השגריר ישהה במרחק 20 דקות נסיעה מהכלא - ולא יגיע לבקר את פולארד!

כ"ד אדר א' תשס"ה

07/03/05

בראיון שהתפרסם לפני כשנה בבטאון בני עקיבא, "זרעים" (ניסן תשס"ד <מרץ 04> גיליון 633) השיב ראש הממשלה לשאלה על טיפולו בנושא פולארד ואמר "הוריתי לשגריר שלנו לבקר אותו מדי פעם בבית הסוהר". השגריר מעולם לא ביקר את יהונתן - גם לאחר הצהרה זו.

לוועד להשבת יהונתן פולארד הביתה נודע כי מחר, יום שני (כ"ו אדר א'-07/מרץ) יגיע השגריר לנאום ב"טמפל בת-אור" שבעיר "ראליי" - מרחק 20 דקות בלבד מכלאו של פולארד (ב"באטנר") - אך אין בכוונתו לסור לביקור אצל יהונתן פולארד.

בוועד מתייחסים לעניין בחומרה רבה שכן אי קיום ביקורי השגריר אצל פולארד (ובפרט כאשר השגריר ממילא נמצא כה קרוב לכלא) מבהירה לאמריקנים כי שחרורו של פולארד והדאגה לו כלל אינם נמצאים על סדר יומה של ישראל. הדבר לא רק מעיד על אי-רצינות "ניסיונותיו" של ראש הממשלה להשיב את פולארד הביתה אלא גם משדר לאמריקנים כי לאיש לא אכפת כיצד ינהגו ביהונתן. זו הסיבה שהאמריקנים מרשים לעצם לנהוג בפולארד בצורה מחפירה ביותר. לדוגמא: לפני הדיון המשפטי האחרון שנערך לפולארד, הוא הושם בבידוד במשך שבועיים מבלי לאפשר לו להתקלח או להחליף בגדים. ביום הדיון המשפטי עצמו אף לא אפשרו לו לאכול או לשתות במשך חצי יום - עד תחילת הדיון.

בוועד מבקשים להזכיר כי לפני מספר שבועות, בעת ביקורה של קונדליסה רייס בישראל, הגיש לה שגריר ישראל בארה"ב מכתב ובו בקשה שלא להסגיר לטורקיה ישראלי המואשם בסחר בסמים. "כמה אירוני שבשביל סוחר סמים עושים מאמצים ואילו בשביל אדם שפעל למען בטחון המדינה ובשליחותה - השגריר לא ייסע גם 20 דקות..."

אנו קוראים לציבור להתקשר ולשלוח פקסים ודוא"ל לשגרירות ישראל בוושינגטון על מנת למחות על החרפה! מומלץ גם לשלוח להם בפקס או בדוא"ל את הקריקטורה הבאה שפורסמה בעבר בעיתון מעריב (לחצו עליה עם מקש ימני ואז "שמירה בשם" כדי לשמור אותה על המחשב שלכם):

--------------------------------------------------

אסתר פולארד (אשתו של יהונתן פולארד) התראיינה הערב (יום שני כ"ה אדר ב'-7/מרץ) ברדיו קול-חי בעקבות חשיפת העובדה ששגריר ישראל בארה"ב נאם היום במקום המרוחק 20 דקות נסיעה בלבד מכלאו של יהונתן אך עדיין נמנע מלהגיע לבקרו - אף שעברה כבר שנה מאז שראש הממשלה בעצמו אמר בראיון כי "הורה לשגריר לבקר את פולארד"

במהלך הראיון התייחסה אסתר לכך שבשבועיים שלפני הדיון המשפטי האחרון שהיה לו, הוחזק יהונתן בבידוד מוחלט מבלי שיאפשרו לו להתקלח או להחליף בגדים.. כמו כן נמנע ממנו (במשך שבועיים!) כל דבר שבו יוכל להעסיק את עצמו על מנת שלא להשתגע מהשעמום...

לדבריה, העובדה שהשגריר איננו מגיע לבקר את יהונתן וחוסר האכפתיות שמשדרת ממשלת ישראל באופן כללי גורמים לכך שהאמריקנים לא רואים שום בעייה לנהוג בו בצורה כזו.