פעילות בבתי הספר למען פולארד 
18 ספטמבר 2003 / כ"א באלול תשס"ג


"לא נשקוט עד אשר נראה את יונתן פולארד יורד מכבש המטוס בנמל התעופה בן גוריון", אומר הרב שי רובינשטיין, רב הישיבה המדעית בראשון לציון בראיון לערוץ 7 . הישיבה המדעית החליטה השבוע לעסוק במסע הסברה למען פולארד, תחת הכותרת "ישראל מחכה לפולארד". 

בין היתר שקדו התלמידים על הכנתו של כרטיס ברכה אומנותי גדול, ועליו חתמו כל 300 תלמידי הישיבה, הר"מים, צוות ההוראה והסגל. איגרת ברכה זו תעשה את דרכה אל כלאו של יונתן פולארד, אל "הבור", כפי שמכנה אותו הרב רובינשטיין. באיגרת, הרב מציין, נכתב כי אנו מאחלים לו שנה טובה, מבורכת ומתוקה, וכי אנו כולנו ממתינים לו כאן ו"מצפים לראות את עיניו בשעה שירד מהמטוס בנמל התעופה בן גוריון. כשנוכל לחבק אותו". אין הבדל, הוא מוסיף, בין אסירי ציון נתן שרנסקי, אידה נודל וח"כ יולי אדלשטיין לבין יונתן פולארד. 

יתר על כן, מוסיף הרב רובינשטיין: פולארד אינו רק אסיר ציון אלא גם גיבור ישראל, שהציל את מדינת ישראל מצרות, לאחר שארה"ב, מסיבותיה שלה, נמנעה מלהעביר מידע חיוני לישראל, אף על פי שעל פי ההסכמים בין שתי המדינות היא הייתה מחויבת לעשות זאת. פולארד עבר על החוק האמריקני, אמר רובינשטיין, והוסיף: "ברוך השם שהוא עבר על החוק, ובכך הציל את עם ישראל מצרה". 

לכן, לדבריו, על כל יהודי חלה חובה לפעול למען פולארד ולבקש רחמים עליו, בעיקר בחודשים אלול ותשרי, עת רצון מלפני ד'. 

רובינשטיין הוסיף כי ביום ראשון תציין הישיבה בראשון לציון את יום פולארד, ובמהלכו יאיישו תלמידים כ 50 דוכני החתמה בראשון לציון וברחובות. המטרה היא להחתים כל יהודי למען שחרורו. לדבריו, למיזם הצטרפו כמה בתי ספר מהמגזר הממלכתי ואת הדוכנים יאיישו חובשי כיפות וגם "חובשי כיפת שמים", כלשונו. העצומה, הוסיף רובינשטיין, תועבר לידיו של נשיא ארצות הברית בוש, לידיהם של סנטורים וגם לחברי הכנסת בישראל, שמשום מה נרדמו ושכחו את פולארד. 

רובינשטיין הוסיף כי בני נוער רבים מעורבים בפעילות למען פולארד, וזאת משום שלדבריו "הנוער היהודי הוא בעל כוח רב, והוא אחוז רוח קרב, כמו בימי קדם, כשהיה צורך להילחם בחזית". 

http://www.a7.org/news.php?id=60791