מכתב מפולארד לחבר הכנסת איתן - (תירגום)19.8.04

http://www.jonathanpollard.org/2004/082604.htm

יהונתן פולארד, א' אלול תשס"ד

אל: ח"כ מיקי איתן
מאת: יהונתן פולארד
תאריך: 19.8.04

הנדון: בקשה לביקור אצלי בתאריך 27.9.04

שלום מיקי,

אנא עזור לי להבין מדוע ברצונך להפגש עמי שוב. אם תוכל לספר לי מה הצלחת לעשות במשך השנה שחלפה מאז פגישתנו האחרונה, או אם תוכל להצביע על הבטחה אחת שהבטחת לי וגם קיימת - אולי אוכל להבין מדוע אתה מבקש להפגש אתי שוב.

הרשה לי לרענן את זכרונך. בין הדברים שהבטחת אך לא קיימת:

1) לא השגת קביעת מדיניות ממשלתית ברורה במקרה שלי (כדי לאפשר לחברי כנסת לפעול באופן סביר ומדויק למעני).

2) לא השגת יישום של מעמדי כשבוי (כדי להבטיח את זכויותי ואת התחייבות הממשלה כלפי - לאחר שני עשורים בכלא!).

3) לא השגת את השתתפותו של השגריר וביקורים סדירים שלו (כדי להעלות את הפרופיל של המקרה שלי ולספק סיוע מיידי).

4) לא מסרת הצהרות פומביות, כפי שהבטח, בנושאים שונים, ובמיוחד לגבי המעשה של שרון שזרק לפח את עצומת הכנסת המופנית לנשיא ארה"ב בוש, שעליה חתומים 112 חברי כנסת.

5) לא דאגת למסור את העצומה לידי בוש, ולא עשית שום נסיונות שדולה למענה.

6) לא עשית דבר כדי להקל אל מצוקתי הרפואית והמשפטית הנובעת מהיותי בכלא, ולא עשית דבר להקל על המצוקה הקשה של אשתי והמחסור שלה בתמיכה רפואית.

7) לא עשית דבר לגבי תריסר יוזמות נוספות שעליהן שוחחתי אתך באופן פרטי, בהזדמנויות שונות, כולל היוזמה לגרום למוסד לפתור בעיות קיימות; להחזיר את הרשימה הראשית של מסמכים לארה"ב ולגרום לממשלת ישראל להגיש סוף סוף תצהיר אמיתי.

8) לא פעלת בשדולה למעני, ולא טענת למעני. המקורות שלי מראים שאין סימנים בישראל או בארה"ב שנקטת יוזמה כנה ואינטנסיבית למעני.

מדאיג אותי, מיקי, שלא השקעת עבורי אפילו חלק קטן מהמאמצים שהשקעת כדי לשחרר מהכלא את מרקוס גלינגברג (בוגד שהזיק לישראל). לעומת זאת, הנה רשימה של הפעילויות שלך בשנה שעברה:

א. הגשת הצעת חוק מזיקה, שנועדה לשרת את האינטרסים שלך. ניסית להעביר בכנסת הצעת חוק "למען פולרד", למרות התנגדותי העזה. התעלמת לחלוטין מההצעה שלי ליזום חוק אפקטיבי. במקום זאת ערכת הצעה המיועדת לשרת את האינטרסים שלך כדי להנות מתמיכת הציבור, תוך שמירת הסטטוס קוו מבחינת הממשלה, והשארת אותי בכלא. במקום לשתף פעולה אתי, אילצת אותי להשקיע את המשאבים המוגבלים שלי כדי לחסל הצעת חוק זו בשלב הוועדה.

ב. שימשת עלה תאנה עבור ראש הממשלה שרון. בכל פעם שעמדת בפני הכרעה האם לעזור לי על ידי הכרזה פומבית של האמת, או לשתוק כדי לתת כיסוי לשרון, בחרת בדרך השניה. למשל, עד היום מעולם לא אמרת את האמת בפומבי (כפי שהבטחת) - כיצד שרון החזיר לך את העצומה של חברי הכנסת וסרב למסור אותה לבוש. שיתפת את שדולת הכנסת בסיפור (כי לא האמנת שהתקשורת תשמע עליו), ולאחר מכן קברת אותו. כאשר קברת את האמת, קברת גם אותי.

ג. התפטרת משדולת הכנסת. לאחר שהתאמצת להראות שאתה עוזר לי, למרות שלאמיתו של דבר לא עשית מאום, התפטרת מראשות שדולת הכנסת, כאשר הפרסום שרת רק אותך.

לאור העובדות הללו, מיקי, האם אתה באמת רוצה להפגש אתי שוב?

אם הייתי ציני, הייתי אולי אומר שיתכן שאתה מבקש בסך הכל להנות מטיסת חינם לארה"ב בעת פגרת הכנסת. על פי תקנות הכנסת, אם ח"כ מבקש לבקר אצלי, הוא יכול לעשות זאת על חשבון הכנסת. תקנה זו נועדה להגביר את התמיכה בי, ולא לעודד אוכלי חינם. אני מקווה שלא זה המניע שלך.

לסיכום, מאחר ואנו עוסקים בעובדות ובהתנהגות בעבר, איני רואה טעם שנפגש שוב. אם אתה סובר אחרת, אל תהסס להציג את עמדתך בכתב, ואני מבטיח לקרוא אותה בעניין.

בברכה,

יהונתן