השר שרנסקי יפסיק לטפל בפולארד
 21.06.04 

"שרנסקי יפסיק לטפל בפולארד"

כך מעריכים מקורבי השר בעקבות מכתב ששלח לו פולארד, ובו תקף את הטיפול של שרנסקי בענייניו

מבוכה בלשכת השר נתן שרנסקי, האחראי לטיפול בשחרורו של ג'ונתן פולארד: האסיר שמרצה עונש מאסר מזה 18 שנה דורש משרנסקי להתפטר מתפקידו. מקורבי שרנסקי העריכו שהשר ימשוך את ידיו מהטיפול בתיק פולארד, אך עדיין אין לכך אישור רשמי.

במכתב לשרנסקי כותב פולארד: "פעולותיך מביאות רק נזק ולא תועלת והן אינן נעשות מתוך כוונה כנה להועיל לשחרורי". פולארד מעלה שורה של טענות קשות על טיפולו של שרנסקי בעניינו. בין השאר טוען פולארד שסיכם עם שרנסקי שהוא לא ייצור קשר עם "יריביו" בקהיליית המודיעין האמריקנית, אך השר הפר את הסיכום ונועד עם קספר ווינברגר, שהיה שר ההגנה בעת כליאתו של פולארד.

עוד טוען פולארד ששרנסקי מסתיר את העמדה שביטא האסיר בפגישה עם השר, שלפיה ראש הממשלה, אריאל שרון, מונע את שחרורו בכך שהוא מסרב לפנות לנשיא ג'ורג' בוש בעניין. פולארד מוסיף שידוע לו ששגריר ארה"ב בישראל אמר לבכיר ישראלי ש"ממשלת ישראל אמורה להגיש בקשה רשמית לשחרר את פולארד", אך דבר לא נעשה. לטענת פולארד, הוועדה הבין-משרדית בראשות מזכיר הממשלה, ממלאת תפקיד של "חברה קדישא" שאמורה "לקבור" אותו לכל חייו בין כותלי הכלא.

שרנסקי, שביקר אצל פולארד באחרונה, עתיד ככל הנראה לכבד את בקשת פולארד ולהפסיק לטפל בענייניו. לדברי מקורבי שרנסקי, הוא מתכוון להשיב בנימוס למכתבו של פולארד ולהודיע לו ש"בצער רב" הוא מקבל את פנייתו ומתפטר מהעיסוק בנושא. עם זאת מקורביו הוסיפו ששרנסקי ימשיך לעסוק בנושא מאחורי הקלעים.

"
נתן את הנשמה"

גורמים המקורבים לשרנסקי אמרו ששרנסקי קיבל "די קשה" את מכתבו של פולארד, "בעיקר מפני ש'נתן את הנשמה' למען פולארד, לרבות בתחומים שהשתיקה יפה להם". מטבע הדברים, הוסיפו המקורבים, לא כל פעילותו של שרנסקי ידועה לפולארד וספק אם הוא מסוגל לשפוט ולהעריך את שנעשה למענו מתאו.
השר שרנסקי עצמו סירב להתייחס לסוגיה. "בשל רגישות הנושא ובשל מה שנעשה עד כה למענו אנו מעדיפים שלא לדבר בנושא", אמר שרנסקי. "אפשר רק לציין שלאחר 18 שנות כליאה בתנאים קשים אפשר לקבל בהבנה התבטאויות כאלה ואחרות של יונתן".

תביעתו של פולארד עוררה מבוכה גם בקרב הוועד הישראלי למען פולארד. "מדובר כנראה באי-הבנה, משום שמכל שרי הממשלה והח"כים אין מי שמטפל בנחרצות רבה יותר בפרשת פולארד מאשר שרנסקי", אמר ראש הוועד, אלי יוסף.

NRG
מעריב


#1,יהממשלה מכשילה גם את המעט שיכול לעשות שרנסקי למען יונתן
נכתב על-ידי Hermon בתאריך 21.06.04 בשעה 20:01
בתגובה להודעה #0

לדעתי, גם אם שרנסקי נתן את הכל למען פולארד, והוא נתן, עדיף שיתפטר מאחריותו לנוכח העובדה כי שרון מכשיל כל נסיון להביא לשחרורו.

אם שרנסקי יתפטר, לא יהיה זה כי נכשל, אלא כמחאה על כך שהממשלה באמת עושה הכל לטאטא את הבעיה מתחת לשטיח כאשר הוא, שרנסקי משמש ככיסת"ח לאחריותה של הממשלה.