תומכי פולארד קטעו את נאומו של שרון 16.11.03  

עצרת תפילה וזעקה בכתל ומשם צעדה לבנייני האומה והפגנה מול כנס איחוד הקהילות והארגונים

 

 מהומה בוועידת הקהילות היהודיות של צפון אמריקה בבנייני האומה: נאומו של ראש הממשלה, אריאל שרון, נקטע על ידי צעירים שהחלו לקרוא קריאות למען שחרורו של ג'ונתן פולארד.

 במהלך נאומו של ראש הממשלה החלו להשתולל בקהל כעשרה צעירים, שהניפו כרזות עם דמותו של פולארד. הצעירים החלו לקרוא קריאות כגון ''אל תשכחו את פולארד'', ולהפריע לנאום.

 לאחר שלא נענו לבקשת המארגנים לשבת, החלה במקום מהומה. מארגני האירוע, ובראשם נחמן שי, החלו לנסות לסלק אותם מהאולם בכוח. תוך זמן קצר התפתח קרב מהלומות בין שי לבין אחד המפגינים.

לאחר שפונו המשיך ראש הממשלה בנאומו.

 מחוץ לבנייני האומה נערכה כל העת הפגנה למען פולארד. במהלך ההפגנה, בה השתתפו כ-3000 איש, קרא הרב שלמה אבינר לניתוק היחסים עם ארצות הברית עד לשחרורו של המרגל הישראלי. לטענת אנשי פולארד, מארגני כנס הקהילות היהודיות סירבו להכניס את נושא פולארד לסדר היום.  

http://images.maariv.co.il/channels/1/ART/588/292.html

 תומכי פולארד הפתיעו: בעת ששרון נאם קראו לשחררו

22:07, 16 נובמבר 2003 / כ"א בחשון תשס"ד

אתר ערוץ 7  

בעת נאומו של ראש הממשלה בפתח הכינוס של איגוד הקהילות היהודיות UJC בבניני האומה, התחוללה מהומה כשתומכי פולארד קמו לפתע מתוך קהל הצירים הניפו שלטים וקראו לעבר ראש הממשלה: "השב את יהונתן פולארד הביתה".

 

השומרים המופתעים זינקו לעבר המפגינים ותוך שהם משתמשים בכוח רב התחילו להוציאם אל מחוץ לאולם. אך באותו זמן החלה קבוצה נוספת להניף שלטים ולקרוא את אותן קריאות. גם אליהם זינקו השומרים והוציאו אותם בכוח.

 

אך ההפגנה לא הסתיימה בכך וקבוצה נוספת פעלה כקודמותיה. גם אלו הוצאו בכוח מהאולם. נמסר כי כלפי המפגינים הופעל כוח רב וכי אחד מהם, דיווח כי השומרים דרכו עליו ואף נעצו מפתח בגופו כדי להכאיב לו.

את הידיעה מסר כתבנו אביחי אברהם.

 

http://www.a7.org/news.php3?id=65008

 

תמונות מהעצרת מחוץ לבנייני האומה

צילם חיים חרמון

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ח''כים מהליכוד הפגינו היום למען פולארד בצעדת הGA! (תמונות!)  

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

מספר ח"כים מהליכוד, ביניהם אסיר ציון לשעבר, חה"כ יולי אדלשטיין הפגינו מול בניני האומה בקריאה ליהודי ארה"ב לפעול למען שחרורו של יהונתן פולארד. בשעה 16:30 הצטרפו חברי הכנסת לצעדת הGA שיצאה מבנייני האומה. הח"כים ועוזריהם חילקו לאנשי הGA פליירים ומדבקות.

 

הח"כים שהשתתפו: גלעד ארדן, מיכאל איתן, גילה גמליאל, יולי אדלשטיין, אורי אריאל ומרינה סולוטקין

 

צילום: יונתן שטיין

 

חה"כ יולי אדלשטיין וחה"כ מרינה סולודקין

 

 

 

חה"כ גלעד ארדן וגילה גמליאל

 

המדבקות שחולקו

 

והפליירים

 

מאת

עדי גינזבורג