יהונתן פולארד לבשיא: נשמתך היהודית בסכנה!
נכתב על-ידי hvc בתאריך 27.09.04 בשעה 19:36

"אחי יונתן, נשמתך היהודית בסכנה"

המרגל יונתן פולארד שלח מכתב תקיף ליו"ר מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, וקרא לו לעזוב את תפקידו. "אל תיתן לדם יהודי להכתים נשמתך הטובה"

"תתעורר, יונתן בשיא! נשמתך היהודית הטובה בסכנה!" כך כותב ליו"ר מינהלת ההתנתקות לא אחר מהמרגל הישראלי הכלוא בארצות-הברית, יונתן (ג'ונתן) פולארד.

במכתב קשה ותקיף מוחה פולארד בפני בשיא על קבלת "מינוי בלתי מוסרי מאת ראש הממשלה שרון, לשמש מחסל ראשי של עזה ושומרון ואחראי לגירוש משפחות יהודיות מבתיהן וחיסול קהילות יהודיות".

הוא משווה את בשיא לפושעים ולאנסי ילדים שאותם הכיר בכלא, ושלדבריו תמיד טוענים לחפותם ומסוגלים לתת נימוק הגיוני לפשעיהם הנוראיים. "לך, יונתן, גרסה משלך להגיון מסולף כזה, כדי להצדיק מדוע יהודי דתי יכול לקבל ולבצע משימה בלתי מוסרית ובלתי מוצדקת של הפרדת יהודים מבתיהם ומארצם", כותב פולארד.

"
אפילו אם היית יהודי חילוני שאינו יודע תורה, זה היה גרוע. אך שיהודי דתי יסכים מרצון לבצע משימה של עקירת יהודים מארץ ישראל וגירושם מבתיהם, זהו מעשה תועבה וחילול השם שאינו ניתן לסליחה".

"חזור אל ה'"

וממשיך פולארד לכתוב לבשיא: "הסכמתך לבצע משימה בלתי מוסרית זו הפכה דוגמה לכופרים בממשלת ה' על הארץ. לבורים ולחילונים אתה משמש דוגמה ליהודי דתי שוויתר. הם מסיקים מכך כי בסופו של דבר כל היהודים, כולל הדתיים, יוותרו. יוותרו על מה? על אמונתם וביטחונם בנצחיותן של הבטחות ה' לעם ישראל, חס וחלילה?".

פולארד פונה לבשיא ומזהיר אותו כי שמו ישמש קללה לכל הדורות. "חזור אל ה' וותר על משימה קטלנית זו. כיהודי דתי לא תוכל לעשות פחות מזה".

את מכתבו מסכם פולארד: "אחי יונתן, טעית בשיקול דעת. פגעת בעצמך וביהדות התורה תוך כדי כך. אבל עדין לא מאוחר מדי לחזור בך, לתקן את המעוות. אני מתחנן בפניך, קח את הגלימה שניתנה לך כמחסל ראשי של עם ישראל, וזרוק אותה בחזרה לרגלי ראש הממשלה. אל תיתן לדם יהודי הכרוך בגלימה זו להכתים את נשמתך היהודית הטובה".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/788/828.html

 

יהדבר היחיד המשותף בין השניים זה שמם הפרטי יונתן
נכתב על-ידי Hermon בתאריך 28.09.04 בשעה 01:12
בתגובה להודעה #20

אולם מבחינת אופיים ומוסריותם הם שונים לגמרי.

יונתן פולארד היה מוכן להקריב את נפשו כדי שליונתן בשיא יהיה ארץ לחיות בה.

ואילו יונתן בשיא פועל למסור לאוייב את הבית, את היישוב שהעניק לפולארד בית, את האזרחים שרואים בפולארד אח, את חבל הארץ שהעניקה לפולארד אזרחות כבוד ולמעשה את הסמל שהוא אנטי תזה לפעולותיו הבוגדניות של בשיא. יש לזכור כי גוש קטיף העניק לפולארד את אות ההוקרה הכמעט יחיד שאיזה גוף ציבורי ישראלי העניק מעודו ליונתן פולארד.

זוהי עובדה כי בשיא הוא נציג אותו ממסד שזרק את יונתן פולארד ממדרגות השגרירות הישראלית. בשיא זורה עכשיו מלח על הפצעים כאשר הוא זורק את פולארד שנית מהבית שהיה מיועד לו כאשר בעזרת השם היה משתחרר וחוזר לביתו בארץ ישראל