הדיון המשפטי בארה"ב - השופטים כמעט לא נתנו לעורכי דינו של פולארד לדבר
ד' אדר א' תשס"ה (15/מרץ), "הארץ" 
שופטי ביהמ"ש הפדרלי בוושינגטון דחו את בקשתם של עורכי דינו של פולארד לעיין במסמכים המפרטים את הנזק שגרם לארה"ב. אשתו של פולארד: ביהמ"ש עסק בעניינים פרוצדורלים ולא במהות 

בית המשפט הפדרלי לערעורים בוושינגטון שמע היום שני ערעורים מטעמו של המרגל הישראלי, ג'ונתן פולארד, בנוגע לעונשו ולשאלת הזכות של נציגיו לעיין במסמכים חסויים הנוגעים בפרשה. ההחלטה בשתי בקשות הערעור לא נמסרה עדיין. 

עורכי דינו של פולארד, אליוט לאואר וז'ק סמלמן, הציגו בפני שלושת שופטי ההרכב את שתי הבקשות מטעמו של פולארד. ואולם, דבריהם נקטעו שוב ושוב על ידי השופטים שגילו חוסר סבלנות לטיעוני עורכי הדין. 

עו"ד לאואר ביקש מהשופטים להפוך החלטה קודמת האוסרת על נציגיו של פולארד לעיין ב"מסמך ויינברגר", מסמך חשאי המפרט את הנזק שנגרם לארה"ב כתוצאה ממעשי הריגול של פולארד. לאואר טען כי חשיפת המסמכים תאפשר להפריך את הטענה, לפיה פולארד גרם נזק משמעותי לביטחונה של ארה"ב. השופטים השיבו כי אין זה כלל בסמכותם לדון בשאלות של חיסיון מסמכים ונזפו בעורך הדין על עצם הגשת הבקשה. 

עו"ד סמלמן הציג את הבקשה השנייה, לביטול עונשו של פולארד, בטענה כי עו"ד שייצג אותו בשלב הטיעונים לעונש, לא עשה מלאכתו נאמנה ולכן פולארד לא זכה לייצוג הולם. גם במקרה זה חלקו השופטים בשאלותיהם על טענות עורכי דינו של פולארד. 

פולארד, לשעבר מנתח מידע בצי האמריקאי, מרצה כעת את שנתו ה-20 בכלא מתוך עונש מאסר עולם שנגזר עליו בעבור ריגול למען מדינת ישראל. רעייתו של פולארד, אסתר, מחתה בתום הדיון על כך שהשופטים עסקו בעניינים פרוצדורליים ולא נתנו לעורכי-הדין לדון בטענות עצמן. עוד טענה הגב' פולארד כי על מדינת ישראל, שבעלה ריגל למענה, היה לשגר נציג מטעמה לבית המשפט.