"המאבק לשחרורי בי-ם ולא בוושינגטון" 
15:11, 27 אוגוסט 2004 / י' באלול תשס"ד

ראשי השדולה בכנסת למען יונתן פולארד, חה"כ גלעד ארדן ואורית נוקד, מבקשים לקחת לוושינגטון בביקורם שם בחודש הבא את עצומת הכנסת למען פולארד, שנחתמה בידי 112 חברי כנסת. 


ראשי השדולה בכנסת למען יונתן פולארד, חברי הכנסת גלעד ארדן מהליכוד ואורית נוקד מהעבודה, מבקשים לקחת לוושינגטון בביקורם שם בחודש הבא את עצומת הכנסת למען פולארד, שנחתמה בידי 112 חברי כנסת. חברי הכנסת מתכננים לבוא לבקר את פולארד ולהפגש עם חברי קונגרס וסנט ולנסות להקים שדולה למענו בגבעת הקפיטול. במשך השנה שחלפה מאז שנחתמה העצומה ההיסטורית, ראש הממשלה שרון ועוזריו השקיעו מאמצים רבים כדי למנוע את הגעתו של מסמך זה לידי הנשיא בוש.

במכתבו של פולארד לראשי השדולה מה 24/08/04 הוא מנסה להניאם מתוכניתם.

"הבעיה לגבי שחרורי אינה בוושינגטון אלא בירושלים. ההערות של השגריר איילון מזכירות את מה שקודמו, דוד עברי, אמר לאשתי לקראת כניסתו לתפקיד בוושינגטון. ערב נסיעתו לארה"ב, עברי הודה לאסתר שאיננו בקי בענייני; שלא קיבל הוראות כלשהן לעזור לי; שלא היתה מדיניות ממשלתית לגבי; ושלא תוכננו שום יוזמות מכל סוג שהוא. המסר היה ברור: פולארד איננו עניין רלבנטי. עזוב אותו. דבר לא השתנה מאז." כתב פולארד.

בהמשך מכתבו סוקר פולארד את העובדות המוכיחות כי למדינת ישראל אין כל רצון לעזור לח"כ אורית נוקד וגלעד ארדן בניסיונותיהם בוושינגטון.

1. יו"ר הכנסת מסרב לכתוב מכתב הכרות עבורם עבור יו"ר הקונגרס ולתמוך במאמצים להשתדלותם למענו.

2. שגריר ישראל בארה"ב מסרב להתלוות אליהם לביקורם אצל פולארד זאת למרות טענת רוה"מ כי הורה לשגריר לבקרו מפעם לפעם.

3. איש הקשר של השגריר לקונגרס מסרב לעזור וליעץ בפגישותם עם אנשי הקונגרס בארה"ב.

"אני מקווה שכאשר הנכם קוראים מכתב זה אתם מתחילים להבין בעצמכם שהעבודה שלכם צריכה להתרכז בירושלים ולא בוושינגטון. כל עוד ראש הממשלה וממשלת ישראל יכולים להמשיך להעמיד פנים כאילו הם פועלים לשחרורי, ובו בזמן לעשות הכל כדי לערער כל תמיכה וכל מאמץ שדולה למעני חבל על הזמן שלכם לנסוע לוושינגטון. זה יהיה אסון גדול אם שני חברי כנסת צעירים ובלתי ידועים יצטרכו לדאוג לעצמם בגבעת הקפיטול, ללא תמיכה מירושלים ומהשגרירות ובלי פגישות מסודרות." מוסיף פולארד.

פולארד חוזר על שלוש הדרישות שלו ממדינת ישראל: מדיניות ברורה של מדינת ישראל למענו; הגדרת מעמדו כשבוי ופעילות של השגריר למענו כולל ביקורים סדירים בכלא.

"עד אז, אין טעם בפגישה בינינו. כל עוד לא מנהלים את הקרב למען שחרורי בירושלים תחילה, על מה עוד יש לנו לדבר?" מסיים פולארד.

http://www.a7.org/news.php?id=87356