אסתר פולארד: "שרון רוצה במותו של בעלי"

רעייתו של המרגל הישראלי הכלוא בארה"ב תוקפת את ראש הממשלה בטענה כי אינו פועל לשחרורו של בעלה, המצוי במצב בריאותי קשה. "שרון הקדיש לי 15 דקות בהן התנהג בחוסר נימוס והתנהגותו מובילה למסקנה כי הוא רוצה שבעלי ימות בכלא", אומרת פולארד
לינוי בר גפן
www.ynet.co.il/articles/ 1,7340,L-723109,00.html (08.05.01, 11:42)

בפגישה שקיימה הבוקר (ג') עם חבר הכנסת אופיר פינס מהעבודה, האשימה פולארד את אריאל שרון כי הוא רוצה במותו של בעלה וטענה כי מצבו הבריאותי של בעלה חמור עד כדי כך שהוא עלול למות בקרוב. "חוסר הטיפול של שרון בבעייתו דרדר אותו לדיכאון קשה שעלול להאיץ את מותו", אומרת אסתר פולארד. "הממשלה הנוכחית מעדיפה שבעלי ימות בכלא, זה יפתור להם בעיה, הם יוכלו להביא אותו בארון ובהספד להביע צער על מותו".

לדבריה, בפגישה שקיימה עם שרון, לפני חג הפסח, הקדיש לה ראש הממשלה 15 דקות, בהן התנהג בחוסר נימוס ומאז הוא מסרב להפגש אתה, עם עורכי דינה ועם גורמים נוספים, המטפלים בעניינו של פולארד. "שרון מפנה לנו גב ומסרב לטפל בענייננו. זו התנהגות מעוררת גועל, שמובילה למסקנה חד משמעית ששרון רוצה במותו של פולארד בכלא. אני משתדלת בכל כוחותי להציל את חייו של בעלי וכל עוד יש סיכוי, לא אפסיק להילחם".

אסתר פולארד שמעה היום מיו"ר ועדת החוקה, אופיר פינס ומח"כ מיכאל איתן, על ביקורם אצל בעלה בכלא בארה"ב והביעה דאגה מכך שפולארד הפסיק לקחת את התרופות המיועדות לשפר את שורת המחלות הכרוניות בהן חלה במהלך שהותו בכלא. עם זאת, אומרת אסתר פולארד כי, התרופות אינן משפרות את מצבו של בעלה במידה משמעותית וכי היא חוששת שבקרוב ימות בכלא.

בנוסף לכך, התלוננה פולארד גם על מצבה הכלכלי הקשה ואמרה כי אין לה יותר כסף לממן את הפעילות המשפטית והפוליטית למען שחרורו של בעלה. היא סיפרה כי עורכי הדין עוסקים בנושא בהתנדבות בארה"ב ובישראל. "אנחנו לא מקבלים שום סיוע מהממשלה", אמרה.

פינס החליט כי יפנה ליו"ר הכנסת ולשר החוץ שמעון פרס ויבקש מהם לשלוח משלחת למפגש עם ועדת החוקה של הקונגרס האמריקאי, אשר יכולה להגיש המלצה לנשיא ארה"ב לחנון את פולארד. כמו כן, הבטיח פינס כי יקיים דיון בהשתתפותה של אסתר פולארד בוועדת החוקה בכנסת.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה לדבריה של פולארד: "ממשלת ישראל והעומד בראשה אריאל שרון פועלים בעניינו של ג'ונתן פולארד ומפאת רגישות הנושא לא ניתן להוסיף פרטים נוספים".