פולארד חשף את הקשר העיראקי-האמריקאי והוכיח כי הוא הגיבור האמיתי

ערוץ 7.  21 דצמבר 2003 / כ"ו בכסלו תשס"ד

http://www.a7.org/news.php3?id=67711 

 

אמש נחשף בוושינגטון פוסט כי ביקורו של ראמספלד בבגדד ב-84 נועד להעביר לעיראקים מסר מרגיע לאחר שהללו עשו שימוש בנשק כימי. המידע שהעביר פולארד הוסתר מישראל במסגרת מאמצי ארה"ב להסוות את ההסכמה שבשתיקה והסיוע שהעניקה לעיראק באותה תקופה בייצורו של הנשק.    

 

אמש התפרסמה בוושינגטון פוסט כתבה שבה נחשף לראשונה (ע"פ מסמכים שרמת סיווגם ירדה כעת) כי ביקורו של ראמספלד בבגדאד ב- 1984 נועד להעביר לעיראקים מסר מרגיע לאחר שהללו עשו שימוש בנשק כימי.

 להלן מצורף תרגום הודעה לעיתונות שהוציאה כעת "צדק לפולארד" בעקבות אותה כתבה, ובה נטען כי המידע שהעביר יהונתן פולארד הוסתר ממדינת ישראל ע"י ארה"ב במסגרת מאמציה להסוות את ההסכמה שבשתיקה והסיוע שהעניקה לעיראק באותה תקופה בייצורו של נשק כימי.

 בראיון רדיו בהקשר לכתבה בוושינגטון פוסט (NPR 12/20/03) ציין טום בלנטון שהחומר הארכיוני חושף הוראות כתובות ממזכיר המדינה דאז, ג'ורג' שולץ, לדונלד ראמספלד שבהן הוא מורה לו להבטיח לסדאם חוסיין שהצהרותיה של ארה"ב נגד השימוש בנשק כימי הן לצורך הציבור בלבד ושהן אינן צריכות להדאיג אותו, ושה"סיוע" האמריקאי לעיראק (במלחמתה נגד איראן) ימשך.

 ה"סיוע" האמריקאי כלל מימון, אספקת כימיקלים, חומרה וטכנולוגיה.

 יותר משנה לאחר ביקורו של דונלד ראמספלד בעיראק נעצר יהונתן פולארד.

 פולארד נתפס מעביר מידע לישראל באשר לתוכניותיו של הרודן העיראקי לפגוע במדינת ישראל בעזרת נשק לא קונבנציונאלי שעיראק צברה הודות ל"סיוע" האמריקאי הסודי.

 לאור אזהרותיו של פולארד כאשר פעל כסוכן ישראלי, החליטה ישראל לשאול באופן רשמי את האמריקאים אודות הימצאותו של נשק כימי בעיראק. התשובה הרשמית מהאמריקאים הייתה שקר גס: "לעיראק אין נשק כימי ואין בעיראק מתקנים המתאימים ליצור נשק כימי".

באותו יום בו קיבלה ישראל את התשובה הרשמית מארה"ב, העביר פולארד לישראל צילומי לווין אמריקאים של מתקנים עיראקים ליצור נשק כימי. במאמר שהתפרסם ב Wall Street Journalבשנת 1991, כתב ג'ונתן פולארד: "בתמונות שהעברתי לישראלים הופיעו מספר מפעלים עיראקיים לייצור נשק כימי שהממשל (האמריקאי) לא רצה להודות בקיומם. למה? משום שהממשל היה באמת מוטרד ממציאת עמדה שממנה יוכל למחול בשתיקה על ייצור היכולת העיראקית להפיק נשק כימי"

 

....the photos that I turned over to the Israelis were of a number of Iraqi chemical weapons manufacturing plants which the (US) government did not want to admit existed. Why? ....What the administration was really concerned about was being placed in a position where it would have to admit that it had tacitly condoned the creation of an Iraqi chemical weapons manufacturing capability.

 בשל העובדה שמעצרו של יהונתן פולארד איים לחשוף את מעורבותה המאסיבית של ארה"ב בחימוש עיראק בזמן שעמדתה הפומבית בסוגיית מלחמת איראן-עיראק הייתה ניטראלית, כל הזעם של הממשל האמריקאי יצא על יהונתן פולארד.

 כל מאמץ נעשה על מנת להסתיר את האמת על השותפות האמריקאית לפשע חימושה של עיראק ע"י הסחת הדעת הציבורית: שקרים באשר לפעולתו של יהונתן, הפרעה לפעילות המשפטית למענו ולאחר מכן "קבורה שלו בחיים" לכל חייו - בכלא.

 בשני העשורים שלאחר מכן שחלפו תוך שארה"ב משאירה את יהונתן בכלא למאסר עולם תוך הפרה של זכויותיו ע"פ החוקה ותוך הפרה של עסקת טיעון עימו, עסקה שיהונתן כיבד וארה"ב הפרה לא השתנה הרבה.

 אותו סוג של תועלתיות פוליטית ואדישות לאמת אפשרה לאמריקה להתעלם מההפרה העיראקית של אמנת פרוטוקול אמנת ז'נבה של 1925 האוסר על השימוש בנשק כימי ו להסב אל העיראקים עיניים עיוורות כאשר הם צוברים ארסנל של נשק לא קונבנציונאלי תוך שהם ממשיכים לחתור תחת הצדק ליהונתן פולארד עד היום.

 כל עוד אמריקה לא מכירה באופן גלוי במעורבותה הישירה בחימושה של עיראק ובתרומתה ליצירת האיום הצבאי מצידה שעולה כעת בחייהם של חיילים אמריקאים כאשר ארה"ב החלה כעת לשקוע בבוץ הכיבוש של עיראק היא תעשה כל שביכולתה לשמור את יהונתן קבור חי, והאמת איתו.