"מיקי היקר, איני רוצה לראות אותך עוד"   

    מאת: עמית סגל  

       

    האם המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד התייאש מהפוליטיקאים הישראלים? במכתב חריף ששיגר פולארד מכלאו בארצות הברית לחבר הכנסת מיכאל איתן, לשעבר יושב ראש השדולה למען שחרורו, הודיע פולארד כי הוא אינו מעוניין במפגש עם מי שהשתמש כלפיו בשיטות בזויות לצורך רדיפת פרסום, כהגדרתו.

פולארד נפגש עם ח"כ לימור לבנת, תמונת ארכיון   

 

ליונתן פולארד יש רק 30 דקות שיחה בטלפון מדי חודש, לכן את התשובה לבקשה של חבר הכנסת מיכאל איתן לבקרו בכלא הוא העדיף להעביר באי-מייל: "מיקי היקר", פנה המרגל הישראלי למי שעמד עד לאחרונה בראש השדולה למענו. אלו היו המלים האחרונות שאיתן אהב לקרוא: "אני לא ראוי ליחס הבזוי, למוסר הכפול ולהבטחות הריקות שהשמעת כלפיי", כתב פולארד, "אפילו אסיר כמוני עדיין יכול להבחין בין עובדות למדע בידיוני, מה שאתם הח"כים כנראה לא מסוגלים לעשות".

 

 עורך דינו של פולארד, לארי דאב, הבהיר כי מסיבות העיתונאים וההצהרות החגיגיות של הפוליטיקאים הישראלים לא ייעשו יותר על גבו של מרשו. "עליית הרגל נגמרה, יונתן לא רוצה סתם לראות אנשים שמצטלמים איתו אלא רוצה לראות קצת תוצאות", דברי דאב. 

  

שני העמודים הכתובים באנגלית אומנם חריפים ומרירים יותר מבעבר אבל לא אמורים להפתיע את מכרי המרגל הישראלי. פולארד משוכנע שממשלת ישראל פשוט מעונינת שיישאר בכלא השמור בצפון קרוליינה, ויתר הפוליטיקאים משמשים להם עלה תאנה. 

  

חבר הכנסת איתן סבור משום מה שהפגישה תיערך לבסוף: "בזבזתי זמן כסף ומאמצים בנושא שלך יונתן", הוא כתב, "אני חושב שגם אתה בלבך לא לגמרי משוכנע שאתה ראוי ליחס הזה". פולארד לא איחר להשיב: "במכתבי הקודם שאלתי מדוע שתרצה להיפגש עימי, וכעת אני מתקן את נוסח השאלה: מדוע שאני ארצה להיפגש איתך".

 

  גירסה להדפסה 09/09/2004 18:46

 

http://glz.msn.co.il/glz/news/nachon/42B0AFD8735F4B63B5CF6F8973D36056.htm