"אין הצדקה להמשך כליאת פולארד"
2
 אוקטבר 2003  אתר ערוץ  7   http://www.a7.org/news.php?id=61762

 

"אין הצדקה להמשך כליאתו של פולארד", כך אמר נשיא המדינה משה קצב בתשובה לביקורת שנמתחה על הממשלה ועל הכנסת, שאינם עושים מספיק בנושא זה.

"
אין הצדקה להמשך כליאתו של פולארד", כך אמר נשיא המדינה משה קצב בתשובה לביקורת שנמתחה על הממשלה ועל הכנסת, שאינם עושים מספיק בנושא זה.

"
אני בעצמי העליתי את הנושא בפגישתי האחרונה עם נשיא ארה"ב גורג' בוש, אך הוא הביע התנגדות.. ואנחנו מנסים בכל דרך אפשרית לנצל את הקשרים הטובים שיש לנו עם ארה"ב כדי להביא לשחרורו", אמר קצב והבהיר כי הוא תומך בדרישה לשחרורו מהכלא האמריקני.
דבריו נאמרו כיממה לאחר שהתפרסם כי לראשונה מאז נכלא פולארד הביאו ראשי קהילות יהודיות בארה"ב את עניינו בפני הנשיא בוש.

ביום שני האחרון נפגשה משלחת של רבנים מארגונים יהודיים עם הנשיא בוש בבית הלבן.
במהלך הפגישה הביע הרב אילן פלדמן, רבה של קהילת בית יעקב באטלנטה, את דאגתה של הקהילה היהודית בגלל מצבו של יהונתן פולארד. הוא ציין כי על פולארד הושת את אחד העונשים החמורים בהיסטוריה של ארה"ב ביחס לעבירה אותה ביצע.

הרב פלדמן ציין בפני הנשיא בוש כי העם היהודי מצוי עתה בתקופת עשרת ימי תשובה, ימים שבהם מקובל לערוך חשבון נפש ולהתחרט על החטאים. זוהי תקופה שבה כולם מתפללים לסליחה ולמחילה, אמר הרב פלדמן. הוא הפיל את בקשתו בפני הנשיא לגלות יחס של סליחה ומחילה לקהילה היהודית ולחון את פולארד. פלדמן ביקש כי הנשיא ישלח את פולארד הביתה לישראל.

זמן קצר לאחר תום דבריו של הרב פלדמן נשא דברים גם הרב סטיבן פורזנסקי, רבה של קהילת בני ישורון בניו-ג'רזי. הוא הודה לנשיא והוסיף כי הוא מבקש להביע את תקוותו שהנשיא ישחרר את פולארד כדי לחגוג את החגים הקרובים עם אשתו בישראל.

לעמותת "צדק לפולארד" (J4JP) נודע עוד כי בטרם הועלה עניינו של פולארד בפני הנשיא דנו הרבנים דיון פנימי, ובו ניסה אחד מהם לשכנע את עמיתיו שלא להעלות את הבקשה לשחרר את פולארד, וזאת בנימוק כי "בוש ממילא לא יעשה דבר".

בתום הדיון התקבלה הצעתו של הרב פלדמן, ולפיה הנושא אכן יועלה בפני הנשיא. נמסר כי ההחלטה התקבלה פה אחד לאחר שהרב פלדמן אמר לאחד מעמיתיו: "כשיבוא היום ואצטרך להשיב לאסתר פולארד שתשאל אותי איזה נושא חשוב יותר משחרור בעלה היה לי להעלות בפגישתי עם בוש , מה אענה לה?". עם סיום דבריו השתררה דממה, כך נמסר, והוחלט לבקש מהנשיא בוש לשחררו.
מטה הפעולה למען שחרורו של פולארד מציין כי זו הפעם הראשונה שהקהילות היהודיות בארה"ב הן שמעלות את עניינו של פולארד. הנשיא בוש, על פי הדיווח, אמר כי "ייתן את דעתו למצבו של פולארד".

עוד מציינים במטה הפעולה כי לנוכח ההבנה המסתמנת של יהדות ארה"ב לחשיבות הפעילות לשחרורו, בולט ביתר שאת חוסר המעש של מדינת ישראל בנושא שחרורו של המרגל שפעל מטעמה.
דוגמא לחוסר האכפתיות שמפגינה מדינת ישראל היא היעדרותו של נציג ישראלי רשמי בדיון המשפטי שנערך לפולארד לפני כחודש, דיון ראשון מסוגו מאז נכלא.

כמו כן כיממה לפני הדיון המשפטי התראיין קונסול ישראל בניו-יורק אלון פנקס ל רשת C.N.N. ובריאיון הוא אמר כי פולארד לא היה סוכן ישראלי רשמי, וכי הוא גם "הביך" את ישראל.

לכך יש לצרף את טענת רה"מ שרון כי "שכח" את עצומת חברי הכנסת שהייתה מיועדת לנשיא בוש, ובה ביקשו 112 ח"כים את הנשיא לחון את פולארד.

http://www.a7.org/news.php?id=61762

 המשך אל רשימת המאמרים והכתבות בעברית שפורסמו עד כה בנושא פולארד