סרטים

   Newland

Newland (1994)  ארץ חדשה

במאית: ארנה בן דור,  כתב: קובי ניב

  שחקנים: אניטה בוקשטיין- אנה. אתי אנקרי- רוזה.

שולי רנד- מלול. רמי דנון- ברדוגו. מיכאל פלמן- יאן. רונה תמיר דלי.

 

העלילה:

פנטזיה ישראלית- שתי יתומים אמיצים חוזרים לישראל כדי לחפש את הוריהן ומוצאים האחת את השני במקום. אנה בת השמונה ויאן אחיה הבוגר יותר, לא ראו את הוריהם במשך שנים לאחר שנשלחו לאירופה במלחמת העולם. הם מצאו עצמם במעברה, מוקפים בעולים אחרים ונלחמים את מלחמת הקיום היומיומית.  

   

Steal the Sky (1998)

גניבה בשחקים (אנגלית)

 

במאי: ג'והן הנקוק

שחקנים:

מיוריאל המינגווי- הלן מאסון. בן קרוס- מוניר רדפא.

ששון גבאי- קאמל דג'רן. רונלד גוטמן- מוחמד חאדר.

אתי אנקרי- פארה.

העלילה:

מרגלת אמריקנית (מיוריאל המינגווי) מפתה טייס ערבי (בן קרוס) אבל גם מתאהבת בטייס אחר, נשוי. כאשר הטיס מגלה את האמת, זה כבר מאוחר בשביל להתנגד והוא חייב לגנוב מטוס מיג ערבי ולטוס לישראל אחרת יבולע לו והוא עלול להיות מוצא להורג ע"י ממשלתו שלו.את המטוס הוא מטיס בהצלחה לישראל בעוד שמיוריאל מצליחה לחלץ גם את אישתו וילדיו של הטיס הערבי

 

Witness In The War Zone/ Deadline (1987)עדויות מאזור המלחמה

 

במאי: נתנאל גוטמן

כתב: חנן פלד

שחקנים:

קריסטופר ווקן- דון סטיבנס. מריטה מרשל- לינדה לרסן. ארנון צדוק- חמדי אבו יוסוף. עמוס לביא- יאסין אבו ריאד.. משה איבגי- עבדול. ששון גבאי- רוסאם.

אתי אנקרי- סמירה

 

העלילה:

ווקן, עיתונאי המסקר מאזור הקרבות בין הפלנגות והמחבלים בביירות, גונב כותרות מעיתונאי אחר, ותיק יותר, אולם נופל בפח כאשר הוא מראיין מנהיג מתחזה של המחבלים. פרסום החדשות המזויפות יוצרות כותרות בעיתוני העולם וכתוצאה מעמיד בסכנה את כל המוניטין שצבר. מעתה כל רצונו של העיתונאי זה לתקן את המוניטין ולחזור לשורה הראשונה.

   

טלוויזיה

 

Te'udat Ma'avar (1987) /Across the Border

תעודת מעבר

 

במאי: ראשיד משראווי

כתב: ראשיד משראווי

 

שחקנים:

אתי אנקרי. סלים דאו

 

BURNING MEMORY (1988)

רסיסים

במאי: יוסי סומר

שחקנים:

 

אתי אנקרי- רותי. קרן ברק- עצמה. שמואל ברגמן זיוקה. אלון אולארציק רובי. דני רוט- גרי. פולי רשף- אלקס. ראובן דיין.אבי גיל אור

 

Lehem (1987) Also Known As:Bread

לחם

 

במאי : רם לוי

כתב: מאיר דורון

גלעד אברון

 

שחקנים:

אתי אנקרי- נאוה. ריבקה בהר- ריבקה. רמי דנון- שלמה. משה איבגי - ברוך

 

 

 התסריט לדרמת הטלוויזיה "לחם" נכתב בתחילת שנות ה-80'. המצב הכלכלי בארץ אז, בדומה להיום,
היה בכי רע. את עיקר הנטל נשאו על גבם יישובי הפריפריה ועיירות הפיתוח הדרומיות. כך נולד הרעיון לכתיבת תסריט העוסק בכך, במוחם של צמד התסריטאים, מאיר דורון וגלעד עברון. התסריט הפך לסרט של ממש בשנת 85' בניצוחו של הבמאי, רם לוי, שכבר אז צבר לעצמו רפרטואר מרשים של סרטים דוקומנטרים וסרטי דרמה אותם ביים.

לוי אסף סביבו צוות מוכשר של שחקנים, בחלקם אלמונים באותה תקופה, בתקציב של 80 אלף דולר, תקציב זעום ליצירת סרט גם במושגים של אז, יצר דרמה טלוויזיונית שזכתה בפרס איטליה, שהיה בשנים ההם הפרס החשוב ביותר לתכניות משודרות. את הצילומים לסרט ערכו לוי וצוותו במספר אתרים בארץ, כשרבות מהסצינות צולמו בירוחם. כמעט 20 שנה אחרי, והסרט שוב רלוונטי מתמיד.

 

Shabatot VeHagim" 1999-2004 [TV-Series]

שבתות וחגים

 

במאי: רני בלייר

שחקנים:

יעל אבקסיס- אלה. רומי אבולפיה- דניאלה. אלון אבוטבול- רפי. שרון אלכסנדר- אדי. אתי אנקרי חגית. ליאור אשכנזי- אלון. תומר בן דוד- איתן. דנה ברגר- יעל. איה קורן- איה. דרור קרן יואל. מירב גרובר- שירה. מאיר סוויסה- אפי.

 

 

מידע נוסף בויקיפדיה

   

   

לא נשכח את יהונתן פולארד שנגזר עליו בכלא האמריקני לכל ימי חייו על עזרתו למדינת ישראל