מחר עצרת "פולארד, העם אסיר תודה לך!"
10:09, 1 ספטמבר 2003 / 'ד באלול תשס"ג

ביום שלישי הקרוב יתקיים בביהמ"ש המחוזי בוושינגטון דיון משפטי טכני בעניינו של פולארד, כך מודיע מטה המאבק למען שחרורו של פולארד. מדובר בדיון טכני, הנוגע לבקשה לעיין במסמכים חסויים הקשורים בתיק, וכן בבקשה לערעור בטענה כי עורך הדין שייצג את יהונתן בעת שנגזר דינו "שכח" להגיש ערעור חרף העובדה שעל פולארד נגזר עונש שכובדו הוא חסר כל פרופורציה ביחס לעבירות שבהן הואשם.

ביום שלישי מהשעה 17:30 תתייצב משמרת מחאה והזדהות עם יהונתן פולארד מול הקונסוליה האמריקאית ברחוב אגרון בירושלים. צופים כי במשמרת המחאה ישתתפו למעלה מ 100 איש, והיא תתקיים תחת הכותרת "פולארד, העם אסיר תודה לך!" לאות הזדהות עם יהונתן ייקשרו המפגינים זה לזה באזיקים. חלק מן המפגינים ילבשו בגדי אסירים, והיתר יחזיקו כרזות הקוראות לשחרורו. כמו כן יוצב במקום כלוב גדול שנבנה במיוחד למטרה זו, ובו תעמוד דמות של "אסיר" האוחז בדגל ישראל.
ועד רבני יש"ע פרסם קריאה בשם "פדיון שבויים". בקריאתם נכתב: "יהונתן פולארד אחינו נמק בכלא כבר כ 18 שנה בבדידות קשה ובתנאים נוראים, וכל זאת מפני שמסר נפשו על עם ישראל היושב בציון, ומסר לידינו מידע החיוני להצילנו מאויבינו שזממו להשמידנו, ועתה הוא סובל למעננו, ונוסף על כך מצבו הבריאותי קשה מאד.

נפעל כולנו כאיש אחד בלב אחד, ונדרוש את שחרורו המיידי של אחינו יהונתן, כי נפשנו קשורה בנפשו! אנו קוראים לראש ממשלתנו, לסוכנות היהודית, לכל שרי הממשלה וחברי הכנסת, ולכל אחד ואחת בכל מקום שהם, להעלות את עניינו של יהונתן פולארד על סדר היום הציבורי, ולפעול פעולה נחרצת למען שחרורו.

כמו כן אנו קוראים לציבור להשתתף ב"יום כלל ישראלי" בינלאומי למען פולארד, שיתקיים ביום ראשון, כ"ד באלול. בשבת שלפני כ"ד באלול, השבת שלפני ראש השנה, שבת פרשת ניצבים וילך, תתקיים "שבת למען פולארד". בשבת זו ישוחחו רבנים ומחנכים עם הציבור על נושא פדיון שבויים. על החתום: הרב דב ליאור יו"ר ועד רבני יש"ע והרב שלמה אבינר רבה של בית אל, שניהם מוועד רבני יש"ע.

אלי יוסף, מראשי מטה הפעולה למען יהונתן פולארד, הודיע כי החל מהערב יפתח בשביתת רעב במחאה על סירובו של השר בני אלון לתאם פגישה עמו בעניינו של פולארד. (ש.ר.)

 

 

פולארד "בכלוב" מול שגרירות ארה"ב
16:54, 26 אוגוסט 2003 / כ"ח באב תשס"ג
בשעה זו מוצב מול השגרירות האמריקנית בתל אביב כלוב ובו "אסיר" עם דגל ישראל. מדובר במשמרת מחאה של מטה המאבק למען שחרורו של פולארד.


בשעה זו מוצב מול השגרירות האמריקנית בתל אביב כלוב ובו "אסיר" עם דגל ישראל. מדובר במשמרת המחאה של מטה המאבק למען שחרורו של פולארד. המשמרת מבטאת את תביעתה לשחרורו של פולארד על ידי הצבת הכלוב שבתוכו כלוא ה"אסיר", פולארד.

