שרון: לא הייתי אמור להעביר את העצומה למען פולארד

08:37, 24 ספטמבר 2004 / ט' בתשרי תשס"ה

http://www.inn.co.il/news.php?id=89683  

 

ראש הממשלה אמר בראיון לגלי צה"ל שישודר היום כי לא היה אמור להעביר לנשיא ארה"ב את העצומה למען פולארד שעליה היה חתום הוא עצמו "אני לא יודע מי נתן להעביר ומי" אמר בראיון.    

 

היום, ערב יום הכיפורים, ישודר בגלי צה"ל ראיון מיוחד לכבוד יום כיפור שערך הכתב עמית סגל עם ראש הממשלה שרון. לכתבת INN רותי אברהם נמסר כי שרון התבקש להתייחס בראיון ליהונתן פולארד ולנעשה על מנת לשחררו. שרון השיב כי "נעשים מאמצים רבים. נושא פולארד עולה בכל פגישה עם גורמים אמריקניים. נעשות פעולות שקטות'.

 

בהמשך נשאל רה"מ מדוע לא העביר לנשיא ארה"ב בוש את העצומה עליה חתמו 112 חברי כנסת הקוראת לנשיא ארה"ב לשחרר את פולארד. בתשובה אמר שרון כי לא היה אמור להעביר שום עצומה. לתמיהת הכתב ולשאלתו כיצד ייתכן הדבר, שהרי שרון עצמו חתום על העצומה אשר ממוענת אל הנשיא בוש, השיב שרון: "לדעתי יש לך טעות. לא הייתי אמור להעביר את העצומה הזאת. אני לא יודע מי נתן לי להעביר ולמי".

 

לכתבתנו נמסר בתגובה ממטה הפעולה למען פולארד כי העצומה ש"'שרון שכח מי אמר לו להעביר", היא עוד הוכחה שכל הדיבורים על פעולות הנעשות ועל כך שצריך לשמור על פרופיל נמוך בנושא הם 'זריית חול בעיניים'". יהונתן פולארד ורעייתו נמצאים בקשר עם גורמים רמי דרג בבית הלבן אשר גם בתקופה האחרונה מוסרים כי ישראל אינה מעלה את נושא שחרור פולארד 'על סדר היום' מול ארה"ב, אומרים במטה ומוסיפים "אנו גם יודעים בודאות כי בכל 11 הפגישות של שרון עם הנשיא בוש הוא לא העלה את הנושא ולו פעם אחת".

 

לדבריהם בתקופת הסכמי וואי כאשר רה"מ דאז בנימין נתניהו "באמת ניסה לפעול ופעל לשחרור פולארד, יצרו קשר עם יהונתן ומשפחתו ועם מקורביו. הסבירו כיצד פועלים למענו וכי עליהם לשמור על פרופיל נמוך כדי לא לחבל במהלך".

 

אבל הם מוסיפים כי מאז כניסת שרון לתפקידו כראש ממשלה נותק הקשר לחלוטין. "הדבר מעיד אלף עדים על כך שאין פעולות ממשיות לשחרורו".

 

המטה מציין עוד כי ערב יום הכיפורים הקודם שיגר יהונתן פולארד מכתב אל ראש הממשלה ובו כתב: "מעשים רבים שאתה עושה לאחרונה מראים כי אתה מסוגל להתעלם מכאבם של אחרים. אין להתפלא מכך, שמי שמסוגל להפקיר סוכן אחד מסוגל להפקיר עם שלם".