דיון- שצרנסקי, אריה אלדד

אריה אלדד: יונתן היה לוויתן ולא סרדין  

דיון בפורום מטה פולארד. שבת  10.7.04

רוני

--------------------------------------------------------------------------------

 

דיברתי בשבת עם חברנו האהוב אריה אלדד והוא אמר לי חד וחלק ארה"ב כבר הציבו תנאי לשיחרור יהונתן הם רוצים את מי ששלח אותו ולא שום דבר אחר ולפי מה שהוא אמר לי עם נסגיר אותו הנזק יהיה עצום למדינת ישראל ולביטחונה עניתי לו שיהונתן הוא אידיאליסט ועם הוא יסביר לו יהונתן יהיה מוכן להירקב בכלא למען ישראל ואז הוא ענה לי שזה מה שהוא אמר ליהונתן ויהונתן החזיר לו ככה "אני שילמתי לישראל הגיע הזמן שישראל תשלם לי ולא אכפת לי למה זה יגרום" ולפי מה שהוא אמר לי יהונתן היה לויתן ליד רוברט שהיה סרדין ולכן הוא לא היה יכול לשמש קלף מיקוח טוב ושיחרנו אותו

למישהו יש את הכתובת שלו?

מישהו יודע איזה מכונית יש לו?

אני חושב שיש כמה ברורים עמוקים לעשות איתו בזמן הקרוב..........

--------------------------------------------------------------------------------

 

מאת: עדי גינזבורג

 

מפעילו של פולארד היה אביעם סלע. את זה יודעים האמריקאים יודעים כבר 18 שנה, לא מדובר בסוד.

 

יש שתי סיבות עיקריות שבגללן ברור לחלוטין שדבריו של אריה אלדד הם חסרי שחר (אם אכן אלה הדברים שנאמרו לך על ידו - וכנראה שאכן כך, משום ששמעתי לפחות ממקור אחד נוסף שאכן אלה הדברים שאמר)

 

א. כידוע, במסגרת הסכם וואי הדברים היו קרובים מאוד לסיום וקלינטון עשה ספין ברגע האחרון - האם אתה באמת חושב שביבי העלה בדעתו להסגיר לידי ארה"ב אזרח ישראלי שנמצא בישראל כבר למעלה מ10 שנים על מנת לקבל בתמורתו את יהונתן?

 

ב. אם האמריקאים מבקשים תמורה ספציפית כלשהי - ברור לחלוטין שצריך להיות מדובר בתמורה ראלית. ברור לאמריקאים לחלוטין שבשום סיטואציה לא היה ולא יהיה שום סיכוי שנסגיר להם את אביעם סלע בתמורה לפולארד.

 

בכל אופן, אם הבנתי נכון מהצורה שבה דיבר חה"כ אלדד במאהל המחאה שלנו הוא דיבר גם על כך שהאמריקאים חושדים שיש עוד מרגל שפעל עם יהונתן והוא עדיין פועל - אתה באמת רוצה להגיד לי שאתה מאמין שבליבה של מערכת המודיעין האמריקאית יושב מרגל כבר כמעט 20 שנה - יודעים עליו - והוא טרם נתפס? אגב, עם אכן לכך התכוון אלדד - הרי שהוא חשף בפני בני נוער את העובדה שמרגל כזה אכן קיים! להזכירך, אלדד הוא חבר כנסת! יש לך מושג מה המשמעות של הדברים?

 

דבר נוסף, יחד עם אריה אלדד ביקרו אצל יהונתן גם שאר הח"כים, האם גם הם שמעו את אותם דברים? כיצד ייתכן שאריה אלדד הוא היחיד שמדבר על כך (אגב, זה משעשע שהוא משחק אותה לפעמים כאילו מדובר במידע סופר-סודי ולפעמים [ומדובר ביותר מפעם אחת] הוא מרגיש חופשי לדבר על כך עם פעילי מולדת צעירים].

 

יש לי עוד מה לכתוב בנושא אבל אסיים כאן.

