שרון יצא פולארד נשאר

רה"מ שרון לא העביר לנשיא בוש במהלך ביקורו בוושינגטון, את עצומת חברי הכנסת הקוראת לו לשחרר את יונתן פולארד. כך מוסרת כתבת "הצופה" טולי פיקרש.

פיקרש מוסר עוד כי שרון כלל לא נטל עימו את העצומה עליה חתמו 112 חברי כנסת המייצגים את כל הסיעות היהודיות. את העצומה יזם ח"כ מיכאל איתן (ליכוד), והיא קוראת לנשיא בוש, הדורש מישראל לשחרר מחבלי חמאס וג'יהאד, לעשות מחווה ולשחרר את פולארד.

ערב יציאתו של שרון לוושינגטון, הועברה העצומה ללשכתו כדי שימסור אותה לנשיא בוש. אתמול התברר כי רה"מ לא מסר את העצומה וגם לא נטל אותה עימו לוושינגטון.

עוד התברר כי לשכת שרון הודיעה לח"כ איתן, כי שרון אינו מתכוון לקחת אתו לוושינגטון את העצומה.

העצומה נמסרה על ידי ח"כ איתן העומד בראש השדולה לשחרורו של פולארד, לידי מנהיג הרוב בבית הנבחרים של ארה"ב תום דיילי ולידי חבר קונגרס נוסף, בעת ביקורם בכנסת אתמול.

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין מסר כי שני חברי הקונגרס הבטיחו להעביר העצומה לבוש, אולם הבהירו כי "כאזרחים אמריקנים ומקבלי החלטות, הם יתנגדו למתן חנינה לפולארד".

דובר מטה הפעולה למען יונתן פולארד עדי גינזבורג מסר לרותי אברהם כתבת INN כי העובדה שראש הממשלה יכול היה להרשות לעצמו לא להעביר את העצומה, ובכך לשדר לממשל האמריקני כי אינו מעונין בשחרורו של פולארד, נובעת מחוסר מודעות ציבורית מספקת לענין ומהעדר דרישה ציבורית תקשורתית לעשות הכל כדי לשחרר את פולארד.

גינזבורג אמר עוד לכתבתנו כי יש לתת את הדעת לכך ששאלתו של קווה שפרן כתב גלי צה"ל שהופנתה על הנשיא בוש במהלך מסיבת עיתונאים משותפת לו ולשרון, מדוע הוא דורש מישראל לשחרר רוצחים מבלי לשחרר את פולארד, נענתה בהתחמקות מצד הנשיא בוש.

גינזבורג מציין עוד כי גם העובדה כי מסיבת העיתונאים הופסקה מיד לאחר ששפרן שאל את השאלה, לא הודגשה דיה בתקשורת הישראלית.
עוד מסר דובר מטה הפעולה כי ביום שלישי הבא תתקיים הפגנה למען שחרורו של פולארד וציין כי יש חשיבות רבה ללחץ הציבורי שיופעל למענו.

ערוץ 7
יום חמישי, ב' באב תשס"ג