"ראש הCIA פורטר גוס, לא מתאים לתפקידו"

12:26, 20 אוגוסט 2004 / ג' באלול תשס"ד

http://www.a7.org/news.php?id=86748

 

מינוי פורטר גוס לראש ה CIA מדאיג מאד, כותב העיתונאי והסופר אליוט גולדנברג באתר forward , לדבריו, השתמש גוס בעבר במידע שקרי בענין פולארד ועובדה מטילה צל על יכולתו לתפקד כהלכה.    

 

 

"לא עמדתו הנחרצת של גוס כנגד שחרור פולארד מדאיגה אותי אלא ביסוסה של עמדה זו על מידע מסולף, היא שמדאיגה", כותב גולדנברג, עיתונאי ומחברם של שני ספרים העוסקים בפרשת פולארד, המרגל הישראלי הכלוא כעשרים שנה בארה"ב.

 

כתבת INN רותי אברהם מוסרת כי במאמר כותב גולדנברג כי עמדתו של גוס איש ה CIA לשעבר וחבר ועדת המודיעין בבית הנבחרים, היא בסך הכל חיקוי לעמדת חבריו ב CIA שלהם "אג'נדה" ברורה בנושא.

 

אני חושש כי בשעה שלאורח חיינו כאמריקנים נשקפת סכנת פגיעה מארגון אל קעידה המעונין ומוכן לפגוע בנו, בראש מערך המודיעין של ארה"ב יעמוד איש "מנופח" ומומחה ל"ספינים" ולא איש נועז ואינטליגנטי המסוגל לקבל החלטות ראויות על בסיס מידע איכותי. אני רוצה שבראש מערך ה CIA יעמוד אדם המסוגל לומר למפקדו, נשיא ארה"ב, את האמת ולא את מה שהוא רוצה לשמוע.

 

דאגתי היא גם לנוכח מאמר שפרסם גוס בשנת 99 בוושינגטון טיימס ובו דברים קשים אך לא מבוססים כנגד פולארד אותו הציג כ"אנליסט בשירות המודיעין הימי". גוס כתב אז כי "מה שהניע את פולארד היה בצע כסף ולא אידיאולוגיה".

 

"זכותו של גוס להביע את עמדתו" כותב גולדנברג אבל בהמשך הוא מציין כי "לפני שפולארד 'מכר' את הסודות לישראל הוא הציע אותם ל"שלש או ארבע מדינות. שתיים מהן מדינות נוצריות, אחת בודהיסטית ואחת מוסלמית וב 84 פנה למודיעין הצבאי הישראלי ו'מצא קונה'".

 

לאיזו מדינות מתכוון גוס? גם אם היה מנוע לחשוף את 'המידע' שמסרו לו חבריו ב CIA היה צפוי שעיתונאים רציניים היו חוקרים באיזה מדינות מדובר וגם מוכיחים זאת.

 

גוס כתב עוד כי "בגידתו של פולארד חשפה את המקורות ואת שיטות העבודה של שירותי המודיעין ובכך היוותה סכנה לאומה. כמו כן גרמה לנזק נרחב לבטחון הלאומי בכך שסיכנה את חייהם של אמריקנים רבים המופקדים על בטחון המדינה". האמת צריכה להאמר כותב גולדנברג: "לאנליסט 12-GS פולארד, לא היה מעולם סיווג בטחוני שאפשר לו להגיע לאותו חומר שנטען כי העביר לישראל או לרוסיה בשנת 84 עד 85 ". גוס גם טען כי אם ישחררו את פולארד הוא יהפוך למיליונר בשל המיליונים שהפקידה ישראל בעבורו בבנק בשוויצריה. למרות שישראל היתה צריכה לשלם לפולארד למעשה החשבון בשוויץ מעולם לא היה פעיל, כותב גולדנברג.

 

על טענת גוס כי פולארד מהווה סיכון וכי "יש לו סודות למכור", שואל גולדנברג : האם גוס חשב בשנת 99 כי בידי פולארד שנעצר בשנת 85 סודות כלשהם?

 

כתבתנו מציינת כי גולדנברג כותב עוד שדבריו של גוס לפיהם 'יש הצדקה להחזיק את פולארד במאסר לכל חייו לאור הנזקים שגרם וכי בזמן מלחמה היה מוצא להורג בעוון בגידה' הם 'אחיזת עיניים', הרי פולארד הואשם באופן רשמי 'במסירת מידע מסווג למדינה ידידותית, לישראל', על כך מוציאים להורג? ".

 

"עם מינויו של גוס על ידי הנשיא, עלינו לזכור כי אנו חיים בעולם מסוכן וכי אנו זקוקים שבראש מערך המודיעין של ארה"ב יעמוד אדם חזק המסוגל לעשות את כל הדרוש כדי לשנות ולשפר את ה CIA . אין זה הזמן המתאים לעשות טעויות", כותב גולדנברג.

 

 

 

פרסום ראשון:12:12, 20 אוגוסט '04

עדכון האחרון:12:26, 20 אוגוסט '04