קלינטון: לא הבטחתי את שחרור פולארד * פולארד: הוא משקר!
23.06.04 :


"לא הבטחתי לשחרר את פולארד"

קלינטון הכחיש שהוא הבטיח לנתניהו לשחרר את ג'ונתן פולארד, במסגרת הסכם הביניים שהושג בפסגת וויי ב-1996. בספרו מתייחס קלינטון באריכות לדברי נתניהו וטוען שהוא אמר לנתניהו שהוא נוטה לשחרר את פולארד, אבל לא הבטיח לו את זה.


"
נתניהו איים לבטל את ההסכם אלא אם כן אשחרר את פולארד. הוא אמר שהבטחתי לו לעשות זאת בפגישה קודמת ולכן הוא הסכים לנושאים האחרים. האמת היא שאמרתי לראש הממשלה שאם זה מה שצריך לעשות כדי להגיע לשלום, אני נוטה לעשות זאת אבל אבדוק זאת עם אנשי. עם כל האהדה שיש לפולארד בישראל, זה מקרה קשה. הוא מכר את סודות המדינה שלנו, תמורת בצע כסף. במשך שנים הוא לא הביע שום חרטה", כתב קלינטון בספרו.

קלינטון אומר שהוא אמר לנתניהו "אבחן את הנושא ברצינות יחד עם טנט והצוות לביטחון לאומי, אבל מוטב שנתניהו יתרכז בצד הביטחוני של ההסכם, שיוכל לסמוך עליו יותר מאשר על שחרור פולארד".

למרות זאת קלינטון מתאר שהוא ניסה "למכור" את שחרור פולארד בשיחה עם יועציו ועוזריו השונים וכולם התנגדו.

"כשדיברתי עם סנדי ברגר (יועץ הנשיא לביטחון לאומי) וג'ורג' טנט (ראש ה-CIA), הם התנגדו נחרצות. גם מדלן אולברייט (שרת החוץ) התנגדה. ג'רג' טנט אמר לי שאחרי הנזק הכבד שהמרגל אולדריץ' איימס גרם ל-CIA, יהיה עליו להתפטר אם אמחל לפולארד. ממילא לא רציתי לעשות את זה. ההערה של טנט סגרה את הדלת", מתאר קלינטון את ההתרחשויות.

מפולארד נמסר בתגובה כי דבריו של קלינטון הם שקר. בהודעה שפירסם באמצעות הוועד למען שחרורו צויין כי שתיקתו ארוכת השנים של השר נתן שרנסקי, שנכח בפסגת וויי וסיפר לפולארד על ההסכמה, היא שמאפשרת לקלינטון לשקר, ומותירה את פולארד עצמו להירקב בכלא

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2936197,00.html