מאות רבות של בני נוער ומבוגרים השתתפו בעצרת למען פולארד מול הכנסת (9 מאי 04).
המפגינים תבעו מחברי הכנסת לבדוק מדוע לא נעשה דבר עם החתימות שלהם על העצומה לשחרורו של יהונתן.

אלי יוסף ממארגני העצרת אמר כי הפרסום הנוכחי של העינויים בעירק חושפת גם את חד צדדיות התקשורת והציבור כאשר לא עשו דבר עם הידיעות כי יהונתן עונה גם הוא בעינויים משפילים בכלא האמריקני. אז כולם שתקו.
אלי יוסף קרא לתלמידי התיכון להשתתף בשביתת שבת ובלימוד תורה מול הכנסת בשבוע האחרון של הלימודים, אולי אז שרת החינוך תתעורר מול ההשתקה המאורגנת על סיפורו של פולארד בבתי הספר.

כמו כן נשא דברים הרב אבינר שלא חוסך במאמצים למען פולארד, ואמר כי פולארד נתן לנו חיים אולם אנחנו לא נאבקים כדי לתת לו חיים בחזרה. מי שלא מכיר בחובתנו המוסרית למען אחינו בשבי, כאשר הוא אומר שמע ישראל הוא למעשה משקר, והשכחה הזאת של אחינו בשבי, היא למעשה יסוד להרבה צרות, שמסבירות את השכחה של מנהיגינו על מחוייבותנו לארצנו.

משה פייגלין ממנהיגות יהודית ציין את ההנהגה המנותקת מהעם אשר כל עוד תשאר במצב זה היא לעולם לא תפעל לשחרר את פולארד. מכאן יש זהות במטרות בין מנהיגות יהודית ובין התנועה לשחרורו של פולארד.

לארי דאב, עורך דינו של פולארד העיר כי פולארד מרגיש נבגד פעמיים, גם כשנזרק מהשגרירות וגם שהוא עומד להיזרק מגוש קטיף אשר נתנו לו אזרחות כבוד של הגוש.

תמונות בהמשךהרב אבינר


ראש מנהיגות יהודית משה פייגלין


אלי יוסף, והזמר מרדכי פישר ולהקתו


ביתו של נעם פדרמן, יסכה, מקריאהמכתב שכתב יהונתן כהזדהות עם מעצרו המנהלי של נעם


עורך דינו של פולארד, לארי דאב 

 

 

פולארד: לא לזרוק אותי גם מגוש קטיף -ערוץ 7

 

11:32, 10 מאי 2004 / י"ט באייר תשס"ד

 

בגן הוורדים מול הכנסת נערכה אמש הפגנה למען שחרורו של יהונתן פולארד. המפגינים דרשו מממשלת ישראל שלא לקיים מגעים ידידותיים עם ארה"ב כל עוד מוחזק פולארד בכלא האמריקאי.

בהודעה שנמסרה לעיתונות נאמר: "במיוחד לאור העובדה כי שרון עומד לנסוע בקרוב לוושינגטון אנו שבים וקוראים לראש הממשלה: שרון, אל תחזור בלי פולארד! לנשיא ארצות הברית נקרא למלא את התחייבותה של ארצות הברית בהסכם ואי ולחון את פולארד מיד".

כתבת
INN רותי אברהם מסרה כי בהפגנה אמר עורך דינו של פולארד לארי דאב כי פולארד אמר לו שהוא חושש מגירוש יהודים מחבל עזה וחש את אותן תחושות כמו כשזרקו אותו מהשגרירות, ועתה רוצים לזרוק אותו מחבל קטיף. יצוין כי בשמונה באוגוסט השנה הוכרז פולארד אזרח כבוד של גוש קטיף.

בראיון ל"סוגרים יום" אמר הרב יוסף מנדלביץ, אסיר ציון לשעבר, כי דברים רבים עדיין לא נעשו למען שחרורו של פולארד. לא הצלחנו לזעזע את ראשי הממשלה בישראל, העוסקים בתוכניות התנתקות, וגם התנתקו מפולארד, אמר מנדלביץ. לא במקרה ערכנו את העצרת מול הכנסת, כי גם חברי הכנסת הפועלים למענו אינם יוצאים מגדרם במסגרת פעילותם בעניין, ולכן הכל נשאר על הנייר.

מנדלביץ אמר כי בקרוב תתקיים פעילות מחאתית בקנה מידה גדול. כפי הנראה יגיעו תלמידים לקריית הממשלה ויחסמו את כל המעברים. "נפנה לתלמידים לקיים את שבוע הלימודים האחרון של השנה בלימודים מול הכנסת", אמר מנדלביץ', והוסיף כי מניסיונו כאסיר ציון אסור לוותר. כל עוד האמריקנים מתעקשים לא לשחרר אותו צריך להמשיך ולפעול.

"ביום שלפני שחרורי הודיעו שנעלמתי ושאיני נמצא, וכולם איבדו תקווה, אך אחר כך התברר שהלחץ עזר, ושוחררתי. המאבק למען שחרורו של פולארד", אמר הרב מנדלביץ', "נועד גם להציל אדם אך גם לפעול בנושא כלל ישראל".

יוסי דיין, שהיה מראשי הפעילים בארה"ב במאבק למען יהודי רוסיה אמר בנאומו: "צריך למרר לדיפלומטים האמריקאים את החיים, כפי שעשינו לדיפלומטים הרוסים. אסור שהם יוכלו להסתובב בחופשיות כל עוד פולארד נמק בכלא".