"לורה בוש, קבלי שיבוש" 

 

 הוועד למען פולארד מתכוון לנצל ביקור הגברת הראשונה בישראל כדי להעביר מסר לנשיא ארה"ב 

 http://www.nrg.co.il/online/1/ART/935/559.html

 

 

 

     טל ימין-וולבוביץ'

18/5/2005  19:57  

 

 לורה בוש, רעייתו של נשיא ארצות-הברית, תגיע לישראל ביום ראשון במסגרת מאבקה למען זכויות הנשים במזרח התיכון. אבל כשתגיע לפה, היא תיתקל במאבק מסוג אחר לגמרי - המאבק למען שחרורו של יונתן פולארד.

 

הפעילים בוועד למען פולארד הגיעו למסקנה שמכיוון שהגברת הראשונה היא האדם הקרוב ביותר לאיש שמחזיק את המפתחות לתאו של פולארד, דרכה תוכל מחאתם להגיע לאוזניו. אנשי הוועד עשו עבודת הכנה, והצליחו לשים את ידיהם על תוכנית הביקור של גברת בוש ועל לוח הזמנים המפורט. הם מתכוונים להגיע לכל מקום שבו תהיה, כדי להזכיר לה שפולארד נמק בכלא. 

  

"פולארד בכלא מסוכן יותר"

 

  בין השאר מתכוונים הפעילים להתייצב הכניסה לבית הנשיא מצוידים באזיקים ותמונות, וכן לעשות כל שיוכלו כדי להקשות על כניסתה של הגברת הראשונה. מאוחר יותר הם יחכו לה גם בכותל המערבי. "כל עוד פולארד לא יכול להגיע לכותל, גם היא לא", אמר ל-NRG מעריב עדי גינזבורג, מהפעילים הבולטים בוועד למען פולארד.

 

לדברי אנשי הוועד, בעלה של לורה בוש נמצא בראש רשימת המתאכזרים לפולארד - שני רק לראש הממשלה אריאל שרון. "אם שרון חושב שהוא יוכל לנהל עסקים כרגיל ולזנוח את פולארד, הוא יגלה שפולארד בכלא מסוכן הרבה יותר ליחסי ישראל-ארה"ב מאשר כשהוא חופשי", אמר גינזבורג.

 

 

 

ידיעה נוספת:

חברות כנסת מנסות לגייס את לורה בוש למען שחרור יונתן פולארד 

קבוצה של חברות כנסת בראשות גילה פינקלשטיין (מפד"ל) מנסות לגייס את לורה בוש, רעיית נשיא ארה"ב, למען שיחרור יונתן פולארד.

פינקלשטיין העבירה לרעיית נשיא המדינה, גילה קצב, מכתב המיועד לגברת בוש, עליו חתמו חברות הכנסת זהבה גלאון, מריה סולודקין, נעמי בלומנטל, קולט אביטל, לאה נס, אילנה כהן, אורית נוקד, ענבל גבריאלי, מלי פולישוק-בלוך, אתי לבני ואראלה גולן. 

לורה בוש אמורה לבקר בארץ בתחילת השבוע, ולהיפגש עם הגברת קצב ביום ראשון