פולארד לשרון: "פנה מקומך" 
12:14, 3 אוקטבר 2003 / ז' בתשרי תשס"ד


בעקבות סירובו של רוה"מ לפנות לבוש ולבקש את שחרורו פונה פולארד במכתב חריף קשה ובוטה אל ראש הממשלה ואומר לו "פנה את מקומך". את שרי הקבינט הוא מכנה "חבורה של פחדנים" תוך שהוא מהלל ומשבח את עם ישראל לעומת אפסות מנהיגיו. 


בעקבות סירובו של רוה"מ לפנות לבוש ולבקש את שחרורו פונה פולארד במכתב חריף קשה ובוטה אל ראש הממשלה ואומר לו "פנה את מקומך". את שרי הקבינט הוא מכנה "חבורה של פחדנים" תוך שהוא מהלל ומשבח את עם ישראל לעומת אפסות מנהיגיו.

יונתן פולארד שלח מכתב אל ראש הממשלה בו הוא מוחה בחריפות רבה על סירובו של שרון לדרוש מנשיא ארה"ב את שחרורו בטענה ש"קבצנים אינם יכולים לעשות רעש" (הכוונה למדינת ישראל הקטנה והעניה מול ארה"ב)

לכבוד רה"מ אריאל שרון,

בערב יום הכיפורים, כשהשמים משחזרים ושופטים את מעשינו, אני כותב להביע את אכזבתי הגדולה בעקבות קביעתך כי העם שלנו העם של "קבצנים".

חשתי גועל בשמעי כי במהלך דיון של הקבינט על פגישתך האחרונה עם הנשיא בוש, הסברת כי לא ביקשת את שחרורי כי "קבצנים לא יכולים לעשות רעש"!

איך העזת לומר דבר כזה? האם אין לך בושה או איזה תחושה של כבוד עצמי? האם שכחת את האסון שפקד את עמנו כשעשרת המרגלים חזרו מכנען ותיארו את עצמם כ"חגבים"?

בעקבות כך איבדנו דור שלם, מר שרון, בדיוק בגלל מנטליות שפלה כזאת. אתה חושב שאנחנו "קבצנים" אדוני רה"מ? אמירתך זו היא כמו לכנות אותנו "עבדים"!

ואולם מה שמגעיל אותי ביותר, מר שרון, הוא שלא היה איש כמו כלב [בן יפונה] או יהושע [בן נון] בכל הקבינט שמחה נגד הכינוי המשפיל שלך. לכאורה השרים שלך פשוט ישבו שם וקיבלו את מה שאמרת, כאילו היו הם שותפים להערכה המזלזלת שלך ב"עמך" של ישראל. 

אבל האמן לי, מר שרון, זה לא נכון. שתיקת השרים שלך רק איששה את מה שכל ישראלי בעל בהירות מחשבתית יודע עליו מזמן: דהיינו, שהם חבורה של פחדנים שאפילו בריון בבית הספר היה יכול להפחיד אותם. זאת הסיבה, לפי דעתי מר רה"מ שאתה והשרים שלך הם ה"קבצנים" ולא העם שלנו. 

אני שואל אותך רה"מ שרון: האם החיילים, אנשי חיל הים, הטייסים, והשוטרים שמגינים בגבורה על המדינה שלנו הם כולם "קבצנים"?

האם המאבטחים הצעירים שמוסרים את נפשם כדי לבלום את המחבלים המתאבדים הם "קבצנים"?

האם אין סוף האנשים שממשיכים לנסוע באוטובוסים למרות כל הסכנות הם "קבצנים"?

האם היהודים יוצאי צבא רוסיה שמתנדבים באצילותם לפטרל ולשמור בעיר העתיקה וביש"ע הם "קבצנים"?

האם תושבי יש"ע שנאחזים בארץ למרות האבידות הנוראיות בקרבם הם "קבצנים"?

האם הלקוחות שמבקשים לנהל חיים רגילים מול הסכנה בבואם לבתי קפה, קניונים ובתי קולנוע "קבצנים"?

לא, מר שרון, הם לא קבצנים! הם צאצאיהם הגאים של מלכים, נביאים ולוחמים גיבורים שבעזרת ה', נלחמו מול אויבינו על רגליהם, לא על ברכיהם.

לאור הבוז שלך עבור העם שלנו, והפחד המטורף שלך מוושינגטון, מר שרון, אני חושב שהגיע הזמן שתפנה את מקומך כדי שמישהו שיש לו את היושר, האומץ ויראת השמים להנהיג את עמנו הנפלא. אולי בזכות זה ננצח את אויבינו, נשיג את הערכתם של בעלי הברית שלנו וסוף סוף אני אוכל לחזור אל העם והארץ שאני אוהב. 

יהונתן פולארד

http://www.a7.org/news.php?id=61866