פולארד הוא 'אסיר מצפון' לא מרגל
נכתב על-ידי צור__וקסלר בתאריך 30.08.04 בשעה 14:37


 
"
מכנים את פולארד 'מרגל' אבל מדובר באסיר מצפון, אדם שהפעיל את מצפונו משום שלא יכול היה לשאת את הרעיון שיהודים לא ידעו על הסכנות האורבות להם", כך אומר הפעיל למען פולארד אלי יוסף ליומן הלילה של ערוץ 7.


על רקע פרשת לארי פרנקלין שמסר כביכול מידע לישראל על כוונותיה של אירן בנוגע להתקדמות אירן אל נשק גרעיני מועלית פרשת פולארד הכלוא מזה 19 שנים בכלא האמריקני בשל ריגול עבור ישראל. אלי יוסף פעיל במשך שנים לשחרורו של פולארד אומר ב"סוגרים יום", יומן הלילה של ערוץ 7 כי לכאורה מדובר בפרשה שהיתה צריכה להזיק לעניינו של פולארד אך למעשה היא מחדדת את הענין האמיתי: הסכנה הנשקפת לישראל מהתקרבותה של אירן לעוצמה גרעינית, סכנה עליה הצביע ומפניה התריע יהונתן פולארד לפני 19 שנים ו"שכיום אנו יודעים כי הן ממשיות וכי אירן השואפת להגיע לעוצמה גרעינית אינה רחוקה ממטרתה".

"מכנים את פולארד 'מרגל' אבל מדובר באסיר מצפון, אדם שהפעיל את מצפונו משום שלא יכול היה לשאת את הרעיון שיהודים לא ידעו על הסכנות האורבות להם", אומר יוסף. בשואה הוא מוסיף נספו יהודים משום שלא ידעו ולא הבינו מה מתרחש. "פולארד התריע". יתירה מכך האם הוא בוגר בית ספר למרגלים? , שואל יוסף, הרי הוא לא למד בבית ספר למרגלים אלא הציע למדינת ישראל מידע משום ש"לא יכול היה לישון בלילה. משום שלא יכול היה לחשוב שישראל לא תדע על המידע הזה". הוא עשה זאת אומר יוסף כי ארה"ב הפרה את ההסכם שהיה לה עם ישראל לפיו היא מתחייבת להעביר לידי ישראל מידע חיוני לבטחונה. יהונתן פולארד היה בדילמה למי להיות נאמן אומר יוסף.

פרשת פולארד אומר עוד יוסף אינה פרשה אמריקנית אלא יהודית ישראלית והוא בבית סוהר לא משום שריגל עבור ישראל ונגד ארה"ב אלא משום שעם ישראל ומדינת ישראל נבחנים במבחן אהבה כיצד ינהגו בו. הוא בבית סוהר "בגלל האדישות וההפקרות שלנו" אומר עוד יוסף. "הגיע הזמן שהעם היהודי יקח אחריות על מה שקורה לעם היהודי ויפסיק להאשים אנשים אחרים. אנחנו צריכים לקחת אחריות על העם שלנו".

הגישה של ממשלות ישראל לשחרורו של פולארד מוטעית מוסיף יוסף. "ראשי הממשלות רוצים שפולארד ישתחרר אבל הם מבקשים טובה מארה"ב, 'שישחררו את המסכן'". לא כך צריך לדרוש את שחרורו אלא צריך להתייצב מאחורי מניעיו ולנהל מאבק עקרוני לשחרורו.

יתירה מכך, אומר יוסף הפקרת פולארד גורמת גם להתבוללות יהודים בארה"ב. היהודים בארה"ב חשים עצמם יותר אמריקנים מיהודים. אם היו מבינים כיצד ארה"ב בגדה בהם בתקופת השואה וכיצד פולארד הוא זה שניסה בכל כוחו למנוע ממצב זה לחזור על עצמו היו מקדישים לכך מחשבה ואולי אף חוזרים בתשובה ו"ניצלים מהתבוללות". הפקרת פולארד אינה הפקרת אדם פרטי אלא הפקרת מה שהוא מייצג אומר אלי יוסף: "הפקירו יהודי תמים שהיה מוכן להסתכן למען יהודים אחרים ולמנוע מהם למות".

על פעילות שדולת חברי הכנסת למען פולארד אומר אלי יוסף כי הם מקיימים ישיבה אחת לחודש ובה מעלים רעיונות, הם שולחים מכתבים ואפילו עורכים לעתים ביקורים אצל פולארד אך זו שדולה "שלא מוכנה ללכת עד הסוף ו'לשבור את הכלים'". הם מוכנים להגיע אל בני הנוער שובתי הרעב למען שחרורו פולארד ולומר כל הכבוד. לעומת זאת בני נוער ישבתו שוב רעב ביום רביעי הקרוב ו"אין זה משום שהנוער אינו אוהב לאכול אלא מכיון שצריך לשבור כאן כלים, משום שמדובר בחרפה שאינה מאפשרת להמשיך בחיי השגרה".

הפקרת פולארד וחוסר הנכונות לומר שישראל תשחרר את פולארד ויהי מה וכן שישראל תתקוף את אירן אם תסכן אותה, ויהי מה, מסכנת את מדינת ישראל אומר אלי יוסף. יש לזכור הוא מוסיף כי מטרותיהן של ארה"ב וישראל אינן תמיד זהות ולעיתים מטרתה של ארה"ב דוקא לפייס את העולם הערבי כפי שרצתה לעשות זאת בתקופת מלחמת העולם השניה כאשר ביחד עם בריטניה לא אפשרה הצלת יהודים "ואנחנו שיתפנו פעולה עם המגמה הנוראית והבזויה הזו".


http://www.a7.org/news.php?id=87527