אן פולארד תובעת מישראל הוצאות ניקוי ומסך פלזמה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2931801,00.html


גרושתו של האסיר האמריקני ג'ונתן פולארד טוענת כי הקצבה שהעניקה לה ישראל עד כה אינה מספקת. בין דרישותיה החדשות: טלוויזיית פלסמה, ניתוח לייזר לעיניים, מאות דולרים בחודש עבור טיפולי קוסמטיקה, טיפולי שיניים, עזרה בבית ורכישת בית, הוצאות בגין תאטרון מסעדות סרטים והתאמת ריהוט 
אילן מרסיאנוטיפולי שיניים, ניתוח לייזר בעיניים ורכישת טלוויזיה - אלה רק חלק מההוצאות שדורשת אן פולארד, גרושתו של האסיר האמריקני ג'ונתן פולארד, כי מדינת ישראל תחזיר לה. במשך שנים קיבלה אן פולארד תמיכה כספית של כ-3,000 דולר בחודש מממשלת ישראל. פולארד, כיום בת 44, ריצתה עונש מאסר בן חמש שנים על מעורבותה בפרשת הריגול, וצברה בחלוף השנים מרירות כלפי "טיפולה הלקוי של מדינת ישראל בפרשה". בתחילת שנות ה-90, לאחר שיחרורה, עלתה אן ארצה וקיבלה אזרחות ישראלית. היא ביקשה מהמדינה לפצות אותה על סבלה, והמדינה החליטה להיענות לבקשתה והעבירה לה קצבה חודשית. כעת היא דורשת לשלם לה פיצוי נוסף. היא הגישה למשרד רה"מ דרישת פיצויים בסך 350 אלף דולר, ובנוסף 12 אלף דולר בחודש.
ח"כ אתי לבני משינוי הגישה הבוקר (יום ב') שאילתה לראש הממשלה, בה היא מבקשת להבין מיהו הגוף המוסמך לדון בדרישות יוצאות הדופן של אן פולארד. ההוצאותבאמצעות עורך דינה, אהרון ברקאי, שיגרה פולארד מכתב ליועץ המשפטי במשרד רה"מ, עו"ד שלומית ברנע, ובו נכתב: "הוצאותיה החודשיות של מרשתי הן גבוהות, ללא כל פרופורציה לסכומים חודשיים ששילמתם לה עד היום. הנ"ל גרה עם אמה החולה והמבוגרת ודואגת לה, ואין ספק שמשרדכם צריך לשאת בנטל הכלכלי שמוטל עליהן מדי יום ביומו (כשם שדאגתם לאחותו ולהוריו של ג'ונתן פולארד בסכומים גבוהים יותר)."מחוסר ברירה מתגוררת מרשתי בדירת סטודיו באזור לא טוב בוואלי שבלוס-אנג'לס. היא מנסה לקבל רשיון של מתווכת מקרקעין ונתקלת בקשיים עצומים מאחר והיא חייבת להוכיח עבר פלילי נקי. היא רוצה לקנות בית המתאים לצרכיה שעולה לפחות מיליון דולר. כמו כן היא חייבת לקנות ריהוט מתאים שעלותו מסתכמת ב-350,000 דולר. "היא רוצה ללדת ילדים וזמנה לא בידה. היא זקוקה לטיפולי הפרייה שעולים הון עתק ובשלב ראשון היא זקוקה לפחות 70 אלף דולר. כמו כן זקוקה מרשתי לשירותיו של עו"ד בעל שיעור קומה שמתמחה בתחום הפלילי. מדובר בסכום שעשוי להגיע למיליון דולר. כיום חייבת מרשתי לחברות האשראי 150,000 דולר". עורך הדין פירט במכתב חלק מהוצאותיה החודשיות של אן פולארד: חשמל: 350 דולר. ביטוחים: 500 דולר. תרופות: 400 דולר. ביטוחי רכב: 380 דולר. תשלומים עבור רכב: 400 דולר. ביטוח רעידות אדמה: 45 דולר. טלפון: 190 דולר. טלפון סלולרי: 210 דולר. מצרכי מזון: 1,700 דולר. דלק: 300 דולר. ביגוד: 500 דולר. קוסמטיקה: 300 דולר. נעליים: 150 דולר. עוזרת: 1,200 דולר. חומרי ניקוי: 400 דולר. כביסה: 100 דולר. תשלומי מים ומיסוי עירוני: 150 דולר. שכר דירה באזור טוב: 2,500 דולר. טיפולי הפרייה: 1,200 דולר. טיפול שיניים: 10,000 דולר. ניתוח לייזר לעיניים: 2,500 דולר. טיפולי שיניים (השתלות): 30,000 דולר. ביטוח שיניים: 25 דולר. קניית טלוויזיה פלסמה: 10,000 דולר. הוצאות בגין תאטרון מסעדות סרטים: 300 דולר. התאמת ריהוט: 25,000 דולר. "זהו מכלול קטן של הוצאותיה החודשיות והשנתיות", הדגיש עורך הדין. בסיום המכתב ציין: "מרשתי הורתה לי בצורה חד משמעית שאם המשא ומתן בנושא זה ייכשל, היא עומדת לנקוט בצעדים משפטיים, כולל תביעת פיצויים בגין הנכות התפקודית שהיא סובלת ממנה". 


(14.06.04, 11:56)

תגובה לכתבה לדיון בפורום חדר החדשות 

-----------------
תגובתי
אם המדינה היתה הוגנת, אן לא היתה מגיעה לצורך לתבוע את מה שמגיע לה בדין. 
האם גרושתו של טננבאום נתבקשה לפרט את הוצאותיה? בשום אופן לא. 

הנזק שנגרם לאן הוא בראש ובראשונה שאילצו אותה להגיש את התביעה, כי אז החוק היבש דורש לפרט את כל סעיפי הנזק. 

לכן לא צריך להתרגש מזה. כל הפרטים נובעים מהחלטה מקצועית של עורכי הדין. 
בתביעות נזקין, חובה על התובע לפרוט לפרוטות את כל סעיפי הנזק וההוצאות עד לזרא. אחרת בית המשפט לא מקבל את התביעה כנדרש. 
אז עורכי הדין מנפחים את כל הסעיפים, אז מה? 
זה חלק מהמשחק. כך נוהגים כולם בתביעות לפיצוי כספי. 
רק ש YNET עשו עוול גדול לאן פולארד כאשר חשפו לציבור את הסעיפיים הטכניים הללו. 

זה נקרא להכנס לבן אדם לתוך סדיניו ואין לך עבירה גדולה מזו ונראה לי שכל כוונתם היתה להכפיש את אן בניגוד לאינטרס העיתונאי הטהור. 
אין לי אלא להצטער עבורם על שירדו לרמת ביב השופכין באותו עיתון. 

אגב, את תגובתי נגד הכתבה YNET צינזרו כמובן, ולנוכח הכמות העצומה של מכתבי קוראים נגד אן, אני מניח שאיני היחידי שצונזר. 

אגב נוסף, כתבות מסוג זה היא הסיבה שאסתר פולארד מסרבת לקחת גרוש מהמדינה, כי זה בדיוק מה שהם רוצים שתעשה- שתרד לרמה ההתחשבנויות על הגרושים, ואסתר לא מוכנה לרדת לרמה הזאת. יישר כח לאסתר