השר שרנסקי : אם יש כאן פשע- הוא משותף לישראל ולפולארד 
09:00, 9 פברואר 2004 / י"ז בשבט תשס"ד


השר לענייני תפוצות וירושלים, נתן שרנסקי התראיין ביומן הבוקר של רדיו ערוץ 7 . השר סיפר על ביקור של שעתיים, בכלאו של יונתן פולארד.

השר דיווח כי פולארד מוחזק בתנאים קשים, וכי שכניו לכלא הם אסירים פליליים. לדברי השר, פולארד מרגיש עצמו 'מיעוט בתוך מיעוט בתוך מיעוט: יהודי, מרגל וישראלי'. עבודתו של פולארד היא לשטוף חלונות, אך דיווח כי הוא שומר על רמתו האינטלקטואלית, וכי אשתו של פולארד, עברה מקנדה לגור ליד כלאו של בעלה.

עוד מסר השר, כי פולארד מרגיש עצמו נשכח מצד ישראל, וכי אין מספיק ביקורים ע"י נציגי הממשלה והמדינה, שלדבריו, יכלו להשפיע לטובה על תנאי מעצרו. כמו כן קבל כי בעסקה האחרונה אפילו לא נזכר שמו.

עוד ציין כי ע"פ חוות דעת הקהל האמריקאית, כולל היהודים, פולארד עשה פשע חמור נגד ארה"ב, בכך שהעביר סודות וחומרים מסווגים. 'קשה יהיה לגייס את דעת הקהל, אך עם זאת, כיוון שישראל שלחה את פולארד, אם יש כאן פשע- הוא משותף לישראל ולפולארד'. דברי השר נתן שרנסקי, ביומן הבוקר של רדיו ערוץ 7. (ת"ל)

----------------

"אין הגיון במהלכי רוה"מ" 
13:45, 9 פברואר 2004 / י"ז בשבט תשס"ד


"מהלך חד צדדי הוא לא הגיוני. אני לא מבין מה אנחנו מרוויחים. אני מבין רק מה אנחנו מפסידים עידוד הטרור", דברי השר שרנסקי הבוקר ליומן ערוץ 7 'בוקר בשבע'. 


בראיון שהעניק השר לענייני תפוצות וירושלים נתן שרנסקי ליומן הבוקר של ערוץ 7 סיפר על ביקורו את יונתן פולארד בכלאו, ביקור שהתקיים לאחרונה. השר דיווח כי פולארד מוחזק בתנאים קשים, וכי שכניו לכלא הם אסירים פליליים. לדברי השר, פולארד מרגיש עצמו 'מיעוט בתוך מיעוט בתוך מיעוט: יהודי, מרגל וישראלי'. עבודתו של פולארד היא לשטוף חלונות, אך דיווח כי הוא שומר על רמתו האינטלקטואלית.

בין הדברים אותם טוען שרנסקי כי יש לבצע למען פולארד, הוא רואה ערך עליון בהפרכת מיתוסים שתפחו במרוצת השנים בציבור האמריקאי. "יש באמריקאים המאמינים שפולארד ריגל לא רק עבור הישראלים אלא גם עבור הרוסים. כמדינה שיודעת שאין לכך כל ביסוס אנחנו חייבים לטהר את שמו מהדברים הללו", דברי שרנסקי.

לשאלתו של עמנואל שילה בדבר מהלכיו החד צדדיים של ראש הממשלה אומר השר שרנסקי כי "כל מהלך חד צדדי רק מחליש אותנו. אם היו מציעים את פינויו של ישוב אחד למען שלום, אפשר היה לשקול מהלך שכזה. אבל מהלך חד צדדי הוא לא הגיוני. אני לא מבין מה אנחנו מרוויחים. אני מבין רק מה אנחנו מפסידים עידוד הטרור. השטח שניסוג ממנו, יהפוך למרכז טרור נגדנו. הלחץ הבינלאומי על ישראל לא ירד, ואיש בעולם לא יסכים לסיפוח של אפילו לא מטר מרובע מיש"ע".

את דבריו חתם שרנסקי בקביעה המרירה "לא בריא ולא נכון לקדם דברים בארצות הברית לפני הממשלה". (ש)