אסתר פולארד: שרון לא יצליח לרמות את העם 
קוראת לחברי הכנסת: "האם אתם מוכנים להמשיך לקחת חלק במשחק הזה ולאפשר לשרון לקבור את בעלי בחיים "מה אנחנו? עם של פראיירים"? שרון: האמריקנים עדיין מסרבים, אנחנו ממשיכים לפעול 

מאת: יפעת גדות | | www.Nfc.co.il 


נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, דחה את בקשתו של ראש הממשלה, אריאל שרון, לשחרר את האסיר יונתן פולארד. "עשרים שנים הוא יושב בכלא", אמר שרון לבוש, "אם אתה רוצה לעזור לי, שחרר את פולארד". 

הדברים נאמרו בפגישתם של השניים בפתיחת עצרת האו"ם. בוש ציין כי הוא מבקש לעזור לשרון, אך זאת מבלי להתערב בעניינים הפנימיים של ישראל. 

אסתר פולארד, רעייתו של האסיר יונתן פולארד, מביעה את כעסה בשל העובדה שגם בפגישתו הנוכחית של שרון עם בוש, לא נעשו, לטענתה, מאמצים הוגנים לשחרורו של יונתן פולארד. "שרון מרמה את העם", אמרה (ד', 14.9.05). 

"אני עומדת על מה שאמרתי עוד לפני ששרון נסע לארה"ב. אם שרון היה איש כבוד הוא לא היה רק מבטיח אלא גם מקיים. שרון חושב שהוא מסוגל לגרום לעם ישראל להאמין שהוא באמת מנסה לשחרר את יהונתן פולארד אבל העם כבר לא תמים ויודע שזו סתם משחק". 

פולארד הדגישה כי "עוד לפני הפגישה עם בוש הוא שלח את מקורביו לפוצץ את הסיכוי לשחרר את בעלי. מקורביו של שרון אמרו כבר אתמול לתקשורת הישראלית שאין סיכוי שבוש יסכים לשחרר את פולארד. ידוע לנו מהמקורות שלנו בוושינגטון שהמסר הזה נקלט היטב בבית הלבן ובוש הבין שעליו בסך-הכל לקחת חלק בהצגה ששרון עושה לציבור בישראל כאילו הוא באמת מנסה להשיג את שחרורו של בעלי". 

פולארד קראה לחברי הכנסת ושאלה: "האם אתם מוכנים להמשיך לקחת חלק במשחק הזה ולאפשר לשרון לקבור את בעלי בחיים? אפילו אם מישהו חושב להאמין לשרון - האם זה מתקבל על הדעת שארה"ב לא תשחרר את בעלי שיושב כבר 20 שנה בכלא לאחר ששרון נענה לכל בקשותיו של בוש לשחרר מחבלים ורוצחים וביצע את ההינתקות וכעת עומד להיענות לעוד דרישות קשות של ארה"ב?! מה אנחנו? עם של פראיירים? עם שמוכן לקבל בקלות כזו סירוב לשחרר את מי שפעל למענו? איפה המנהיגות בישראל"? 

לדברי ראש הממשלה, נושא פולארד הועלה בכל הפגישות שקיים, ולמרות שהאמריקנים לא שינו את עמדתם בנושא המגעים בעניין יימשכו. 

נוצר ביום: 15/09/2005