הרב הראשי ביקר את פולארד

פולארד שכלוא 19 שנה לרב מצגר: תבקש מרשויות הכלא לאפשר לי כיהודי דתי להתייחד עם אשתי

מאת מנחם רהט 2/11/2004 

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART/811/431.html            

             

            ג'ונתן פולארד, שכלוא בארה"ב כבר 19 שנה, נפגש עם הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, וביקש ממנו שיפנה לשלטונות הכלא כדי שיאפשרו לו להתייחד עם רעייתו, אסתר, ושיפעל לקידום החנינה שלו. פולארד אמר לרב שכיהודי-דתי הוא רואה חובה לקיים את המצווה הראשונה בתרי"ג מצוות וביקש מהרב שיפעל לטובת העניין.

פולארד, שנידון למאסר עולם, אמר שהוא מאמין שהאמריקנים מתכוונים להפעילו במלואו. 

 

הרב הגיע בלוית עם עוד עשרה מבקרים, בהם אסתר פולארד ופעילים יהודים אמריקנים. הייתה זו הקבוצה הגדולה ביותר שהותר לה אי פעם לשהות במחיצתו של פולארד. גם הביקור שנמשך ארבע שעות, הוא הביקור הארוך ביותר ששלטונות הכלא התירו מעולם. אך האמריקנים לא לקחו סיכון, ובפגישה נכחו גם שני נציגים של הפנטגון שעקבו אחר תוכן השיחות. 

 

פולארד מחה על מצבה הכלכלי הקשה של אשתו. הוא סיפר שאסתר מתגוררת בדירה קטנה סמוך לכלא וטען שמדינת ישראל, שהכירה בו כסוכן ישראלי והעניקה לו אזרחות ישראלית, אינה עושה די למענו ואשתו נאלצת להתקיים מחבילות מזון שמספקים לה ארגונים הומניטריים יהודים.  הרב מצגר ישוב היום לישראל, ומכאן הוא מתכוון להמשיך את המגעים בנושא עם לשכת הנשיא האמריקני שייבחר. הרב הראשי מצגר סיפר ל-NRG מעריב שהוא תהה באוזניי פולארד שאולי אחת הסיבות לאחזקתו בכלא הם הסודות הביטחוניים שהיה חשוף להם. אולם, לדבריו, פולארד הצהיר שמאחר שחלפו מאז 20 שנה אין למידע הזה כל רלוונטיות, מה גם שהוא "מחק מזיכרונו" את כל המידע הביטחוני שנחשף אליו. 

 

 

תמונות מהביקור של הרב מצגר בכלא

11-11 2004