פולארד- ממשלת שרון משקרת - ישראל לא מממנת את עורך דיני 

כך כתב פולארד למזכיר הממשלה, ישראל מימון; מתחילת השנה שיגר פולארד סדרת מכתבים נגד ראש הממשלה, שרים וחברי כנסת

 

מאת: רנית נחום-הלוי |    עודכן: 16:15 05/12/2003 

http://www.nfc.co.il/archive/001-D-35525-00.html?tag=2-00-34  

ג'ונתן פולארד, המרצה עונש מאסר עולם בארה"ב באשמת ריגול, שלח (יום ד', 3.12.03) מכתב למזכיר הממשלה, ישראל מימון, בו תקף את מימון לפיהם אמר לאחרונה שישראל משתתפת במימון שכר טרחת עורכי דינו.

"ממשלת שרון משקרת במימוני ועורך דיני. אסתר (רעייתו) ואני קיבלנו דיווחים מכמה פקידים ישראלים לפיהם הרגעת אותם שדאגתם לי ולרעייתי נטולת יסוד, משום שאנו מקבלים כספים מממשלת ישראל וכי עורך דיני האמריקנים, איילוט לאוור וז'אק סמלמן מקבלים כסף מממשלת ישראל... מר מימון, זה ברור לכל שאתה מפיץ הצהרות שקריות מעין אלה כדי להגן על כבודו של ראש הממשלה. רק אדם חסר מצפון מוסרי יכול לשקר בצורה בוטה כל כך", כתב.

 מכתב זה אינו הראשון שכותב פולארד נגד ממשלת ישראל. ביום 3.12.03 שיגר מכתב למימון ובו טען גם-כן בנושא עורך דינו, לאחר שמימון הטיל בו ספק, כך לפי מכתב פולארד. ב-30.10.03 כתב פולארד מכתב ליו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת, ח"כ מיכאל איתן, בו ביקש שגם את שמו יקריאו בפתח המליאה השבועית.

פולארד שיגר בעבר מכתב נגד ח"כ רוחמה אברהם (ליכוד, יוזמת החוק, ר.נ.ה), יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין וראש הממשלה,אריאל שרון, בטענה שהשלושה מזניחים אותו ולא מתייחסים ומטפלים בו כראוי. במכתבו טען, כי ח"כ אברהם לא התכוונה בתחילה לכלול את שמו ברשימת שמות השבויים ששמם נזכר בפתח ישיבת המליאה.

השיא היה במכתב קשה במיוחד ששיגר פולארד לראש הממשלה ביום הדין - יום הכיפורים (3.10.03), ובו קרא לו להתפטר מתפקידו. "הגיע הזמן שתפנה את כיסאך לאדם בעל היושר והאומץ להוביל את אותנו. מה שמחליא אותי יותר מכל, מר שרון, הוא שלא נמצא כלב (בן יפונה) או יהושע (בן-נון) בממשלתך כולה, שמחו על אפיונך המבזה של אנשינו".

 את תוכן המכתב הכתיב פולארד מכלאו שבצפון קרוליינה לרעייתו אסתר, לאחר שראש הממשלה לא לקח עימו בביקור האחרון בוושינגטון את עצומת חברי הכנסת הקוראים לממשל האמריקני לשחררו. כשנשאל שרון מדוע לא לקח את העצומה הוא השיב: "לקבצנים אין עומדת הזכות לעשות רעש", כך לדבר אחד השרים בממשלה - ועל כך באה זעקת פולארד.  

 

נוצר ביום:  05/12/2003