פולארד: שקריו של ביל קלינטון פוגעים בי בגלל שתיקתו של שרנסקי
 23.06.04 
תגובתו של יהונתן פולארד לפרסומים בספרו של ביל קלינטון ג' תמוז (22/יוני)

תרגום: עדי גינזבורג.

שש שנים של שקט מוחלט מצד השר נתן שרנסקי שחקן מפתח בפסגת וואי 1998 אפשרו לביל קלינטון להקים לתחייה את כל השקרים והבדותות בספרו החדש, "חיי", שפורסם היום (06/22/04)

זה מזעזע, לאור מה ששרנסקי סיפר לי, לאשתי אסתר, ולרב פסח לרנר בעת פגישתו עמנו בכלא ב 4 לפבוא' 2004. דבריו תאמו את הדיווחים ממקור ראשון שאסתר ואני שמענו קודם לכן מגורמי מפתח בוואי ביניהם ראש הממשלה בנימין נתניהו ומזכיר הממשלה דני נווה.

הנה מה ששרנסקי סיפר לנו:

הוא הצהיר שישראל "חצתה את כל הקווים האדומים שלה" במשא ומתן על שחרורי בוואי; לראשונה הסכימה לשחרר מחבלים עם דם על ידיהם בתמורה לשחרורי, "מכיוון שחשבנו שאתה ראוי לכך". הוא גם אישר ששחרורי היה ה"דיל-מייקר" שהביא לחתימת ההסכמים.

שרנסקי סיפר בצער על כיצד בסיום פסגת וואי, הבית הלבן האשים את ביבי בצורה שקרית כאילו רק ברגע האחרון הכניס את נושא שחרורי להסכם, על מנת לכפות על ארה"ב את שחרורי, בזמן שלמעשה הנושא נידון והיה חלק בלתי נפרד מההסכמים.

כעת, שימו לב לזה! שרנסקי סיפר לנו שהוא אישית התקשר למשרד החוץ של ארה"ב אחרי פסגת וואי על מנת למחות על השקרים הללו, שארה"ב הפיצה באופן רשמי. הוא סיפר לנו שהוא קיבל הבטחה אישית ממשרד החוץ של ארה"ב שהשקרים יפסיקו.

אבל השקרים של ארה"ב מעולם לא הפסיקו.שרנסקי פשוט נתן לנושא ליפול. מעולם לא הזכיר זאת באופן פומבי מעולם לא מחה שוב באופן פרטי. מעולם לא דיבר שוב על הנושא, עד שסיפר לנו את הסיפור הזה קהל קטן ופרטי בכלא באטנר שש שנים ארורות לאחר מעשה.

נכון להיום, גורמים רשמיים בארה"ב לא מודים בכך ששחרורי היה חלק בלתי נפרד מהסכמי וואי; שזה היה ה"דיל מייקר", ושארה"ב עדיין לא ביצעה את כל חלקה בהסכם. ישראל בצעה את חלקה ובאופן מצער שחררה 750 מחבלים ורוצחים מבלי לקבל דבר בתמורה.

זה כבר שש שנים מאוחר מדי לעצור את סיבוב השקרים החדש בספרו של קלינטון. אבל, ה"חובה המוסרית" (מלותיו של שרנסקי באשר לחובתו כלפי) מחייבת את סיומו של הפשע, להתייצב ולומר את האמת על מה שבאמת קרה בוואי.

עבור שרנסקי, להמשיך את השתיקה ולו עוד רגע אחז, זה בלתי נסלח.

לפרטים נוספים, עדי גינזבורג 054214037 

 

תגובה -מאת חיים חרמון

יהשתיקה היא חלק ממארג העוול שיותר מדי אנשים שותפים לו


מדוע ביבי ראה לנכון להכחיש את טענות קלינטון בספרו כאילו הסכים לוותר על הגולן אך אין לו שום תגובה לטענות קלינטון בנוגע לפולארד?

תשובה: אולי כי ביבי לא באמת עמד שם על דרישתו לשחרור פולארד?
עד כה באו הפרטים על עניין שחרורו של פולארד, מהמקורבים לביבי, לא מביבי עצמו, אולי כי אין לו באמת על מה להתגאות על מה שאירע שם?

יש לזכור, ההתקפלות מול קלינטון היתה לא רק על פולארד, אלא בראש ובראשונה על חברון, עיר אבותינו.

מתברר שמי שמוכן למסור עיר בארץ ישראל, אין לו בעיה גם להפקיר אח בגולה.

אגב, אני כמעט בטוח שיהונתן לא היה מסכים מלכתחילה ל "עסקה" שעיקרה "חברון תמורת פולארד". אולם בדיעבד, אם ממילא הולכים למסור את העיר בלחץ אמריקני, צריך לדרוש מהם בתמורה את שחרור אחינו היקר לנו כל כך.