ה-GA, פולארד וקיבוץ הגלויות- אבי היימן

 יהונתן פולארד במעשיו ובמילותיו תיקן את חטא השתיקה של יהודי ארה"ב בזמן השואה. יהדות ארה"ב וממשלת ארה"ב עדיין לא למדו זאת. הפעילים למען שחרור פולארד נשבעים לשבור את השתיקה          

 

פעילים למען יהונתן פולארד הצליחו לקטוע השבוע את כינוס הפתיחה המפורסם של איחוד הקהילות והארגונים היהודיים בארה"ב, שהתקיים בבנייני האומה בירושלים. הקבוצה שמנתה 14 נשים וגברים היו בעיקר סטודנטים, וכולם עולים חדשים.
אז מה מביא את הצעירים האידיאליסטים הללו לעזוב את בתיהם הנוחים בעולם החופשי בשביל חיים נוחים הרבה פחות בארץ הקודש?
יתרה מזאת, מה יכול להפוך את אותם תוצרים של משפחות יהודיות ממוצעות לפעילים שמוכנים להפריע לראש ממשלת ישראל בזמן שהוא נואם לפני ה
GA בצעקות "BRING POARD HOME"
המסר שאותם צעירים ביקשו להעביר לאסיפה המבוגרת והמבוססת היה אחד מחוקי האמת היהודיים האחדות היהודית שמשמעותה עמוקה יותר מצ'ק הנשלח בדואר ואפילו יותר מביקורים מדי פעם. את אותו מסר יהודי שאותם צעירים למדו ממוריהם בארגוני הנוער היהודיים בגלות; המסר של אברהם אבינו ומלחמתו הבלתי מתפשרת להצלת בן אחיו לוט; ולאחר מכן סיפורו של דרייפוס שההתעללות בו הציתה את הניצוץ בנשמתם של אלפי יהודים שחזרו בבת אחת למולדתם.
אברהם לימד אותנו שאחינו תמיד קודמים, לא משנה עד כמה טובים יהיו יחסינו עם העמים האחרים. דרייפוס, מן הצד השני, הראה לנו שלא משנה עד כמה נרחיק את עצמנו משורשינו, תמיד נהיה "יהודים מלוכלכים" בעיני העולם.
יהונתן פולארד שבר את התמונה השיקרית של יהדות ארה"ב המאוחדת עם ישראל. אחד משלושת השופטים במשפטו של יהונתן פולארד היה אמריקאני-אפריקני שטען לחפותו של יהונתן והמליץ לזכותו. לעומת זאת, שני השופטים האחרים היו יהודים יהודים שהרגישו שחשוב יותר להפגין נאמנות לדגל האמריקאני ולחוקה מאשר להציל את חייהם של 5 מיליון מאחיהם ואחיותיהם בישראל.
כאשר הגיע מצב שבו גדל הסיכוי של פולארד להשתחרר, מיהר הסנטור ליברמן לאסוף חתימות לתמיכה בהמשך כליאתו. סנטור ליברמן, שנראה קרוב מאוד לשורשיו, מצמיח ללא ספק עץ אחר לחלוטין!
שמונה עשרה שנה לאחר מאסרו, פולארד עדיין כלוא. איפה הייתה האחדות בין ה
UJC לישראל כשהוא נאסר? ואיפה היה קולם החזק והמשפיע במשך שמונה עשרה השנים האחרונות?
חלק מהמפגינים הללו היו רק תינוקות כשפולארד נאסר. עם זאת צו מצפונם אמר להם שמשהו צריך להיעשות. השיטה שבה השתמשו מעולם לא נוסתה בעניינו של פולארד, אך הם הבינו שזו הדרך היחידה להביא אותו ממוספי סוף השבוע לעמודים הראשיים.
בדיוק כפי שהוריהם עשו לפניהם במהלך המאבק למען יהודי ברית המועצות של שנות ה 70 ותחילת שנות ה80-. הם פעלו על מנת להביא את ההתעלמות היהודית אל קיצה. הקריאה לשחרור יהודי בריה"מ, שדומה בנקודות רבות לקריאה לשחרור פולארד; הלחץ לשחרור מנדלביץ' ושרנסקי הוביל לשבירת מסך הברזל והציף את ישראל במאות אלפי אחים יהודים מבריה"מ לשעבר.
בעיניהם, הפעולות של אותם צעירים יהודים אמיצים יביא בסופו של דבר למאבק בקנה מידה עולמי, בדיוק כמו יהודי בריה"מ שהתחילו עם כמה אנשי שוליים שבסופו של דבר אומצו על ידי הממסד. מאבק שייצור שברים ובסופו של דבר גם ישבור את הזהות היהודית-אמריקאנית הכפולה.
כמה אירוני, שנשיא מדינת ישראל, משה קצב, אמר ל
GA בנאום הפתיחה שלו, שיותר מכל דבר אחר ישראל זקוקה לעלייה. מיליון יהודים נוספים בישראל יעשו את השלום לדבר קל בהרבה להשגה במזרח התיכון, אמר.
האירוניה היא שרק כאשר יהודים יבינו שהם לחלוטין מחויבים אחד לשני, הם יוכלו להתחיל לשכנע את היהודים במחויבות שלהם לעלות לארץ.
יהונתן פולארד הראה לעולם שהוא מעדיף לרגל נגד ארה"ב מאשר לראות 5 מיליון יהודים מושמדים בישראל. במעשיו ובמילותיו הוא תיקן את חטא השתיקה של יהודי ארה"ב בזמן השואה. יהדות ארה"ב וממשלת ארה"ב עדיין לא למדו זאת. הפעילים למען שחרור פולארד נשבעים לשבור את השתיקה!