--------------------------------------------------------------------------------

 

מאת: להב אש

 

 

חברה שימו לב למה שאני אומר כאן עכשיו

כי אחרי שאומר זאת כאן לא אומר זאת שוב ואני גם אמחק את ההודעה הזו תוך פחות משבוע בלנ"ד .

 

אני אומר לכם זאת באחריות גמורה -

ישראל לא מרגלת אחרי ארה"ב וגם ארה"ב יודעת שישראל אינה מרגלת אחריה .

 

 (יכול להיות שאת הטיעון שאריה אלדד העלה הוא העלה כי כך שכנועו אותו במסגרת הנסיון להשתיק אנשים רציניים שעשויים באמת לא לוותר על המאבק בנושא זה .)

 

ולגופו של העניין הנסיון להפיל אותנו תחת האשמה שיונתן לא היה סרדין אלא ליוויתן

היא מוקש שאסור לנו להעלות אליו וזו גם חוצפה גדולה ועזות מצח שפלה מצד האמריקאים

שבשעה שבעצם הם אלה שצריכים להתבייש בכל מה שקשור לפרשיה החמורה הזו וכל מה שכלול בה מבחינה מוסרית ומבחינת שמירה על אמון שנתנו בהם

הם משחקים באופן אגוצנטרי רק על הצד שלהם ועל הפגיעה בהם

בשעה שהם אלו ששברו את הכלים ולא נהגו כהוגן .

 

אסור לתת לפולמוס הנ"ל לרדת למצב שבו מדובר בארה"ב הישרה שפולארד בגד בה

זה בדיוק ההפך ארה"ב או יותר נכון הגורמים הרלוונטים בעולם הביון שלה

נהגו שלא כהוגן הן ע"פ אמות המוסר הפשוט והן ע"פ החוקה האמריקאית

ועקב מחדליהם פולארד נאלץ לעשות את הדרוש מכל אדם הגון הרואה אדם בסכנה ורק בידו להצילו .

כפי שכבר הדגשנו כאן אנחנו לא צריכים להתגונן אלא להאשים

לא לבקש אלא לדרוש

עם כל הכבוד לאמריקאים אנחנו לא משחקים אתם ולא מתכוונים להשפיל את חירותנו ואת המוסר שלנו בגלל שהם האימפריה מספר אחת בעולם .

_________________

 


אנשים מטפטפים לפולארד כאילו שרנסקי פועל נגדו 

רוני1988 נשלח: שבת 07 10, 2004

--------------------------------------------------------------------------------

 

דיברתי עם בני אלון בשבת על הנושא והוא אמר לי כמה דברים מתוך מה שהוא אמר לי ומתוך מה שראיתי בפורום אני הגעתי למסקנה חד וחלק שמישהו עויין לפולארד הדליף לו בכאילו "ידידות" ששרנסקי מרמה אותו ועושה הכל למענו ולטובתו האישית אחרי שבאמת שרנסקי עשה הרבה למען פולארד וללא ספק הכי הרבה בכנסת הזאת אני בעד שנעדכן את יהונתן בכל מה שקרה באמת ונבקש מנו לכתוב התנצלות לשרנסקי על מה שהוא כתב לו ועל המאבק שעשינו נגדו ונגד חוק פולארד כי למה שרנסקי הוא אדם בעל השפעה רבה בארה"ב וחבל שנפסיד אותו ככה בגלל כמה שטנים........

--------------------------------------------------------------------------------

 

תגובה מאת עדי גינזבורג

 

בקצרה:

 

א. יהונתן שלח לשרנסקי מספר מכתבים חשובים ולטענתו לא קיבל עליהם שום תגובה. לעומת זאת, את מכתב ההתפטרות מהפעילות למענו דאג שרנסקי להעביר לו בכל דרך אפשרית (דרך עו"ד דאב, בפקס לאשתו אסתר ועוד...)

