המפד"ל: נפעל להכריז על פולארד כאסיר ציון
07:50, 4 נובמבר 2003 / ט' בחשון תשס"ד

 

ח"כ רוחמה אברהם השמיטה את שמו של הסוכן הישראלי יהונתן פולארד בקוראה לראשונה את שמות השבויים והנעדרים בפתיחת המליאה. אברהם יזמה הקראת זו כולל זמן שביים, יזמה אשר זכתה לברכת יו"ר הכנסת ראובן ריבלין.

השמטה זו אירעה אף על פי שבעקבות פניית מטה הפעולה למען שחרורו של יהונתן פולארד לריבלין הוא הבטיח כי גם הסוכן הישראלי פולארד יוזכר. כאמור, פולארד לא הוזכר, ולאחר שאברהם התיישבה במקומה הוסיף יו"ר הכנסת כי "חשוב לזכור גם את עזאם ופולארד".

מטה הפעולה למען יהונתן פולארד פרסם תגובה, ובה הוא "רואה בחומרה רבה את השמטת שמו של יהונתן פולארד מהרשימה. יהונתן פעל למען מדינת ישראל ובשליחותה, ואי הזכרתו ברשימה שעניינה זכירת חובתנו למי שפעל למען המדינה ובשליחותה מהווה פגיעה בתדמית עניינו, שנקלטה בוודאי גם בממשל בארה"ב. בהחלט אפשר לומר כי זהו מסמר ישראלי נוסף בארונו של פולארד!

כל מי שהיה לו ספק באשר לרמת הרצינות של חברי הכנסת שחתמו על העצומה לשחרור פולארד, שרה"מ "שכח" בארץ ולא העבירה לנשיא בוש, אך לא דאגו לברר מה קרה לעצומה עליה חתמו, יכול להתיר כעת את ספקותיו", נכתב בהודעת המטה.

עוד הודיע המטה כי המאבק לשחרורו של פולארד יימשך, וכי בעוד שבועיים תתקיים הפגנת ענק מול בנייני האומה בשעה שתתקיים ישיבת הפתיחה של כינוס ה-
UJC (איחוד הקהילות והארגונים היהודיים בארה"ב) בנוכחותו של ראש הממשלה.

לפעילות למען פולארד מתגייסת מהיום גם סיעת המפד"ל. ההחלטה על כך נתקבלה בעת ישיבתה השבועית של הסיעה. בהודעתה אומרת הסיעה כי תפעל באופן מיידי להכיר ביהונתן פולארד כאסיר ציון על כל המשתמע מכך.

בהודעתה אומרת הסיעה כי "פולארד כלוא מזה 18 שנה בארה"ב באשמת ריגול לטובת ישראל. הסיעה תפעל לכך כי במסגרת הכרה זו יתבטא עומק מחויבותה של ישראל כלפי פולארד, כמי שסיכן את עצמו למען המדינה, כיהודי וכאזרח ישראלי. כפועל יוצא של הכרה זו תפעל הסיעה באופן מעשי לכך שפולארד יזכה לכל הסיוע ההומניטרי הנדרש. בין היתר תיזום הסיעה פנייה לנשיא ארה"ב ג'ורג' בוש בקריאה לשחרר את פולארד, כפי שהתחייבה ארה"ב כלפי ישראל בהסכמי וואי. הסיעה תיזום פגישת שרים בנושא כדי שהממשלה תכיר בפולארד כאסיר ציון, כאמור, וכן תפנה לארגונים יהודיים בארה"ב כדי לפעול למען הנושא", הודעת סיעת המפד"ל.

מלשכתה של ח"כ גילה פינקלשטיין נמסר לכתבת האינטרנט של ערוץ 7 רותי אברהם כי פינקלשטיין קיבלה על עצמה לפעול כנציגת סיעת המפד"ל בכנסת למען שחרורו של פולארד. הכוונה היא להוציא את פולארד מ"המסדרונות האחוריים" של הכנסת ולהעמיד את חשיבות שחרורו על סדר היום, נמסר.
אחת ההצעות הנשקלות, נמסר עוד מלשכתה, היא להעלות את הנושא לשולחן הממשלה כדי שהממשלה תקבל החלטה לתבוע את שחרורו הרשמי מאת ארה"ב. (ש.ח.)

http://www.a7.org/news.php?id=64110