ארה"ב טפלה על פולארד האשמות שווא

16:02, 6 ספטמבר 2004 / כ' באלול תשס"ד

http://www.a7.org/news.php?id=88211

 

ברוב של 13 בעד וללא מתנגדים הוחלט בכנסת לקיים דיון במליאה בנושא "פעולת ממשלת ישראל למען שחרורו של יהונתן פולארד". את ההצעה לסדר הציג ח"כ צבי הנדל בשם האיחוד הלאומי, ש"ס המפד"ל והליכוד.    

 

כתבת INN רותי אברהם מוסרת כי הדיון נערך במסגרת כינוס מיוחד שזומן בזמן פגרת הכנסת כשאחד הנושאים שעמד על הפרק הוא יהונתן פולארד.

 

הנדל אמר בנאומו בכנסת כי ארה"ב טפלה על פולארד האשמות שווא "סיפרו לנו שהוא גרם נזקים לכל מיני שליחים של ארה"ב במדינות מזרח אירופה. הכל התברר כשקר, התברר שיש אחרים בפנטגון שעשו את זה. בענינים האלה שמו טוהר, נשאר רק נושא אחד: הוא הודיע לאחיו בעם היהודי היושבים בציון שיש סכנה מוחשית למדינת ישראל, סכנה של גז".

 

הנדל ציין כי פולארד כלוא כבר 19 שנים וכי "אין עוד דוגמא אחת בארה"ב בהקשרים דומים, שיושבים כל כך הרבה ונרקבים בכלא".

 

"כשאין לך את הבסיס הערכי והבסיסי,ואין לך את הגאווה היהודית הבסיסית ואת הלהט הציוני שפעם היה לנו, אתה מזלזל בכל. לערכים אין ערך", אמר הנדל בהתייחסו לחוסר המעש של הממשלה בנוגע לפולארד.

 

כבר שנים אומרים "שיש עשיה והשתיקה יפה לה", אמר הנדל והוסיף "אני חושב שבענין הזה אין יותר שתיקה. ראוי שבענין הזה נקום כאיש אחד ונתבע מארה"ב הידידה שלנו, שלא זו בלבד שאתם לא עזרתם, קצת צניעות, 19 שנה מספיק, שחררו אותו, זה גם כתם עליכם".

 

הנדל ציין כי גם ארה"ב ריגלה ומרגלת אחרי "ידידתה" ישראל והזכיר את פרשיית אוניית הליברטי אותה ישראל תקפה בטעות בתקופת מלחמת ששת הימים. לדבריו תחילה סברו כי היא אינה אוניה אמריקנית ולאחר מכן כשהתבררה הטעות שילמה ישראל גם פיצויים ו"מה היתה אוניית הליברטי? אוניית ביון", אמר הנדל.

 

ח"כ הרב ישראל אייכלר מיהדות התורה אמר בדיון כי עפ"י יחסה של ארה"ב אל פולארד ניכר שאין מדובר ב"סתם מרגל". פולארד, לדבריו "לא הזיק שום דבר לארה"ב הוא יהודי דתי שחזר ליהדותו בתוך בית הכלא, כי הוא לא בא מבית דתי, והוא נוטה ללאומיות יהודית ישראלית. שני הדברים האלה עומדים לו לרועץ בתקשורת העולמית".

 

אייכלר הוסיף "אני בטוח שאם הוא ממה שנקרא 'מלח הארץ' במרכאות כפולות ומכופלות מישהו כבר היה דואג ללחוץ יותר על ארה"ב במסגרת היחסים הכל כך חמים בין ישראל לארה"ב ולשחרר אותו".

כאמור בתום הדיון הוחלט כי הנושא "יעבור לדיון במליאה באחד הימים עפ"י החלטת היו"ר".

 


"תפסיקו לקבור את פולארד"
16:51, 5
ספטמבר 2004 / י"ט באלול תשס"ד

בשעת קיום הדיון המיוחד בכנסת מחר (ב), במהלכו יועלה נושא פעילות הממשלה למען שחרור יהונתן פולארד, תתקיים "הפגנת מעדרים", תחת הכותרת "תפסיקו לקבור את פולארד".

