פורום פולארד: קול קורא להפגנה: "מטאטאים את פולארד מתחת לשטיח" 

מתי: יום חמישי, י"א אב (29/יולי) בשעה 15:00
איפה: מול משרד הבטחון (הקריה) ברח' קפלן בת"א
מה: כל אחד מתבקש להביא איתו מהבית מטאטאים. במקום נפרוס שטיח גדול ולפניו מאות תמונות של יהונתן. המפגינים יטאטאו את התמונות תחת השטיח ובכך ימחישו את מדניות הממשלה המתנכרת ליהונתן.
דרוש לנו: שטיח מתאים, מטאטאים, שלטים עם סיסמאות שקשורות ספציפית להפגנה הזו.
הרשמה ולפרטים נוספים, עדי גינזבורג 054214037

-----------------------

דיווח ערוץ 7

הפגנה: "מטאטאים את פולארד מתחת לשטיח"

08:06, 29 יולי 2004 / י"א באב תשס"ד

 

היום יקיימו פעילים למען פולארד הפגנה מול משרד הבטחון, במהלכה יפזרו את תמונותיו של פולארד, יציבו שטיח גדול, ירימו אותו ו"יטאטאו" את פולארד מתחתיו בעזרת מטאטאים.    

 

פעילים למען פולארד יקיימו היום (ה') הפגנה במהלכה "יטאטאו" את פולארד "מתחת לשטיח" "במחאה על "ההתעלמות ממנו וחוסר המעש בנוגע לשחרורו". "הפגנת הטאטוא" תיערך מול משרד הבטחון בתל אביב.

 

לדברי מארגני ההפגנה בדעתם לפזר במקום מאות תמונות של יהונתן פולארד ולידן יציבו שטיח גדול. לאחר מכן ירימו שניים מהמפגינים את קצה השטיח והשאר יטאטאו תחתיו את התמונות במטאטאים.

 

בכך הם מבקשים כאמור לבטא את מחאתם על "המדיניות שעניינה לטאטא את נושא פולארד מתחת לשטיח". לדבריהם "הנושא עולה בישיבת ממשלה רק אחת לחודשים רבים וגם אז מושתק. ראש הממשלה הבטיח כבר לפני כשנה וחצי לשלוח את שגרירנו בארה"ב לבקר את יהונתן, פעולה שאיננה מצריכה הסכמה מיוחדת מהאמריקנים, אך אפילו הצעד המינימאלי הזה לא נעשה. סוחרי סמים קולומביאנים מקבלים מקולומביה יחס יותר טוב מזה שיהונתן מקבל ממדינת ישראל", אומרים הפעילים.

 

הפעילים מאשימים ב"טאטוא" גם את שר הביטחון שאול מופז באופן אישי. "מלבד האחריות לגורלו של פולארד הרובצת עליו מתוקף תפקידו כשר הביטחון", הם מציינים, "הרי שבטקס החזרת גופות שלושת החיילים לפני כשנה אמר שר הביטחון בנאומו כי 'תם ולא נשלם כיוון שיהודה כץ, צבי פלדמן, יהודה באומל, רון ארד, גיא חבר ועזאם עזאם עדיין לא הושבו הביתה' העובדה ששר הביטחון הזכיר אפילו את עזאם עזאם אך נמנע מלהזכיר את פולארד, למרות שכבר הוכר כסוכן ישראלי וכאזרח המדינה מעידה על התייחסותו הכללית לנושא", מדגישים הפעילים.

 

פרסום ראשון:18:02, 28 יולי '04

עדכון האחרון:08:06, 29 יולי '04  http://www.a7.org/news.php?id=84776

-------------------------------------

 

טננבאום כן פולארד לא  

 טל ימין-וולבוביץ NRG 29/7/2004  21:21  

 

תומכי המרגל זועמים: אגודת השבויים מסרבת להדפיס את שמו על דסקית, כבוד לו זכה טננבאום 

 

מלחמת הדסקיות: האגודה הבינלאומית למען שבויים ונעדרים מסרבת לחרוט את שמו של המרגל המורשע ג'ונתן פולארד על הדסקיות אותן היא מפיצה ברחבי העולם. הפעילים למען שחרור פולארד, מצידם, זועמים לאחר שגילו מי כן מתנוסס על פיסות המתכת: אלחנן טננבוים.

 

אחד הפעילים סיפר ל-NRG מעריב שהארגונים הפועלים למען המרגל פנו כמה פעמים לאגודה בבקשה להוסיף את שמו לדסקיות, אך האגודה סירבה. טענת הפעילים היא שעל פי אמנת ז'נבה, מעמדו של פולארד הוא של "שבוי מלחמה במדינה ידידותית".

 

"פולארד עבד תחת פיקוח משרד הביטחון ופעל למען ביטחון המדינה", אמר הפעיל, "לא ייתכן שטננבוים יופיע על הדסקיות אפילו שהיה ברור מהרגע הראשון שלא נשבה בפעילות מבצעית ופולארד יישאר בחוץ".

 

הפעילים למען שחרורו של פולארד לא מתכוונים להרים ידיים, וכבר בתקופה הקרובה בכוונתם להפיץ דיסקיות דומות, שישאו את שמו. במסגרת המאבק קיימו היום הפעילים הפגנה מול משרד הביטחון בתל-אביב, במחאה על מה שהם מכנים "המדיניות הבורה של הממשלה, שעניינה לטאטא את נושא פולארד מתחת לשטיח".

 

האגודה יצרה את הדסקיות במקור כדי לגרום למודעות ציבורית גבוהה יותר לנושא השבויים בפעילות מבצעית, כשפעלו למען ישראל ועדיין לא שבו הביתה. הן התפרסמו בעיקר לאחר רצח השר רחבעם זאבי, שנהג לענוד אותן על צווארו.

 

 

תמונות