 

ב. יהונתן טוען כי סיכם אישית עם שרנסקי בעת שביקר אצלו כי שרנסקי לא ייצור קשר עם אוייביו של יהונתן - שרנסקי הפר את ההבטחה ושוחח את שר ההגנה של ארה"ב בזמן פרשת פולארד, קספר ווינברג ובכך הפר את הבטחתו ליהונתן.

 

ג. יהונתן סיכם עם שרנסקי שבמידה ויתברר שהוא מהווה בסה"כ עלה טענה לראש הממשלה שאיננו מעוניין לעשות דבר למען יהונתן - הוא יתפטר באופן פומבי ויסביר שאיננו מעוניין להוות כיסוי לחוסר פעילות ממשלתית. שרנסקי הודה בכמה הזדמנויות שהוועדה הבין-משרדית בנושא פולארד איננה עושה דבר וכי יהונתן צודק כשהוא מגדיר אותה ה"חברה-קדישא" (מי שעוסק בקבורה) שלי. למרות זאת, נמנע שרנסקי מלהתפטר.

 

ד. שרנסקי עצמו שוחח טלפונית עם שגריר ארה"ב בישראל, דן קרצר, וקיבל ממנו אישור לדברים שהובאו בשמו: על מדינת ישראל לפנות באופן רשמי לארה"ב ולבקש את שחרורו של יהונתן. הדבר היה לפני כחודשיים - בקשה כזו לא הוגשה ושרנסקי לא דיווח לאף אחד, כולל ליהונתן שפנה אליו אישית בנושא, על פעילות כלשהי בנושא!

 

ה. שרנסקי עצמו היה נוכח כאשר קלינטון הבטיח לביבי את שחרורו של יהונתן - במסגרת הסכם וואי. הוא גם חזר על הדברים כפי שראה אותם בעצמו במהלך ביקורו במאהל המחאה שלנו לפני מספר שבועות. יהונתן ביקש ממנו לא פעם ולא פעמיים לאמר את הדברים באופן פומבי (הוא יכול לעשות זאת בכמה דרכים, לדוגמא: בטור הקבוע שלו בוול סטריט ג'ורנל) אך הוא לא עושה זאת.

 

הדברים שהבאתי כאן מוזכרים במכתבו של יהונתן לשרנסקי. ייתכן שלשרנסקי יש שיקולים כאלה ואחרים - אך החלטתו של יהונתן לדרוש ממנו להתפרט באופן פומבי (זאת לאחר שהוא ביקש ממנו להתפטר באופן אישי ושרנסקי לא הגיב) היא הגיונית וזו זכותו של יהונתן. מי שמעוניין לפעול למען יהונתן צריך בראש ובראשונה לכבד את החלטותיו ולא לפעול בניגוד להן.

--------------------------------------------------------------------------------

מאת: yosm

 

השאלה היא: האם התפטרות של שרנסקי תעזור? היא תתפוס תקשורת לכמה ימים ותעלם, וכולם ישכחו אותה. אז השאלה היא האם לא יהיה יעיל יותר שנשכנע את שרנסקי (אולי בעזרת מכתב של יהונתן) לחזור לפעילות למען יהונתן, ולשלוח מכתב רשמי לארה"ב, בשם מדינת ישראל, שמדינת ישראל דורשת את שחרור פולארד וכמה שיותר מהר. כי אם הוא יתפטר ייתכן וכל מה שנרוויח מהעניין יהיה תקשורת לשלושה ימים (ואני לא מזלזל, זה גם משהו).

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

מאת: עדי גינזבורג

 

יוסי, אנחנו מדברים לאחר מעשה.

יהונתן פרסם כבר מכתב פומבי ובו דרש (בצדק - וגם אם לא, זו זכותו) משרנסקי להתפטר.

 

מי שמעוניין לפעול מאחורי גבו של יהונתן - זה לא הוגן, לא הגון ולא מוסרי - אלה החיים שלו!

 

לדעתי, הטוב ביותר מבחינתנו הוא לא להשקיע את המאמצים והזמן ביחסים שבין שרנסקי ליהונתן אלא בפעילות רצינית להעלאת המודעות והדרישה לשחרורו.