טננבאום כן פולארד לא 


תומכי המרגל זועמים: אגודת השבויים מסרבת להדפיס את שמו על דסקית, כבוד לו זכה טננבאום 

טל ימין-וולבוביץ
29/7/2004 21:21 
מלחמת הדסקיות: האגודה הבינלאומית למען שבויים ונעדרים מסרבת לחרוט את שמו של המרגל המורשע ג'ונתן פולארד על הדסקיות אותן היא מפיצה ברחבי העולם. הפעילים למען שחרור פולארד, מצידם, זועמים לאחר שגילו מי כן מתנוסס על פיסות המתכת: אלחנן טננבוים.

אחד הפעילים סיפר ל-NRG מעריב שהארגונים הפועלים למען המרגל פנו כמה פעמים לאגודה בבקשה להוסיף את שמו לדסקיות, אך האגודה סירבה. טענת הפעילים היא שעל פי אמנת ז'נבה, מעמדו של פולארד הוא של "שבוי מלחמה במדינה ידידותית".

"פולרד עבד תחת פיקוח משרד הביטחון ופעל למען ביטחון המדינה", אמר הפעיל, "לא ייתכן שטננבוים יופיע על הדסקיות אפילו שהיה ברור מהרגע הראשון שלא נשבה בפעילות מבצעית ופולארד יישאר בחוץ".

"מטאטאים את פולארד מתחת לשטיח"הפעילים למען שחרורו של פולארד לא מתכוונים להרים ידיים, וכבר בתקופה הקרובה בכוונתם להפיץ דיסקיות דומות, שישאו את שמו. במסגרת המאבק קיימו היום הפעילים הפגנה מול משרד הביטחון בתל-אביב, במחאה על מה שהם מכנים "המדיניות הבורה של הממשלה, שעניינה לטאטא את נושא פולארד מתחת לשטיח". 

האגודה יצרה את הדסקיות במקור כדי לגרום למודעות ציבורית גבוהה יותר לנושא השבויים בפעילות מבצעית, כשפעלו למען ישראל ועדיין לא שבו הביתה. הן התפרסמו בעיקר לאחר רצח השר רחבעם זאבי, שנהג לענוד אותן על צווארו.