עדי גינזבורג ממובילי מטה המאבק אומר לרותי אברהם כתבת INN כי פעילות זו היא המשך של שרשרת פעילויות שנפתחה ב י"ז אייר תשס"ג בהפגנה בגן העצמאות, מול הקונסוליה האמריקאית.

אותה הפגנה הסתיימה בהבטחתו של ראש מטה הפעולה, אלי יוסף כי "מעתה, לא ננוח עד שישוחרר יהונתן מהכלא!"

בתחילתו של חודש סיוון נערכה עצרת תפילה בכותל למען שחרורו של פולארד בהשתתפות הרב מרדכי אליהו והרב שלמה אבינר.

גם הזדמנות שבה התכנסו נאמני הסוכנות היהודית לא נזנחה. חברי המטה הפגינו מול מלון מצודת דוד בו נערך הכינוס, בדרישה כי יפתחו במאבק כנה ואמיתי למען שחרורו של פולארד.

"סמינר" בנושא אהבת ישראל התקיים במאהל מחאה שהוקם מול הכנסת. במסגרת המאהל שמעו ציבור המוחים הרצאות מפי גיבורי ישראל, רבנים ואישי ציבור. שיאו של מאהל המחאה היה בהפגנת המונים שהתקיימה במקום.

את יום הולדתו של פולארד החל בח' באב, חגגו למעלה מ 3000 אנשים באמצעות צעדת המונים מהקונסוליה האמריקאית לגן הורדים דרך בית רה"מ. בגן הורדים התקיימה עצרת ענק בדרישה לשחרורו.

ממבט ראשון נראה כי מטה המאבק למען שחרורו של פולארד דומה למטות הפועלים בנושאים רבים בארץ אבל מדובר במטה ייחודי בעיקר בשל גילאי פעיליו. מרבית הפעילים של המטה הם בני נוער.

כתבתנו מוסרת כי נפח הפעילות ומספרם של הפעילים כ 410 בני נוער, המפעילים מאות בני נוער בארץ, מעידים על כך שבד בבד עם ההתגייסות למען פולארד, למעשה נולדה תנועת נוער "הנוער של פולארד".

גינזבורג מציין כי משיכתו העזה של הנוער לפעילות נובעת גם משום שהמשך מאסרו של פולארד מזה 18 שנים נראה לעיני כל כשחיתות מוסרית וכהפקרה וגם משום שמדובר במאבק אידיאלי טהור, נקי מנגיעות פוליטיות ונטול אינטרסים אישים.

"בזמנים בהם נראה כי אין בשביל מה למות ואין בשביל מה להלחם, המאבק למען פולארד מבטא את נכונות הנוער להתגייס לענין אידיאי שהוא מעבר לאכילה ושתיה", אומר גינזבורג.

התגייסות הנוער לנושא היא מדהימה במיוחד אומר גינזבורג ומציין כי בין היתר נוטלים חלק גם ב"הרמת אירועים" בסדר גודל של הפקות גדולות.

הפריסה של התנועה לדבריו מגיעה לישובים, בתי ספר וסניפי תנועות נוער.

לדבריו מפאת חשיבות הענין והיותו מוסכם על הכל ולא שנוי במחלוקת, מושקעים בימים אלה מאמצים לגייס בני נוער נוספים בעיקר חילוניים.

מלבד הפעילות הגדולה והמתוקשרת כגון הפגנות ועצרות הרי שעבודה רבה ו"שקטה" מושקעת על ידי בני הנוער בעוברם מבית לבית עם דפי הסברה בנושא פולארד ומה שניתן לעשות למענו. בני הנוער הוא מציין מקימים דוכני הסברה בישובים ובאירועים שונים.

נוסף על כך אלי בן יוסף יו"ר התנועה וכן פעילים נוספים מסיירים במוסדות חינוך ובסניפי תנועות נוער ומשוחחים עם הנוער על פולארד.

התנועה לדבריו שוקדת על מודעות והגברתה באמצעות הפצת חולצות, סיכות, סטיקרים שלטים ועוד, וגם מפעילה אתר אינטרנט ובו מאמרים, כתבות, חומר הסברה, עדכונים וחדשות בעניינו של פולארד.