תפסיקו לקבור את פולארד הפגנת המעדרים 5-9-04

5 ספטמבר 2004 / י"ט באלול תשס"ד

http://www.inn.co.il/news.php?id=88097

 

בשעת קיום הדיון המיוחד בכנסת מחר (ב), במהלכו יועלה נושא פעילות הממשלה למען שחרור יהונתן פולארד, תתקיים "הפגנת מעדרים", תחת הכותרת "תפסיקו לקבור את פולארד".    

 

 

מחר יקיימו פעילים למען פולארד "הפגנת מעדרים" מול הכנסת בשעה שהיא תקיים דיון פגרה מיוחד תחת הכותרת: "פעולות ממשלת ישראל לשחרור ג'ונתן פולארד". כתבת INN רותי אברהם מוסרת כי המפגינים יביאו עימם מעדרים, כדי "להמחיש" לדבריהם, "את הצורה שבה 'קוברים את פולארד', פעם אחר פעם בדיונים בכנסת".

 

להערכת הפעילים גם בכינוס זה "ייקבר" הנושא כבעבר. הפעילים מציינים כי ניתן להיווכח בנסיונות לקבור את הנושא מתשובותיו של השר גדעון עזרא "הקברן הקבוע" של פולארד כלשונם, שהשיב מספר פעמים בנושא. ב 4 במרץ 03 אמר השר גדעון עזרא: "אדוני היו"ר, חברי הכנסת, ח"כ מיכאל איתן העלה נושא חשוב וכאוב למדינת ישראל. צודק ח"כ מיכאל איתן, גם במצעה של הממשלה הנושא הזה מוזכר. הנושא של יונתן פולארד, ח"כ איתן, נמצא בטיפול מתאים של גורמים רשמיים של מדינת ישראל, והוא מטופל בכמה מישורים. ראש הממשלה אף העלה את הנושא בשיחות עם בכירים בממשל האמריקני. הממשלה סבורה, שלמען הצלחת הטיפול בנושא יש לשמור על דיסקרטיות בכל הקשור בו, ולפיכך אני מציע להסתפק בדבריך ובדברי, ולאפשר לממשלה להמשיך את הטיפול בנושא המאוד-מאוד חשוב הזה, על מנת שיונתן פולארד יגיע במהרה אלינו הביתה. תודה".

 

ב 4 ביוני 03 אמר עזרא: "גברתי היושבת-ראש, חברי חברי הכנסת, ח"כ מיכאל איתן, אני חושב שטוב אתה עושה שאתה מעלה ומזכיר את הנושא הזה. מתחילת כהונתה של ממשלת ישראל עלה נושא פולארד על סדר-היום של הכנסת כמה פעמים. בשל חשאיות הנושא, תשובתי נשארת בעינה. נושא ג'ונתן פולארד נמצא בטיפול מתאים של גורמים רשמיים במדינת ישראל, והוא מטופל בכמה מישורים. ראש הממשלה אף העלה את הנושא בשיחות עם בכירים בממשל האמריקני.

מיכאל איתן (הליכוד): מתי? השר גדעון עזרא: ידידי, אמרתי לך קודם. בשל חשאיות הנושא, אינני מתכוון לתת לך נתונים נוספים. הממשלה סבורה שלמען הצלחת הטיפול בנושא, יש לשמור על דיסקרטיות בכל הקשור בעניין. לעצם העניין, אני מציע להסתפק בהודעה זו כאשר העובדה שאתה העלית את הדברים בהחלט ידועה. תודה".

 

ב 25 בנובמבר 03 משיב גדעון עזרא בשם הממשלה: "... הנושא הזה לא עולה פעם ראשונה פה בכנסת. חזרתי ואמרתי את עמדת הממשלה בעניינו. אני אומר לכם, שהמאמצים לשחרור פולארד נמשכים במישורים גלויים וחשאיים. אל תזלזלו בכך ואל תזלזלו במילים הללו. לא כל הדברים אני יודע ולא כל הדברים אתם יודעים. ישנם דברים בגו..."

 

ממטה הפעולה למען שחרור פולארד אומרים לכתבתנו כי "קשה להתמודד עם הטענות בדבר 'פעולות חשאיות שהשתיקה יפה להן' אך ניתן ללמוד על (אי) קיומן מהיחס לנושא כפי שהוא מתבטא במקרים הגלויים לציבור. עניין ההימנעות משליחת השגריר וגורלן של שתי העצומות לנשיא בוש שראש הממשלה דאג 'להיפטר' מהן, הן רק חלק מהדוגמאות שלא משאירות מקום לספק בנוגע ל(אי) רצינות כוונותיה של הממשלה ב"מאבקה" להשבתו של יהונתן פולארד הביתה".

 

  פרסום ראשון:16:39, 05 ספטמבר '04