בני נוער הפגינו: שרון, דרוש את שחרור פולארד

מעריב 13/04/04

עשרות מפגינים קראו מול שגרירות ארה''ב בתל-אביב: ''אריק תתעורר, את פולארד תשחרר''. אחת המפגינות: ''המדינה בגדה בו''. הצעדים הבאים: שביתת רעב והטרדת שרים

 עשרות בני נוער הפגינו היום מול שגרירות ארה''ב בתל-אביב בדרישה לשחרר את ג'ונתן פולארד, שכלוא בארה''ב באשמת ריגול לטובת ישראל.

המפגינים הצעירים החזיקו שלטים נגד ''הפקרתו'' של פולארד בכלא האמריקאי וקראו: ''אריק תתעורר, את פולארד תשחרר''. הם ביקשו שראש הממשלה, אריאל שרון, ידרוש בביקורו בארצות-הברית מהנשיא בוש את שחרורו של פולארד.

אחת המפגינות אמרה למעריב אונליין: ''הגיע הזמן שבן אדם שעשה כל כך הרבה בשביל המדינה שלנו ושנמצא בכלא עוד מלפני שנולדתי יחזור הביתה. לדעתי המדינה בגדה בו''.מפגין בשם נפתלי הוסיף: '' כל בני הנוער בארץ צריכים להתעורר ולדרוש בלי בושה שהאיש האמיץ הזה יחזור הביתה''.הפגנה למען פולארד


טלפון לאסתר פולארד

אלי יוסף, מארגן ההפגנה, אמר למעריב אונליין: ''זו רק תחילתו של מאבק יומיומי למען שחרורו של פולארד. בני נוער מכל הארץ הגיעו לכאן היום.

''מחר אני פותח בשביתת רעב מול משרד ראש הממשלה. בהמשך נארגן הפגנות כל ערב מול בתי שרים, נחסום להם את המכוניות ונדרוש שיקשיבו לנו. לא יכול להיות שבן אדם שעשה כל כך הרבה בשביל המדינה הזאת יישאר בכלא שנים משום שנציגי ממשלות ישראל נבוכים ומתביישים להעלות את הנושא בפני הממשל האמריקני''.

נציגי המפגינים התקשרו לאשתו של פולארד, אסתר, שהיתה בדרכה לבקרו בכלא וביקשו ממנה שתמסור לו שהם מחזקים אותו ונלחמים למענו. המשטרה פיזרה את ההפגנה בהסכמת המפגינים.