ביקור הח"כים - סגן השר רצון לרה"מ: הוצא את פולארד מהכלא 
08:40, 25 ספטמבר 2003 / כ"ח באלול תשס"ג


סגן שר התמ"ת מיכאל רצון קורא לראש הממשלה שרון להוציא את יהונתן פולארד, הסוכן הישראלי, מהכלא האמריקני. רצון, ביחד עם ארבעה חברי כנסת נוספים, ביקרו אצל פולארד בכלאו. 


סגן שר התמ"ת מיכאל רצון קורא לראש הממשלה שרון להוציא את יהונתן פולארד, הסוכן הישראלי, מהכלא האמריקני. רצון, ביחד עם ארבעה חברי כנסת נוספים, ביקרו אצל פולארד בכלאו. בין המבקרים היו ראש השדולה למען פולארד בכנסת ח"כ מיכאל איתן, סגן שר המסחר והתעשייה מיכאל רצון, וחברי הכנסת גלעד ארדן, אורית נוקד והדוקטור אריה אלדד. 

כמו כן השתתפו בביקור אסתר, אשתו של פולארד, ולראשונה גם קונסול ישראל באטלנטה. 

פולארד הדגיש בפני חברי הכנסת כי הוא מצפה שישראל תפסיק לבקש את שחרורו ותתחיל לדרוש זאת. 

פולארד, אומר רצון, הוכר כסוכן ישראלי, ולכן על ישראל להשקיע מאמצים לשחררו ולהביאו לישראל, בדיוק כפי שפעלה כשנלכדו סוכניה בירדן ובשוויצריה. 



מכתב רשמי המכיר ביהונתן פולארד כסוכן ישראלי 
לחץ כאן להגדלה 


יצוין כי "מחיר" שחרורם של הסוכנים הישראליים שנלכדו בירדן במהלך ניסיון חיסולו של בכיר החמאס חאלד משעל היה שחרורו של שייח' יאסין. רצון ציין כי, להפתעתו, אף על פי שפולארד אינו שופע אופטימיות הוא נראה טוב. "ראיתי איש פיקח, עירני, ובקיא בכל הפרטים", אמר. לדבריו, פולארד שטח בפניהם כמעט את כל פרטי הפרשה שלו, מתחילתה, וכי מרביתם יכולים להניב כותרות בתקשורת. פולארד, הוא הוסיף, חש מרירות, ובצדק, משום שהקהילה היהודית בארה"ב זנחה אותו, וגם, במידה רבה, נהגה כך ממשלת ישראל. 

הממשלה אינה פועלת מספיק לשחרורו של פולארד, אומר גם הזמר אריאל זילבר לכתב האינטרנט של ערוץ 7 אביחי אברהם. זילבר, הנמנה עם אמנים רבים המתגייסים לפעול למען פולארד, אמר לכתבנו כי לדידו פולארד הוא שבוי כמו רון ארד. 

לדעת זילבר, התקשורת אינה פועלת מספיק כדי לקדם את עניינו של פולארד, וזאת מפני שהיא מייצגת מיעוט בעם, ובנושאים כמו זה של פולארד היא פועלת באופן מגמתי ושקרי, ומתוך אינטרסים פנימיים ולא ענייניים. 

הציבור, לעומת זאת, מוסיף זילבר, אינו אדיש, והוא פועל, ואפשר לראות איך המאבק הולך ומתעצם. 
"כזמר", מסכם זילבר, "אשמח לעשות כל שאוכל למען פולארד".