנצחיותן של הבטחות ה' לעם ישראל, חס וחלילה?".

פולארד פונה לבשיא ומזהיר אותו כי שמו ישמש קללה לכל הדורות. "חזור אל ה' וותר על משימה קטלנית זו. כיהודי דתי לא תוכל לעשות פחות מזה".

את מכתבו מסכם פולארד: "אחי יונתן, טעית בשיקול דעת. פגעת בעצמך וביהדות התורה תוך כדי כך. אבל עדין לא מאוחר מדי לחזור בך, לתקן את המעוות. אני מתחנן בפניך, קח את הגלימה שניתנה לך כמחסל ראשי של עם ישראל, וזרוק אותה בחזרה לרגלי ראש הממשלה. אל תיתן לדם יהודי הכרוך בגלימה זו להכתים את נשמתך היהודית הטובה".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/788/828.html

 

תגובות נבחרות

י''אחי יהונתן'', ''נשמתך היהודית'' כמה פאתטי !!!
נכתב על-ידי ish

מוזר שפולארד, במצבו ועם נסיונו המר נשאר כל כך נאיבי.
האם הוא באמת חושב שבשיא יזיל דמעה כשיקרא שפונים אליו "אחי יהונתן" ?
האם הוא חושב שאיכפת לו לבשיא מ-"נשמתך היהודית" ?
מה לעשות, כמה שזה כואב, אבל קורה שערב-רב טיפוסי, כיהונתן בשיא, שם כיפה על הראש (אגב, גם שיח' דרוויש הולך עם כיפה). זאת עוד לא סיבה לפנות אליו בתואר "אחי" או לדבר על "נשמתו היהודית".

אינני בא, חלילה וחס, למעט מזכויותיו של פולארד. כבודו במקומו מונח,
ביחד עם כל מוסרי נפש למען עם ישראל. אלא שגם הוא בן-אדם, ובמקרה זה טועה בגדול כאשר פונה לרשע ארור קטן כאילו היה יהודי מן השורה שכשל במשהו קטן ועומד להתחרט.

 

יאותי מפליא דבר אחר .
נכתב על-ידי להב-אש

כשאדם נמצא במצב כך כך גרוע כמו שפולארד נמצא ועוד כל כך הרבה זמן

ההגיון אומר שהוא יישבר ויתחיל להיות פאסיבי
ולהוריד ראש בתקווה שירחמו עליו
ולא להרגיז אף אחד

מה הוא עושה ?

הוא אומר דברים שבחלק לא מבוטל מהעם לא בטוח שאוהבים לשמוע
גם לא במרד ראש הממשלה
וגם לא בבית הלבן

הוא תקוע עמוק אצל האמריקאים שמי יכול עליהם לכאורה ?
ותלוי גם לחסדי הגורם היחיד שלכאורה יכול לפעול למענו ממשלת ישראל

והוא לא מוריד בפניהם את הראש ?

יש לו זקיפות קומה ונפש מליאה חירות ולא מתכופף ומתיישר
למרות שריאלית זה יכול לפכוע במעגל התומכים בשחרורו
ואפילו מעניך לאויביו ומבקשי רעתו סיבות נוספות לא לתת לדמות שלו להשתחרר.

אדם בן חורין כזה יזכה לחופש והלוואי ויהא זה במהרה .

הדבר היחיד המשותף בין השניים זה שמם הפרטי יונתן
נכתב על-ידי Hermon

אולם מבחינת אופיים ומוסריותם הם שונים לגמרי.

יונתן פולארד היה מוכן להקריב את נפשו כדי שליונתן בשיא יהיה ארץ לחיות בה.

ואילו יונתן בשיא פועל למסור לאוייב את הבית, את היישוב שהעניק לפולארד בית, את האזרחים שרואים בפולארד אח, את חבל הארץ שהעניקה לפולארד אזרחות כבוד ולמעשה את הסמל שהוא אנטי תזה לפעולותיו הבוגדניות של בשיא. יש לזכור כי גוש קטיף העניק לפולארד את אות ההוקרה הכמעט יחיד שאיזה גוף ציבורי ישראלי העניק מעודו ליונתן פולארד.

זוהי עובדה כי בשיא הוא נציג אותו ממסד שזרק את יונתן פולארד ממדרגות השגרירות הישראלית. בשיא זורה עכשיו מלח על הפצעים כאשר הוא זורק את פולארד שנית מהבית שהיה מיועד לו כאשר בעזרת השם היה משתחרר וחוזר לביתו בארץ ישראל.