מחר יקיימו פעילים למען פולארד "הפגנת מעדרים" מול הכנסת בשעה שהיא תקיים דיון פגרה מיוחד תחת הכותרת: "פעולות ממשלת ישראל לשחרור ג'ונתן פולארד". כתבת INN רותי אברהם מוסרת כי המפגינים יביאו עימם מעדרים, כדי "להמחיש" לדבריהם, "את הצורה שבה 'קוברים את פולארד', פעם אחר פעם בדיונים בכנסת".

להערכת הפעילים גם בכינוס זה "ייקבר" הנושא כבעבר. הפעילים מציינים כי ניתן להיווכח בנסיונות לקבור את הנושא מתשובותיו של השר גדעון עזרא "הקברן הקבוע" של פולארד כלשונם, שהשיב מספר פעמים בנושא. ב 4 במרץ 03 אמר השר גדעון עזרא: "אדוני היו"ר, חברי הכנסת, ח"כ מיכאל איתן העלה נושא חשוב וכאוב למדינת ישראל. צודק ח"כ מיכאל איתן, גם במצעה של הממשלה הנושא הזה מוזכר. הנושא של יונתן פולארד, ח"כ איתן, נמצא בטיפול מתאים של גורמים רשמיים של מדינת ישראל, והוא מטופל בכמה מישורים. ראש הממשלה אף העלה את הנושא בשיחות עם בכירים בממשל האמריקני. הממשלה סבורה, שלמען הצלחת הטיפול בנושא יש לשמור על דיסקרטיות בכל הקשור בו, ולפיכך אני מציע להסתפק בדבריך ובדברי, ולאפשר לממשלה להמשיך את הטיפול בנושא המאוד-מאוד חשוב הזה, על מנת שיונתן פולארד יגיע במהרה אלינו הביתה. תודה".

ב 4 ביוני 03 אמר עזרא: "גברתי היושבת-ראש, חברי חברי הכנסת, ח"כ מיכאל איתן, אני חושב שטוב אתה עושה שאתה מעלה ומזכיר את הנושא הזה. מתחילת כהונתה של ממשלת ישראל עלה נושא פולארד על סדר-היום של הכנסת כמה פעמים. בשל חשאיות הנושא, תשובתי נשארת בעינה. נושא ג'ונתן פולארד נמצא בטיפול מתאים של גורמים רשמיים במדינת ישראל, והוא מטופל בכמה מישורים. ראש הממשלה אף העלה את הנושא בשיחות עם בכירים בממשל האמריקני.
מיכאל איתן (הליכוד): מתי? השר גדעון עזרא: ידידי, אמרתי לך קודם. בשל חשאיות הנושא, אינני מתכוון לתת לך נתונים נוספים. הממשלה סבורה שלמען הצלחת הטיפול בנושא, יש לשמור על דיסקרטיות בכל הקשור בעניין. לעצם העניין, אני מציע להסתפק בהודעה זו כאשר העובדה שאתה העלית את הדברים בהחלט ידועה. תודה".

ב 25 בנובמבר 03 משיב גדעון עזרא בשם הממשלה: "... הנושא הזה לא עולה פעם ראשונה פה בכנסת. חזרתי ואמרתי את עמדת הממשלה בעניינו. אני אומר לכם, שהמאמצים לשחרור פולארד נמשכים במישורים גלויים וחשאיים. אל תזלזלו בכך ואל תזלזלו במילים הללו. לא כל הדברים אני יודע ולא כל הדברים אתם יודעים. ישנם דברים בגו..."

ממטה הפעולה למען שחרור פולארד אומרים לכתבתנו כי "קשה להתמודד עם הטענות בדבר 'פעולות חשאיות שהשתיקה יפה להן' אך ניתן ללמוד על (אי) קיומן מהיחס לנושא כפי שהוא מתבטא במקרים הגלויים לציבור. עניין ההימנעות משליחת השגריר וגורלן של שתי העצומות לנשיא בוש שראש הממשלה דאג 'להיפטר' מהן, הן רק חלק מהדוגמאות שלא משאירות מקום לספק בנוגע ל(אי) רצינות כוונותיה של הממשלה ב"מאבקה" להשבתו של יהונתן פולארד הביתה".

 עדכון האחרון:16:51, 05 ספטמבר '04

http://www.inn.co.il/news.php?id=88097