"כל הנדרש להנצחת הרוע, זו שתיקתם של האנשים ההגונים"

20-1-04

זה כבר עניין גלוי כי ליהונתן פולארד נגרם עוול: ציבורי ומשפטי. אולם עדיין מרבית אנשי הרוח והכוכבים התקשורתיים שומרים על שתיקה. שתיקה זאת מבטאת היום לא את חוסר ההסכמה עם האמת, אלא את הפחד לעורר את הנושא העדין והמורכב של עוול שאין כדוגמתו שעשתה החברה בארה"ב (ובארץ) לאחד מהאנשים הטובים- ליהונתן פולארד.

היינו מצפים לתגובתם של אנשי הרוח לפחות היום, לאחר הגילויים האחרונים, בהם הודאת שר ההגנה לשעבר כספר ויינברגר כי ניפחו את עניינו של פולארד מעבר למשקל האמיתי שלו, וכן הגילויים כי גורמים בממשלת ארה"ב שיתפו פעולה באופן בלתי חוקי עם סדאם חוסיין, וכדי להתחמק מאחריותם, הטילו את כל הרפש על יונתן פולארד.

 

אולם לא, קולם של אנשי הרוח שאינם מסתירים את דעתם בכל נושא אחר הקשור לזכויות האדם, כמעט ולא נשמע בהקשר לפולארד.

המטה למען פולארד Justice4JP Release  מבקש מאותם אישים שלפחות עכשיו יתקנו את העוול שהתאפשר ע"י שתיקתם ויביעו בקול רם את מחאתם בנושא המוסרי והחשוב הזה.

 

כדי שנבין יותר על מי מדובר, הכין המטה רשימה שמית של אנשי רוח מהם ניתן היה לצפות כי ישמיעו את קולם. רובם ליברלים ידועים שנמנעו עד כה מתגובה או שפעלו נגד יהונתן (כמו הסנטור היהודי ליברמן) או אף שפעלו בעדו אולם בשפה רפה (כמו דוד ליבאי). הפעם יש להשקיע את כל המאמצים האפשריים למען הצלת יהונתן, גם אם זה דורש להתקשר את אנשי הרוח ולשאול אותם מה הם עשו למען יהונתן.

 

השתיקה מול חוסר הצדק שנעשה ליהונתן כמוהו כשותפות בפשע, או כפי שניסח זאת סיר אדמונד בורק: "כל הנדרש להנצחת הרוע, זו שתיקתם של האנשים ההגונים"

פרסום הרשימה (ראה קישור) גם מבליט את המוסר הכפול בו נוקטים אנשי רוח ידועים.

http://www.jonathanpollard.org/2004/012004.htm