שאלה: למה יש לעזור ליהונתן

 

הייתי היום בשוק ארבעת המינים בבני ברק והלכתי עם חולצת פולארד ואחד חרדי לחצי לשליש ולרביע שאל אותי מה העניין שלך לפולארד ? קצת הסברתי לו מה הי' ומה עשה.

 ואז שאל אותי : מה העניין דווקא פולארד? יש הרבה אחרים מסכנים, אמרתי לו נכון ואנו תומכים גם בשחרור רון ארד וכו' אבל די לא ידעתי מה לענות לו , הסברתי לו שהוא עשה מה שעשה וכו' , הי' עוד כמה דברים אבל לא חשוב !

 

אם מישהו יכול להסביר לי באמת מה עניין דווקא פולארד ?

 

תשובה:

 

ראשית, יישר כח לשניכם על העלאת הדברים. צריך אומץ כדי לפתוח נושא כזה כשאתה כבר בתוכו.

 

ראשית, גם ה"למחצה לשליש ולרביע" וגם החברה של שחר צודקים לדעתי, אין ספק שישנם עוד עניינים רבים, אישיים ולאומיים שדורשים טיפול ותיקון. ההחלטה כיצד בדיוק לחלק את זמננו היא החלטה אישית של כל אחד (אני אישית מודה שיש לי בעייה גדולה בנושא הזה) בוודאי שחשוב לסייע לחולים ולעניים אך אף אחד לא יאמר שבשל כך לא צריך לתרום כסף לישיבות... כנ"ל גם מבחינת חלוקת הזמנים. כמובן שצריכים להיות אנשים שעוסקים בנושא יומם ולילה (בכל ארגון צריכים להיות כאלה), צריכים גם כאלה שיעסקו בו רק יומם.. צריך כאלה שיעסקו בזה פעם בשבוע וצריך כאלה שרק ישלחו מכתב מדי פעם ויחתמו על עצומה. אנו לא אומרים לאף אחד מה בדיוק עליו לעשות. אנו כן קובעים שכל אחד צריך להיות מודע לעניינו של יהונתן ולהרגיש מחוייב לעשות משהו.

 

ונקודה נוספת, הסיבה שאני אישית בחרתי לעסוק דווקא בנושא של יהונתן פולארד היא במדובר כאן במאבק מוסרי שהשלכותיו עצומות. הנושאים שבהם עניינו של יהונתן פולארד נוגע הם עצומים: היחס שלנו לשליחינו, היחס שלנו ליהודי (לא ישראלי), היחס שלנו לארה"ב (קבצנים...), היחס של יהודי ארה"ב לעם היהודי/לארה"ב/לישראל. על כל הנושאים הללו יש הרבה מה להרחיב את הדיבור אך כל אלה הופכים את עניינו של יהונתן למהותי פי כמה ממה שהוא בין כה וכה.

 

וכעת לשאלה השנייה שהעלתה שחר. לכאורה, הכסף והכוח של מטה הפעולה הולך ל"הסברה" ולא ל"פדיון שבויים". לא אאריך בכך אך מובן שכיום פדיון שבויים איננו קיים כמעט במשמעות שהייתה לו בעבר. המאבק לשחרורו של יהונתן כמו כל מאבק אחר כיום (כמעט) הוא תקשורתי, פוליטי והסברתי. ב"ה אני חושב שאפשר לציין כבר כמה וכמה השיגים גדולים מאוד בדרך למטרה הסופית של שחרורו של יהונתן פולארד בעז"ה.

_________________

באהבת ישראל

עדי גינזבורג

להשיב את יהונתן פולארד הביתה!

 

 

יש דבר אחד חשוב מאד שצריך לציין

 

במקרה של יונתן פולארד לא רק שמדובר בעשיית חסד ובהצלת נפש מישראל הנתונה במצב קשה גם רפואית וגם קיומית.

 

אלא יותר מכך ממש מדובר בחובה - אנחנו ממש חייבים לו על הצלתנו מסכנות איומות

 

וזה נוסף על ההיבטים התודעתיים הרבים ברמה הלאומית והביטחונית

(נאמנות ואחריות המערכת על השליחים ובכלל כל החיילים שהיא שולחת למשימה)

 

ואם המערכת (שאמורה לבצע בשם הציבור את המאמצים)

אם המערכת מתנהגת בהפקרות אזי חובה על הציבור לקחת אחריות

ובוודאי שעל הציבור לדרוש מהמנהיגות לקחת אחריות ולפעול שאם לא כך פירוש הדבר

שהמנהיגות בישראל לוקה בנכות שיכולה להביא לחסרונות רבים ופגיעה בנו הציבור כולו.

_________________

להב אש

עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה

 

פורום יהונתן פולארד http://www.jewsite.org/forum/viewtopic.php?t=1747