בוטלה הצעת החוק בעניין פולארד: המטה למענו מגביר הפעילות 

יפה גולדשטיין 

הצופה, י"ג סיוון תשס"ד 
01/06/04
אתמול בוטלה הצעת החוק בעניינו של פולארד בוועדת השרים לחקיקה והיא לא תוגש אפילו לקריאה ראשונה, לבקשת יהונתן פולארד שהתנגד לתוכן ההצעה. 

הצעת החוק אותה הגישה שדולת החכי"ם למען פולארד בכנסת, היתה שונה לחלוטין ברוחה ממה שביקש פולארד. ההצעה קבעה תקציב לפעילות ציבורית למענו, במקום התמקדות או תביעה מהממשלה ללחוץ מהמימשל האמריקני לשחררו. 

אתמול גם התקיימה הפגנה טלפונית כנגד השגרירות האמריקנית בת"א, בדרישה לשיחרור פולארד כשבסיומה, לקראת סיום יום העבודה בשגרירות , הפגינו פעילי המטה באזור ת"א כשהם כבולים באזיקים. כהכנה להפגנה הפיץ מטה הפעולה למען פולארד בימים האחרונים אלפי פלאיירים ברחבי הארץ, ובהם קריאה לציבור להתקשר אתמול לשגרירות בת"א ולדרוש : "שחררו את פולארד עכשיו". 

מטרת מטה הפעולה למען פולארד בהתקפה הטלפונית הזאת,היתה לשבש את עבודת השגרירות. זהו חלק ממדיניות חדשה של המטה, שעניינה שיבוש פעילותם של נציגים אמריקנים בארץ. להפגנה זו מתוכנן המשך בשבוע הבא בדמות משמרות מחאה רעשניות מתחת לבתי דיפלומטים אמריקאים. זאת במטרה לשדר שלא ייתכן שהעסקים בין ארה"ב לישראל יתנהלו כרגיל, בעוד ארה"ב מחזיקה את הסוכן הישראלי בכלא יותר מכל מרגל אחר אפילו למען מדינה עויינת
--------------------
ועדת השרים לחקיקה דחתה את הצעת "חוק פולארד". זאת לאחר שיהונתן פולארד דרש לגנוז את החוק, אותו הוא מגדיר כמזיק וככזה שנועד לוותר על פעילות ממשלתית כנה ואמיתית לטובת יחסי ציבור. 

כזכור, חה"כ אורית נוקד הייתה היחידה שנענתה לפנייתו של יהונתן והסירה את חתימתה מהצעת החוק. 
עדי גינזבורג